Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Мал. Сільськогосподарські угіддя

 

Транспорт забезпечує зв’язок між окремими галузями промисловості і сільського господарства, обмін продукцією всередині держави і між державами, здійснює перевезення пасажирів і вантажів. Розрізняють такі основні види транспорту: залізничний, автомобільний, повітряний, водний (річковий, морський), трубопровідний. У містах є свої види транспорту: метро, тролейбус, трамвай, міський автобус.

Рівень розвитку будь-якої держави залежить від рівня розвитку освіти, науки, культури і охорони здоров’я. Освіта забезпечує навчання, під час якого передаються знання й уміння. Наука виробляє і використовує знання про навколишній світ. Культура – духовна творчість людей, яка охоплює матеріальні та духовні цінності і виражається насамперед у мистецтві. Охорона здоров’я забезпечує медичне обслуговування людей.

Така галузь господарства як торгівля розвивалася з давніх-давен, коли люди на базарах обмінювалися ремісничими товарами і продуктами сільського господарства.

Мал. Галузі сільського господарства

Мал. Види транспорту

Зміна природи.Природа Землі зазнає відчутного впливу промисловості, сільського господарства, будівництва, транспорту та інших галузей господарства. Народжена природою і наділена розумом людина не тільки пристосувалася до навколишнього середовища, а й активно змінює його. Вже в давнину жителі великих держав корінним чином перетворили долини Нілу, Тигра, Євфрату, Інду.

У ХХ ст. людину вчені стали прирівнювати до найбільшої геологічної сили, а її господарську діяльність – до процесів, потужніших за природні. Такі процеси здебільшого є негативними. А сила людини позначилася на всіх компонентах природи. Забруднюються повітря, вода, ґрунти, винищуються рослини і тварини. Негативний вплив господарської діяльності став помітним в усіх природних комплексах. Людина здавна вирубувала ліси, розорювала землі, з’єднувала річки каналами. Були збудовані міста, прокладені шляхи. Нині заглибини і підземні порожнини в літосфері за розмірами перевершили природні. Тиск будівель на поверхню викликає на схилах зсуви і обвали. Природні рослинність і тваринний світ сильно винищені. Усе це шкідливо впливає і на саму людину. Прикладів можна наводити багато.

Отже, господарська діяльність людини стала головною причиною змін всіх без винятку природних компонентів і природних комплексів. На екологічні проблеми на порозі третього тисячоліття наражається кожна людина, незалежно від кольору шкіри та від мови.

 


Читайте також:

  1. Згідно з цим сільськогосподарські підприємства сплачують
  2. Сільськогосподарській птиці притаманні високі продуктивність, інтенсивність росту, плодючість та скоро спілість.




Переглядів: 681

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Господарська діяльність людей | Мал. Мости Пітсбурга

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.