Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Первинний і зведений облік реалізації продукції (робіт, послуг)

Документальне оформлення реалізації продукції, (робіт, послуг) залежать від її виду і каналу реалізації.

Документом, що засвідчує відвантаження продукції є Товарно-транспортна накладна. Цей документ складається з 2-х розділів: товарного і транспортного. У товарному відображаються показники, які є підставою для списання продукції та матеріалів у підприємства, що відвантажують продукцію і для оприбуткування їх у покупців. Транспортний розділ визначає взаємовідносини вантажовідправників з автотранспортними підприємствами, що виконують перевезення вантажів. Він служить для обліку транспортних робіт і розрахунків вантажовідправників або вантажоодержувачів з автотранспортними підприємствами за послуги.

При перевезенні продукції власним транспортом Товарно-транспортні накладні виписують у 4-х примірниках. Водій або інша особа, яка прийняла вантаж, розписується на усіх примірниках про прийняття вантажу, після чого 1-й примірник залишають у пункті відправлення; 2-й у вантажоодержувача; 3-й і 4-й з відмітками про прийняття продукції повертають підприємству (3-й віддають у бухгалтерію для звірки та обліку, а 4-й залишається у водія і є підставою для обліку транспортних робіт, нарахування зарплати).

Продаж продукції торгівельними організаціями, підприємствам громадського харчування та іншим організаціям проводять за Накладними Для одержання плати за цю продукцію випускають Рахунок – фактуру у 2-3-х примірниках.

Відпуск продукції для продажу через торгівельні кіоски оформляють Накладними внутрішньогосподарського призначення. В такому випадку попередньо визначають ціни продажу окремих видів продукції. Постійні продавці у встановленні строки, а разові – після продажу продукції здають у бухгалтерію звіт про продаж продукції, який є підставою для списання реалізованої продукції.

Видачу продукції своїм працівникам в рахунок оплати праці оформляють Відомостями на видачу натуральної оплати праці із зазначенням прізвища, кількості і вартості продукції.

Отже, нагромаджені протягом місяця первинні документи з реалізації реєструють у відповідних реєстрах чи Книгах обліку реалізації. Тут необхідно відмітити, що аналітичний облік доходів від реалізації організовується на підприємстві у залежності від специфіки та умов функціонування, загалом від облікової політики.


Читайте також:

  1. IX. Відомості про військовий облік
  2. IX. Відомості про військовий облік
  3. XV. Фінансові результати від первісного визнання та реалізації сільськогосподарської продукції та додаткових біологічних активів
  4. Автоматизована форма обліку
  5. Автоматизовані системи управлінні охороною праці, обліку, аналізу та дослідження травматизму
  6. Автоматизовані форми та системи обліку.
  7. Акції та їх облік
  8. Акції та їх облік
  9. Алгоритм із застосуванням річної облікової ставки d.
  10. Алгоритм реалізації моделей
  11. Алгоритм реалізації моделі
  12. Алгоритм реалізації моделі




Переглядів: 993

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Загальна характеристика рахунків класу 7 «Доходи і результати діяльності» | Синтетичний і аналітичний облік формування фінансового результату

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.