Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Класифікація ревізій

ЗМІСТ І ОРГАНІЗАЦІЯ КОНТРОЛЬНО-РЕВІЗІЙНОЇ РОБОТИ

 

 

Функціонування системи фінансово-господарського контролю, в якій здійснюється контрольно-ревізійна робота, залежить від раціональної організації. Організація передбачає впорядкованість взаємодії окремих елементів контрольно-ревізійної роботи, що знаходяться в функціональній залежності. Необхідність в організації контрольно-ревізійної роботи з'являється у зв'язку з тим, що виникає потреба в доцільній спрямованості виконання контрольних процедур і взаємному погодженні однорідних за технічним характером процесів, здійснюваним колективом працівників. Їхні дії координує фахівець-ревізор, на якого покладається і узагальнення результатів контрольно-ревізійної роботи.

Контрольно-ревізійна робота - це сукупність трудових процесів, пов'язаних з виконанням контрольно-ревізійних процедур, а також з створенням необхідних умов для їх проведення.

За організаційним принципом контрольно-ревізійна робота може будуватися за двома формами: централізованої і децентралізованої.

Централізована форма передбачає зосередження контрольно-ревізійних працівників в ланці функціонального управління. Перевагою централізованої форми організації є її об'єктивний характер і краще використання фахівців, обчислювальної та організаційної техніки.

Недолік цієї форми організації контрольно-ревізійної роботи полягає у віддаленості контрольного органу від підприємств, що знижує оперативність контролю.

Децентралізована форма організації, контрольно-ревізійної роботи характеризується зосередженням контрольно-ревізійного апарату у вищестоящій організації по підвідомчих об'єднань і підприємств. При цій формі, керівник вищестоящої організації має можливість більше впливати на дотримання нормативно-правових актів підвідомчими підприємствами, забезпечення збереження власності, раціональне витрачання ресурсів.

За характером виконання контрольних функцій розрізнюють бригадну, індивідуальну і змішану форми організації контрольно-ревізійної роботи.

При бригадній формі контрольно-ревізійні дії виконує група фахівців різних професій, організаційно представлених у вигляді; тимчасової бригади контролерів, сформованої для проведення конкретної контрольно-ревізійної роботи (ревізії, тематичної перевірки і т.п.). Бригадна форма організації контрольно-ревізійної роботи дозволяє всебічно перевірити діяльність підприємства шляхом виконання різних контрольно-ревізійних процедур за допомогою обчислювальної техніки, що підвищує оперативність і якість контролю, скорочує терміни його проведення, сприяє швидкому усуненню недоліків у господарській діяльності.

При індивідуальній формі організації контрольно-ревізійні роботи вона виконуються одним виконавцем-ревізором. У зв'язку з обмеженими можливостями такого контролю ця форма організації застосовується при проведенні „тематичної перевірки, службового розслідування, ревізії господарської діяльності організацій і невеликих установ (кооперативів, орендних і малих підприємств).

Змішана форма організації контрольно-ревізійної роботи застосовується за участю працівників відомчого, державного, суспільного контролю, банківських і фінансових органів. Вона є різновидом бригадної форми організації, але відрізняється більшою об'єктивністю, у зв'язку з чим змішана форма організації контрольно-ревізійної роботи має широке застосування при комплексних ревізіях і наскрізних тематичних перевірках великих виробничих об'єднань.

Поєднання різних організаційних форм контрольно-ревізійної роботи є необхідною умовою підвищення дієвості і ефективності контролю.

Основним завданням контрольно-ревізійної роботи є контроль за виконанням державного замовлення на виробництво продукції, економним використанням матеріальних, трудових і фінансових ресурсів, збереженням усіх видів власності, правильністю постановки бухгалтерського обліку, станом контрольно-ревізійної роботи, а також за перетином фактів приписок, недостач і розкрадання, марнотратства і безгосподарності.

Ревізії є формою подальшого фінансово-господарського контролю. Характеризуються вона і відрізняються від інших форм контролю тим, що при перевірці об'єктів використовуються різні джерела інформації, методичні прийоми і контрольно-ревізійні процедури, а висновки базуються на документально достовірних доказах. Виявлені недоліки і порушення законодавства і нормативно-правових актів, які регулюють господарську діяльність, мають адресність в частині матеріальної і юридичної відповідальності. Крім того, для ревізій характерна конкретність у визначенні розміру збитку, втрат, недостач цінностей і обгрунтованість системою доказів, (первинні документи, відомості інвентаризацій, пояснювальні записки матеріально-відповідальних осіб і ін.).

Ревізії виробничої і фінансово-господарської діяльності підприємств класифікують по певних ознаках.

