Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



КЛАСИФІКАЦІЯ ТА СТРУКТУРНІ СХЕМИ ПІДСИЛЮВАЧІВ

Структурна схема електронного підсилювача зо6ражена на рис. 4.1. На цій схемі підсилювач має вигляд активних чотириполюс­ників, до вхідних затискачів (1, 2) яких приєднують джерело вхідного сигналу у вигляді джерела напруги (рис. 4.1, а) або джерела стру­му (рис. 4.1, 6). Зовнішнє навантаження Rн , яке споживає енергію під­силеного сигналу, під’єднується до виходу підсилювача (затискачі 3,4). Джерело вхідного сигналу навантажується вхідним опором під­силювача Rвх , на якому виділяється потужність вхідного сигналу. Цей сигнал керує енергією джерела живлення значно 6ільшого рівня потужності. Таким чином, використання активного керуючого еле­мента (наприклад, транзистора) та 6ільш потужного джерела живлення дає можливість підсилювати потужність вхідного сигналу.

Розглядаючи вхідне коло підсилювача з джерелом напруги (рис. 4.1, а),можемо записати

(4.1)

звідки випливає, що спад напруги на внутрішньому опорі Rдджерела вхідного сигналу незначний Uвх ≈ Ед, якщо виконується умова Rвх >> Rд. Для вхідного кола підсилювача (рис. 4.1,6)

(4.2)

тобто весь струм джерела вхідного сигналу відгалужується у вхідний опір підсилювача за умови, що Rвх>> Rд. Отже, при великому вхі­дному опорі підсилювача керування в навантаженні здійснюють джере­лом напруги, а при малому Rвх- джерелом струму.

Рис. 4.1

Вихідне коло підсилювача також може бути джерелом напруги Кп Uвх (рис. 4.1, а) або джерелом струму Кп Івх (рис. 4.1, б) з внут­рішнім опором Rвих. Ці джерела відображають властивості підсилювача, які характеризуються коефіцієнтом прямої передачі Кп ,що в пер­шому випадку є коефіцієнтом підсилення напруги, а в другому - струму.

Всі електронні підсилювачі підвищують потужність. Але в ряді випадків основним показником є підсилення струму або напруги. Тому електронні підсилювачі умовно поділяють на підсилювачі на­пруги, струму та потужності. Підсилювач напруги забезпечує на нава­нтаженні задане значення вихідної напруги. В такому режимі підсилю­вач працює, якщо виконуються умови Rвх>> Rд та Rн>> Rвих, що забезпечує відносно великі зміни напруги на навантаженні при невели­ких змінах струму у вхідному та вихідному колах. В режимі підсилення струму необхідне виконання умов Rвх<< Rд та Rн<< Rвих, щоб у вихідному колі при малих значеннях напруги протікав струм заданого значення. Для підсилювача потужності умови узгодження вхідного ко­ла з джерелом вхідного сигналу та вихідного кола з навантаженням для передавання максимальної потужності мають вигляд Rвх≈ Rд та Rн≈ Rвих.

За характером зміни в часі вхідного сигналу розрізняють підсилю­вачі постійного та змінного струмів. Підсилювачі постійного струму працюють при нижній частоті fн = 0. А підсилювачі змінного струму поділяються на підсилювачі низької та високої частоти.

Структура підсилювача визначається смугою частот робочого діа­пазону. За цією ознакою підсилювачі поділяють на вибіркові, для яких характерне відношення fв/fн <1,1 (підсилення в дуже вузькому діа­пазоні частот), та широкосмугові з fв/fн, яке досягає 1000 і більше.

3алежно від форм и підсилюваних сигналів розрізняють підсилювачі гармонічних (синусоїдальних) та імпульсних сигналів. Оскільки імпульсні сигнали, наприклад прямокутної форми, містять в собі широкий спектр частот, імпульсні підсилювачі відносяться до класу широкосмугових. Якщо підсилення одного каскаду недостатньо, то як на­вантаження Rн використовується вхідне коло другого підсилюваль­ного каскаду, вихід якого під'єднується до входу третього каскаду і т. д. Підсилювач, що має кілька ступенів підсилення, називають багатокаскадним. Так, за структурою розрізняють однокаскадні та багато­каскадні підсилювачі, а за способом зв'язку між каскадами - підсилю­вачі з ємнісним, трансформаторним та гальванічним зв'язком.

Трансформаторний зв'язок використовується лише в кінцевих кас­кадах підсилення потужності для узгодження підсилювача з наванта­женням.

Дедалі більше в підсилювальній техніці використовують опера­ційні підсилювачі в інтегральному виконанні, які одночасно задоволь­няють багатьом названим вище умовам. Такі підсилювачі здебільшого підсилюють напругу і використовуються для підсилення сигналів як постійного, так і змінного струму в широкому діапазоні частот.


Читайте також:

  1. II. Класифікація видатків та кредитування бюджету.
  2. V. Класифікація і внесення поправок
  3. V. Класифікація рахунків
  4. VІ. Структурно-логічні схеми
  5. А. Структурно-функціональна класифікація нирок залежно від ступеню злиття окремих нирочок у компактний орган.
  6. Адміністративні провадження: поняття, класифікація, стадії
  7. Аксіоматика структурних і складних типів даних. Структурні типи даних.
  8. Алгоритми та блок-схеми
  9. Аналітичні процедури внутрішнього аудиту та їх класифікація.
  10. Баланс енергій у видобувній свердловині і класифікація видобувних свердловин за способом їх експлуатації
  11. Банківська платіжна картка як засіб розрахунків. Класифікація платіжних карток
  12. Банківський кредит та його класифікація.




Переглядів: 1982

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
MІKРОСХЕMОTЕХHІКА | ОСHОBHІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПІДСИЛЮВАЧІВ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.