Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Рахунок 371 « Розрахунки за виданими авансами».

Розрахунки за виданими авансами – рахунок бухгалтерського обліку попередніх оплат, авансів, виданих підприємством своїм постачальникам і підрядникам у рахунок виконання ними своїх зобов”язань за поставками на адресу підприємства товарів, виконанням робіт, наданням послуг.

Слід зауважити, що в обліку “ побутують два синоніми”: аванс та передоплата. Розрізняти їх- це суттєво, оскільки факти здійснення таких операцій знаходять своє відображення на різних бухгалтерських рахунках:

Звичайна передоплата – на рах 63 “Розрахунки з постачальника ми і підрядниками; видані аванси - на рах.371 “Розрахунки за виданими авансами”. Залишається з”ясувати, у яких випадках проводити передоплату, а в яких – аванс. Отже, якщо на розрахунки з постачальником чи підрядником укладено угоду про багаторазові поставки впродовж певного терміну, то доцільним тут є задіяти рах.371, а у випадках разової попередньої проплати нема доцільності у використанні цього рахунка.

Таким чином, по Д-ту рах. 371 відображаються суми виданих авансів під майбутні поставки, а по К-ту – зарахування авансів в оплату за фактично одержані від постачальників чи підрядників цінностей, робіт, послуг. Наведемо приклад типової операції з авансами виданими.

Приклад 1. Згідно угоди на поставку товарів між двома підприємствами підприємство А проплатило аванс підприємству Б у сумі 100000,00 грн. В рахунок отриманого авансу підприємство Б відвантажило партію товарів на суму 30000,00 грн (без ПДВ).

В обліку дана операція буде відображена ( Табл.):

Зміст операції Дт Кт Сума,грн.
Перераховано суму авансу підприємству Б 371(Б) 100000,00
Надійшла партія товарів від підприємства Б 631(Б) 30000,00
Проведено операцію взаємозаліку 631(Б) 371(Б) 30000,00

 

В результаті на рахунку 371 (Б) залишається сальдо в сумі 70000,00 грн. Усі наступні поставки товарів будуть відображатися аналогічно.

Слід зауважити, що у практиці зустрічаються випадки, коли через рахунок аванси видані проводять отримання товарів, робіт, послуг. З практичної точки зору помилки немає, з теоретичної це некоректно.

Таким чином, по методиці обліку авансів виданих можна виділити три типи проведень:

1. Кошти, що видаються підприємством у вигляді авансів своїм постачальникам (підрядникам) під майбутні поставки, відображаються за К-том рахунків обліку грошових коштів (30, 31) і Д-том рах 371. Так утворюється дебіторська заборгованість постачальника перед підприємством.

2. Кошти, видані підприємством у вигляді авансів своїм постачальникам (підрядникам), зараховані ним в оплату за виконані поставки (роботи, послуги) або при виконанні певного етапу робіт (якщо акти підписуються поетапно), відображаються за К-том рах. 371 в кореспонденції з рахунком розрахунків за виконані договори: 631 “Розрахунки з постачальниками і підрядниками”. Так суми виданих авансів списуються з цього рахунка.

3. Повернення неосвоєних постачальниками або підрядниками авансів(або частини цієї суми, зайво сплаченої) відображаєтьмя за К-том рах. 371 в кореспорнденції з рахунком обліку грошових коштів (30,31). Це ще один вид списання авансів, виданих з рах.371.


Читайте також:

 1. I.1. Порядок збільшення розміру статутного капіталу АТ за рахунок додаткових внесків у разі закритого (приватного) розміщення акцій
 2. II.2. Збільшення розміру статутного капіталу АТ за рахунок спрямування прибутку до статутного капіталу
 3. А. Розрахунки з використанням дистанційного банкінгу.
 4. Автоматичний розрахунок суми проведення.
 5. Аеродинамічний розрахунок
 6. Аеродинамічний розрахунок ротора вітроустановки
 7. Активний рахунок
 8. Актуарні розрахунки
 9. АКТУАРНІ РОЗРАХУНКИ
 10. Аналітичний розрахунок завантаження горловин
 11. Аналітичний розрахунок сумарного завантаження типових перетинань
 12. Безготівкові розрахунки
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Облік розрахунків з іншими дебіторами | Розрахунки з підзвітними особами

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.