У залежності від відомчої підлеглості ревізії поділяються на відомчіпроводяться працівниками одного відомства на підвідомчих підприємствах своєї системи; внутрігосподарські - працівниками виробничого підприємства, об'єднання при ревізії діяльності внутрішніх підрозділів (виробничих одиниць, цехів, дільниць і ін.), зовнішні - здійснюються органами державного і суспільного контролю; змішані - організуються відомчим державним, і суспільним контролем.

По організаційних ознаках ревізії можуть бути: планові, тобто проводяться по заздалегідь розробленому і затвердженому плану; позапланові - організуються в терміни, непередбачені затвердженим планом ( при стихійному лихі, незадоволеній роботі підприємств, у випадках - розкрадання цінностей і ін.); перманентні (від лати. permanent - постійний, безперервний ) - ведуться безперервно контрольним апаратом виробничого об'єднання, підприємства на структурних підрозділах (виробничих одиницях, цехах і ін.);

У залежності від структури об'єктів, що ревізуються, ревізії розрізнюють:галузеві - перевіряється діяльність підприємств всієї галузі (ревізія операцій по використанню паливно-енергетичних ресурсів, збереження власності і ін.); наскрізні - ревізується діяльність всіх підприємств однієї ланки управління: територіального об'єднання, компанії, асоціації, будівельного концерну і ін.; наскрізні - перевіряється діяльність однієї господарської ланки підприємства.

За змістом і призначенню ревізії поділяються на тематичні, вибіркові, комплексні.

При тематичних ревізіях перевіряються окремі сторони діяльності підприємства, об'єднання, галузі (виконання плану будівництва житла, випуску товарів народного споживання і т.п.). Ці ревізії проводяться у всіх ланцюгах народного господарства в міністерствах, підприємствах різними відомствами в плановому, неплановому і перманентному порядку. Призначення їх полягає в оперативному реагуванні на конфліктні ситуації в системі господарської діяльності з метою регулювання поведінки системи відповідно до заданих параметрів її функціонування (невиконання плану виробництва і постачання продукції, накопичення наднормативних і залежаних товарів, що не користуються попитом у покупців, і ін.). Відрізняються вони від тематичних перевірок і обстежень тим, що висновки та документально обгрунтовані результати оформляються актом з участю представників ревізуючого органу і підприємства, що ревізується, тоді як тематичні перевірки і обстеження можуть мати оглядовий характер, а висновки і результати контрольних дій не підтверджуються первинними документами господарських операцій, що перевіряються.

Результати тематичних перевірок і обстежень оформляються в основному довідкою, службовою запискою на ім'я посадової особи, яка видала завдання на контрольну перевірку. Хоч з цими документами знайомлять керівника підприємства, що перевіряється, але участь у їх складанні він не приймає, а головному бухгалтеру часто зовсім не повідомляють про зміст проведеної перевірки, якщо вона не входить в його компетенцію.

Вибіркові ревізії проводяться аналогічно тематичним з тією лише різницею, що в них конкретизуються періоди та об'єкти контролю, вибрані для перевірки окремих видів ресурсів, господарських процесів або операцій. Наприклад, ревізії операцій по заготівлях і реалізації швидкопсувних овочів (помідорів, огірків) в період їх масового збору; операцій по виробництву дитячого одягу, введення в експлуатацію шкіл, дитячих установ і т.п. Призначення вибіркових ревізій таке ж, як і тематичних, але вони можуть дати початкову інформацію для проведення повної комплексної ревізії за неохоплені нею періоди.

При комплексних ревізіях перевіряється одночасно виробнича і фінансово-господарська діяльність підприємства і його структурних підрозділів бригадою фахівців різних професій. Призначення їх є найбільш повна і правильна оцінка діяльності підприємства за період, що ревізується, виявлення резервів і напрямів здійснення його роботи на подальший період.

Таким чином, усі види ревізій знаходяться в системному взаємозв'язку, спрямовані на удосконалення діяльності різних ланок народного господарства, раціональне використання ресурсів, дотримання нормативно-правових актів.

 


Читайте також:

  1. II. Класифікація видатків та кредитування бюджету.
  2. V. Класифікація і внесення поправок
  3. V. Класифікація рахунків
  4. А. Структурно-функціональна класифікація нирок залежно від ступеню злиття окремих нирочок у компактний орган.
  5. Адміністративні провадження: поняття, класифікація, стадії
  6. Аналітичні процедури внутрішнього аудиту та їх класифікація.
  7. Банківська платіжна картка як засіб розрахунків. Класифікація платіжних карток
  8. Банківський кредит та його класифікація.
  9. Банківські ресурси, їх види та класифікація
  10. Будівельна класифікація ґрунтів
  11. Будівельні домкрати, їх призначення, класифікація та конструкція.
  12. Будівельні лебідки, їх призначення, класифікація та конструкція.




Переглядів: 1318

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Види економічного контролю | Узагальнення результатів комплексної ревізії і прийняття рішень за її результатами

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.