Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



КЛІЗМИ І ТЕХНІКА ЗАСТОСУВАННЯ

Клізмою називають введення рідини в пряму кишку хворого. У залежності від призначення клізми бувають: очисні, медикаментозні, крапельні, харчові, сифонні, послаблюючі.

Очисна клізма - проводиться для виведення з нижньої частини прямої кишки калових мас.

Застосовують при закрепах, харчових та інших отруєннях, підготовці до рентген-обстеження шлунково-кишкового тракту і нирок, перед деякими хірургічними операціями, перед пологами, перед харчовими та медикаментозними клізмами.

Не можна застосовувати у випадках, коли у хворого наявне випадіння прямої кишки, кровоточивий геморой, гострі запальні захворювання кишечника, кишкові кровотечі, злоякісні новоутворення кишечника в стадії розпаду. Не рекомендується в період вагітності.

Оснащення: судно, клейонка, вазелін, 1-2 л кип'яченої води кімнатної температури, кухоль Есмарха (гумовий мішок об'ємом 1-2 л з широким отвором і гумовою трубкою довжиною 1,5 м діаметром 1 см), накінечник (пластмасовий, стерилізується кип'ятінням).

Хворий лягає на кушетку, застелену клейонкою, на лівий бік, ноги зігнуті в колінах і приведені до живота (можливе поло­ження на спині). Одягнувши гумові рукавички, наливають у ку­холь Нсмарха 1-1,5 л води , в яку для поліпшення послаблюючого ефекту додають 1 столову ложку олії (вазелінової, касторової, соняшникової) або 1 чайну ложку мильної стружки. Відкривають вентиль або затискач і заповнюють водою гумову трубку.

Вентиль закривають, кухоль підвішують на стійку (їм), наконечник змащують вазеліном. Однією рукою розводять сідниці, а другою обережно вводять наконечник в анальний отвір на глибину 10-12 см (спочатку рух спрямований до пупка на 3-4 см, а потім - паралельно крижам на глибину 8- 10 см). Відкривають вентиль - вода потрапляє в кишечник. Після введення вентиль закривають, обережно виймають наконечник, просять хворого утримувати воду до 3-5 хв., подають хворому судно. Якщо хворий ослаблений або маленьким дітям воду утримують, міцно стиснувши сідниці до позивів на дефекацію. Після використання наконечник промивають і стерилізують.

Сифонна клізма - проводить­ся для посиленого очищення кишечнику.

Використовують: підготовка до операцій на кишечнику, отруєння.

Протипокази: див. Очисну клізму.

Оснащення: скляна воронка об'ємом 1-2 л, довга гумова трубка діаметром 1 см, з'єднувальна скляна трубка, шлун­ковий зонд, вазелін, клейонка, 10-12 л теплої води (30-36°С).

Положення як і при очисній клізмі. В пряму кишку водять шлунковий зонд, змащений вазеліном на глибину 20-30 см, приєднують до нього гумову трубку з воронкою на кінці і роблять промивання кишечника, опускаючи і піднімаючи скляну воронку і підливають в неї воду так само, як і при промиванні шлунку. Промивання проводять до чистих промивних вод.

Харчова клізма - використовується як засіб штучного харчування. Ставлять її через 30-40 хв. після очисної клізми. Підігрітий до 37-38°С розчин вводять гумовим балоном в пряму кишку в об'ємі 100-150 мл. Для зменшення перисталь­тики в розчин додають 4-5 крапель настойки опію. Так вводять 5% розчин глюкози, 4-5% р-н алкоголю або 15% розчини амінокислот, молоко. Розчини глюкози та сольовий розчин краще вводити повільно крапельно в кількості до 2 літрів. Після процедури рекомендується годину полежати.

Медикаментозні клізми - введення медикаментозних розчинів у пряму кишку. Проводиться через 30-40 хв. після очисної.

Вводяться речовини, які мають як місцеву дію (відвар ромашки, відвар насіння льону та ін.), так і загальну (знеболюючі, заспо­кійливі засоби).

Оснащення: гумовий балон або шприц Жане, газовивідна трубка, вазелін, клейонка, гу­мові рукавички, медикамен­тозний розчин 80-100 мл підіг­рітий до температури 37-39°С. Положення хворого як при очисній клізмі. Одягнути ру­кавички, набрати розчин у балон або шприц. Ввести в пряму кишку газовивідну трубку, змащену вазеліном на глибину 15-26 см. Приєднати до трубки балон і повільно ввести розчин. Після введення від'єднати балон, набрати в нього повітря і продути трубку. Рекомендується полежати на животі 30-60 хв.


Читайте також:

  1. IV. Агротехніка квітково-декоративних рослин відкритого грунту.
  2. V. Виконання вправ на застосування узагальнювальних правил.
  3. А.1 Стан , та проблемні питання застосування симетричної та асиметричної криптографії.
  4. Автомобільні ваги із застосуванням цифрових датчиків
  5. Агротехніка вирощування сіянців модрини
  6. Агротехніка вирощування сіянців ялини
  7. Акти застосування норм права в механізмі правового регулювання.
  8. Акти застосування юридичних норм: поняття, ознаки, види.
  9. Акти правозастосування, їх види
  10. Акти правозастосування.
  11. Алгоритм із застосування річної процентної ставки r.
  12. Алгоритм із застосуванням річної облікової ставки d.




Переглядів: 3094

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
КОРИСТУВАННЯ ПІДКЛАДНИМ СУДНОМ | ЗАСТОСУВАННЯ ГАЗОВИВІДНОЇ ТРУБКИ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.