Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



За обліковими функціями.

2.1.Фінансовий - комплексний облік ресурсів та господарсь­кої діяльності підприємства шляхом суцільного і безперервного відображення господарських операцій за звітний період.

2.2.Управлінський - процес підготовки інформації необхід­ної керівництву для потреб внутрішнього менеджменту поточної виробничої діяльності підприємства.

2.3. Податковий — специфічний функціональний облік, що здійснюється з метою нарахування та сплати податків відповідно до вимог податкового законодавства.

Принцип бухгалтерського обліку- це правило, яким слід керуватися при вимірюванні, оцінюванні та реєстрації господар­ських операцій і при відображенні їх результатів у фінансовій звітності. Бухгалтерський облік та фінансова звітність в Україні грунтується на таких основних принципах.

1) Обачність - застосування в бухгалтерському обліку мето­дів оцінювання, які повинні запобігати недооцінці зобов'язань та витрат і завищенню оцінки активів і доходів підприємства.

2) Повне висвітлення — фінансова звітність повинна містити всю інформацію про фактичні й потенційні наслідки господарсь­ких операцій та подій, здатних вплинути на рішення, що при­ймаються на її основі.

3) Автономність - кожне підприємство розглядається як юридична особа, відокремлена від її власників, у зв'язку з чим особисте майно та зобов'язання власників не повинні відобража­тися у фінансовій звітності підприємства.

4) Послідовність - принцип постійного (із року в рік) засто­сування підприємством обраної облікової політики. Зміна обліко­вої політики можлива лише у випадках, передбачених національ­ними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, і по­винна бути обгрунтована та розкрита у фінансовій звітності.

5) Безперервність - оцінювання активів та зобов'язань під­приємства здійснюється, виходячи з припущення, що його діяль­ність триватиме далі.

6) Нарахування та відповідність доходів і витрат - для визна­чення фінансового результату звітного періоду необхідно порів­няти доходи звітного періоду з витратами, що були здійснені для отримання цих доходів. При цьому доходи і витрати відображаються в обліку і звітності в момент їх виникнення, незалежно від дати надходження або сплати грошових коштів.

7) Превалювання змісту над формою - операції обліковуються відповідно до їх сутності, а не лише виходячи з юридичної форми.

8) Історична (фактична) собівартість - пріоритетною є оцінка активів підприємства виходячи з витрат на їх виробництво і при­дбання.

9) Єдиний грошовий вимірник - вимірювання та узагальнен­ня всіх господарських операцій підприємства у фінансовій звіт­ності в єдиній грошовій оцінці.

10) Періодичність - можливість розподілу діяльності підприєм­ства на певні періоди часу з метою складання фінансової звітності.


Читайте також:

  1. Нтарних функцій, називаються елементарними функціями.
  2. Облікові одиниці, за допомогою яких проводиться вимірювання і обчислення майна і господарських операцій, називаються обліковими вимірниками.




Переглядів: 589

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Класифікація бухгалтерського обліку. | Нормативна база введення бухгалтерського обліку на підприємствах

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.