Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



РЕЖИМ РОБОТИ ПІДСИЛЮВАЛЬНОГО КАСКАДУ

 

Характер роботи підсилювального каскаду і його параметри залежать від режиму роботи активного елемента за постійним струмом. Розглянемо це на прикладі транзисторного підсилювального каскаду за схемою ЗЕ, який є основою більшості схем підсилювачів, включаючи й операційні підсилювачі.

Початковий режим транзистора (режим спокою) визначається положенням робочої точки р на динамічній характеристиці транзистора. Від положення робочої точки залежать значення постійних складових струмів вхідного та вихідного електродів транзистора (І0С, І)і напруг па цих електродах (U0C, U0B), тобто потужність, яку споживає підсилювач від джерела ЕC. В свою чергу, вибір робочої точки в значній мірі регламентується амплітудою, формою і полярністю вхідного змінного сигналу. Розрі­зняють три основні режими роботи підсилюючого каскаду – А, В і С. Роз­глянемо особливості режимів роботи підсилюючого каскаду при дії на вході змінного сигналу синусоїдальної форми.

В режимі підсилення А початкове положення робочої точки вибирають приблизно посередині відрізка динамічної характеристики, де зміні базо­вого (вхідного) струму відповідає пропорційна зміна колекторного (вихід­ного) струму, а її переміщення, пов'язане з дією подвійної амплітуди вхід­ного сигналу 2UВm (2IВm), обмежується цим відрізком. На рис. 1.19 цей від­різок відмічений лінією СD на вихідній динамічній характеристиці і С'D' – на вхідній. Слід зазначити, що, залежно від нахилу динамічної характе­ристики, переміщення робочої точки в режимі підсилення А може прохо­дити навіть в межах відрізка BF динамічної характеристики, що показує на некритичність амплітуди підсилюваного сигналу в цьому режимі. Так чи інакше напруга зміщення в колі бази |U0B| більша за |UBm| вхідного сигна­лу, а струм спокою в колекторному колі I0Cперевищує амплітуду змінної складової колекторного струму ICm. Тому вихідний колекторний струм протікає за час всього періоду підсилюваного сигналу, що є характерною особливістю режиму підсилення А.

Оскільки робоча точка не виходить за межі лінійного відрізка вхідної динамічної характеристики, то лінійні спотворення, які вносяться підси­лювачем, невеликі і тим менші, чим менша амплітуда вхідного сигналу. Але при цьому низький ККД підсилювача, оскільки корисна потужність Рвих, яка віддасться в навантаження, задається змінною складовою колек­торного струму з амплітудою ICm. При цьому ICm менший за постійну скла­дову струму I0C яка обумовлює потужність Рcп , що споживається від дже­рела живлення. ККД підсилювачів в режимі А, які, як правило, використо­вуються як попередні підсилювачі або як малопотужні кінцеві каскади, не перевищує 20 %.

В режимі підсилення В початкове положення робочої точки на динамі­чній характеристиці вибирають при струмі колектора близькому до І(рис, 4,5). Тому при наявності змінного вхідного сигналу змінна складова колекторного струму з амплітудою ІС mпротікає лише за половину періоду сигналу, а в другій половині періоду транзистор закритий, тобто працює з відсічкою струму. При цьому кут відсічки струму θ приблизно дорівнює π/2 електричних градусів.

Рис. 4.5

Важливою особливістю режиму В є високий ККД підсилювача (60...70%), оскільки постійна складова колекторного струму від. джерела живлення при відсутності підсилюваного сигналу приблизно дорівнює ну­лю. Тому такий режим найкраще використовувати в каскадах підсилення великої потужності, коли вони працюють при великих рівнях підсилюваних сигналів, незважаючи на високий рівень нелінійних спотворень у підсилювачі. Внаслідок високої економічності підсилювачі в режимі в застосовують в пе­реносних пристроях навіть при вихідній потужності в сотні міліват.

У деяких випадках використовують проміжний режим підсилення АВ, який характеризується кутом відсічки в 120 ...130 ел. град., і меншими нелінійними спотвореннями, але виявляється еко­номічнішим, ніж режим підсилення А.

Початкове зміщення і положення робочої точки в транзисторі, щопрацює в режимі підсилення С, відповідає режиму відсічки, а кут відсічки θ < π/2. Цей режим найекономічніший (ККД 85 %), оскільки при відсутності підсилюваного сигналу транзистор практично не споживає енергії. Режим С використовують у підсилювачах– формувачах, які працюють при пе­ревищенні вхідним сигналом деякого порогового значення, а також в автоге­нераторах.

 


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  2. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  3. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  4. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  5. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
  6. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  7. Q6 розраховують тільки при нестаціонарному режимі
  8. S Визначення оптимального темпу роботи з урахуванням динаміки наростання втоми.
  9. VII. Прибирання робочих місць учнями (по завершенню роботи) і приміщення майстерні черговими.
  10. АВТОРИТАРНИЙ РЕЖИМ
  11. Авторитарний режим
  12. Адиабатический режим




Переглядів: 2490

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Для багатокаскадного підсилювача | ЗВОРОТНИЙ ЗВ'ЯЗОК У ПІДСИЛЮВАЧАХ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.