Автоматична установка газового пожежогасіння (АУГП) застосовується у вигляді батарей газового пожежогасіння, призначених для захисту двох і більше приміщень або модулів з пристроєм для розпилювання газового складу, який знаходиться в захищаємому приміщенні або поряд з ним. На рисунку 7.11 показана АУГП.
Рис. 7.11. Автоматична установка газового пожежогасіння
АУГП застосовується для локального і об'ємного гасіння пожеж класів А, В, С та електроустаткування. АУГП не повинні застосовуватися для гасіння пожеж: 1) волокнистих, сипких, пористих, схильних до самозагоряння і (або) тління усередині об'єму речовин (дерев’яної тирси, бавовни, паперу); 2) гідридів металів і пірофорних речовин; 3) порошків лужних металів. В якості вогнегасної складової в АУГП можуть застосовуватися наступні хімічні речовини: хладон 125 (C2F5H); шестифториста сірка (SF6); двоокис вуглецю (CO2); азот (N2); аргон (Ar).
Для об'ємного пожежогасіння у складі автоматичної системи газового гасіння для захисту окремих приміщень використовується модуль газовий пожежний МГП-2М. Як вогнегасна речовина в модулі використовується хладон 114-В2. Газова установка складається із станції пожежогасіння, магістральних і розподільних трубопроводів. Система автоматичного пуску має оповіщувачі, приймальну станцію, виконавські органи, лінії зв'язку. При підвищенні концентрації диму в приміщенні оповіщувачі спрацьовують і видають імпульс на приймальну станцію, відбувається підрив піропатронів клапанів розподільного пристрою і головки затвора ГЗ пускового балона батареї. Через головку ГЗ, що розкрилася, стисле повітря під тиском з пускового балона батареї поступає в секційний колектор і розкриває мембранні головки робочих балонів. Вогнегасна рідина через головки поступає в секційний колектор, відкриває замочний клапан і через клапан розподільного пристрою по заданому напряму поступає в магістральний трубопровід, потім до випускних насадок.