Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Типи мікрофонів

Аудіозапис

Для аудіозапису потрібні: мікрофон з шумоізоляцією; мікшерський пульт; підсилювач;
кабелі; комп'ютер з встановленою програмою звукозапису.

Мікрофон - це електроакустичний прилад, призначений для перетворення акустичного звуку в електричні сигнали. За допомогою його звук або записується, або передається на пристрої посилення. Від того, для чого вам необхідний мікрофон (наприклад, для стереозапису, для запису вокалу або музичних інструментів) залежить те, на якій моделі ви зупинитеся.

Для того щоб зробити правильний вибір вам потрібно знати основні параметри мікрофона:1) Звук; 2) Стереозвучання; 3)Частотний діапазон (Гц): це верхні або нижні граничні значення частот, в межах яких мікрофон записує звук;
4) Чутливість (дБ); 5) Імпеданс (Impedance) - це величина опору змінному струму, яка вимірюється в омах (Ом).

 

Динамічні мікрофони - найбільш популярний і поширений тип. У порівнянні з іншими моделями, динамічні мікрофони мають низку переваг: досить низька ціна і надійність, а також можливість працювати з високим звуковим тиском.

Конденсаторні мікрофони - це більш досконалий тип, ніж попередній. Вони складніше за конструкцією і, як наслідок, значно дорожчі динамічних, але забезпечують набагато кращу якість звучання.

Електретні мікрофони. Відмінність даного типу від інших полягає в тому, що вони не потребують в зовнішніх джерелах живлення, але їх чутливість і частотні характеристики дещо гірше

 

Мікшерний пульт («мікшер», або «мікшерна консоль», від англ. «Mixing console») - електронний пристрій, призначений для зведення звукових сигналів: підсумовування декількох джерел в один або більше виходів. Також за допомогою пульта мікшера здійснюється маршрутизація сигналів. Мікшерний пульт використовують при звукозапису, зведення та звукопосилення.

Існують аналогові і цифровімікшерні пульти. Також вони розрізняються за кількістю входів і виходів.


Перспективи розвитку сучасної аудіотехніки. Сучасний стан аналогової і цифрової техніки досить висока. І тим не менше вчені і конструктори продовжують розробляти нові та вдосконалювати наявні технології і звукотехничну апаратуру.

Мікрофони
За всю свою вікову історію мікрофони постійно вдосконалювалися. На зміну вугільним, п'єзоелектричним і стрічковим прийшли динамічні та конденсаторні мікрофони. В осяжному майбутньому будуть використовуватися конденсаторні, електретні і динамічні мікрофони з поліпшеними характеристиками чутливості, смуги пропускання, змінюваною діаграми спрямованості. Отримають поширення мікрофони прикордонного шару (PZM), мініатюрні радіомікрофони. Найбільші фірми-виробники: Shure, AKG, RODE, Sienheizer, Newman, Nady, Beringer та ін.

Мікшерні пульти, будучи центром апаратної студії звукозапису, відіграють велику роль у формуванні якісного звукового сигналу. Найвідоміші фірми-виробники постійно розробляють нові моделі, розширюючи асортимент та підвищуючи якість, пропонують широкий вибір різноманітної аудіопродукції, починаючи від міні-пультів на 4 входи і кінчаючи дорогими моделями на 48 входів з комп'ютером всередині.

 


Читайте також:

  1. Питання 3. Захист від вбудованих і вузьконаправлених мікрофонів




Переглядів: 2926

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Індивідуальна техніка журналістів для обробки тексту, аудіо, аудіовізувльного запису інформації в системі Інтернет -видань. | Техніка передачі контенту

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.