Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ОПЕРАЦІЙНИХ ПІДСИЛЮВАЧІВ

Схемотехніка операційних підсилювачів була відома ще до появи лінійної інтегральної схемотехніки. В класичній електроніці до класу операцій­них підсилювачів (ОП) відносили багатокаскадні підсилювачі постійного струму зі зворотним зв'язком, які використовували в аналоговій обчислю­вальній техніці для виконання операцій алгебраїчного додавання, відніман­ня, множення, ділення, диференціювання, інтегрування, логарифмування та ін. Це і зумовило їх назву – операційні (розв'язуючі) підсилювачі.

Успіхи пленарної технології зумовили появу серійних партій ОП у ви­гляді інтегральних мікросхем, що дозволило значно удосконалити їх технічні й експлуатаційні показники. Такі ОП тепер використовують не лише для виконання математичних операцій, а й для підсилення, перетворення, фор­мування і обробки електричних сигналів. Все це суттєво розширило універсальність і функціональну орієнтацію лінійних інтегральних ОП.

Рис. 6.1

Це забезпечує нульові потенціали на вході і виході ОП при відсутності ке­руючих сигналів на його вході. Тому такі підсилювачі легко з'єднувати по­слідовно при безпосередньому зв'язку між каскадами, а також досить про­сто охопити будь–якими колами зворотного зв'язку. Майже всі інтегральні ОП використовують диференційний каскад як вхідний каскад. Завдяки низькому рівню дрейфу вони забезпечують високу стабільність вихідної напруги. Отже, ОП має два входи: інвертуючий і неінвертуючий, що розши­рює функціональні можливості підсилювача. для забезпечення універсальності ОП повинен мати також два виходи (рис. 6.1, а), з яких можна зняти дві протифазні напруги Uвих1 і Uвих2. При цьому кожна з вихідних напруг може бути позитивна або негативна по відношенню до потенціалу загальної (заземленої) точки двох джерел живлення і . Обидві різнополярні вихідні напруги повинні бути приблизно однаковими за рівнем, тому Необхідно, щоб були однакові за абсолютною величиною напруги обох джерел жи­влення.

Стандартні інтегральні ОП мають, як правило, один вихід (рис. 6.1, 6). При цьому вихідна напруга Uвих знаходиться в фазі з напругою Uвх1і в протифазі з напругою Uвх2,яку прикладено до інвертуючого входу. Другий вихід можна одержати, приєднуючи декілька додаткових елементів. Необхідно зазначити, що напруга, яка прикладена між входами і дорівнює різниці напруг Uвх1 і Uвх2, називається диференційною. Напруги Uвх1 і Uвх2по відношенню до загальної точки називаються напругами загаль­ного виду.

В інженерній практиці зде6ільшого застосовують підсилювачі напруги. ОП, які випускаються промисловістю, характеризуються великим вхідним, низьким вихідним опорами і дуже високим коефіцієнтом підсилення за напругою.

Якщо уявити ОП ідеальною моделлю, то він повинен мати такі властивості: Rвх→ ∞, Rвих→ 0 і КпU→ ∞ . Звичайно, досягти цього повністю не мож­на, бо неможливо одержати на виході підсилювача сигнал нескінченно великої потужності при досить малих розмірах структури мікросхеми. Але аналізують ці схем и, вважаючи, що через нескінченно великий вхідний опір входи ОП не споживають струму від джерела сигналу, і оскільки КпU→ ∞, то напруга ке­рування між входами дорівнює нулю.


Читайте також:

  1. ВВІМКНЕННЯ ОПЕРАЦІЙНИХ ПІДСИЛЮВАЧІВ
  2. ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК ОПЕРАЦІЙНИХ ВИТРАТ ЗА СТАТТЯМИ ТА ЕЛЕМЕНТАМИ
  3. Види операційних бюджетів та їх особливості
  4. Для всіх статей доходів, витрат і неопераційних витрат має бути зазначено статтю податкової декларації.
  5. Етапи формування управлінських рішень з питань відновлення операційних необоротних активів
  6. Загальна структура і типи підсилювачів
  7. ЗАХИСТ ОПЕРАЦІЙНИХ СИСТЕМ
  8. ІМПУЛЬСНИЙ РЕЖИМ РОБОТИ ОПЕРАЦІЙНИХ
  9. Історія операційних систем
  10. Класифікація операційних систем
  11. КЛАСИФІКАЦІЯ ТА СТРУКТУРНІ СХЕМИ ПІДСИЛЮВАЧІВ
  12. Кореспонденцію рахунків обліку інших операційних витрат показано в таблиці 5.7 додатка 5.




Переглядів: 813

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 6. ОПЕРАЦІЙНІ ПІДСИЛЮВАЧІ | ПЕРЕДАВАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ОПЕРАЦІЙНИХ ПІДСИЛЮВАЧІВ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.