62. Навчально-тренувальнi стрибки з парашутом виконуються із повітряних суден відповідно до інструкцій з експлуатації окремо для кожного виду повітряного судна, які мають спеціальне десантне обладнання, забезпечують зручне розташування парашутистів під час польоту, подачу сигналів управління десантуванням і безперешкодне відділення парашутистів.
Одночасно виконувати стрибки з парашутом із одного повітряного судна з різними способами розкриття основного парашуту ЗАБОРОНЕНО!
63. Кожен парашутист під час виконання навчально-тренувального стрибка з парашутом обов’язково повинен мати:
- закріплені за ним основний, запасний парашути, парашутний прилад;
- одяг, підігнаний за розміром і який не заважає рухам у повітрі, захисний шолом (взимку шапку-вушанку);
- взуття з нестоптаними каблуками, справне і підігнане по нозі;
- ніж-строповий (штик-багнет), прив’язаний до ранця запасного парашуту міцним шнуром, який повинен мати довжину, що дозволяє парашутисту зручно користуватися ножем-строповим (штик-багнетом) і не заважати роботі парашутів;
- рятувальні засоби (під час здійснення стрибків з парашутом на воду);
- кисневе автономне обладнання (під час виконання стрибків з парашутом з висот більше 4000 м).
64. Перед надіванням парашуту для виконання стрибка, парашутист повинен уважно оглянути свій парашут. Спочатку перевіряються печатки на переносній парашутній сумці в якій знаходяться основний і запасний парашути. У разі порушення печатки парашутист повинен доповісти своєму безпосередньому командирові та діяти за його вказівками. Витягнувши парашути з переносної парашутної сумки, парашутист повинен поставити їх в “козли” (фото 1, 2) і особисто ретельно провести їх зовнішній огляд.