v задаємо початкові значення показників витрат і запасу
v визначаємо критичне відношення і записуємо функцію щільності нормального розподілу
v для дискретних розподілів попиту задаємо ряд розподілу для неперервних розподілів – щільність імовірностей f(x);
v записуємо вирази для функцій очікуваних витрат – цільових функцій задачі MC(q) і Для дискретного розподілу ці функції визначаються за формулою (3.17), для нормального і рівномірного розподілів – за формулою (3.15).
Оскільки у дискретній моделі розподіл імовірностей заданий у вигляді ряду розподілу то відповідну функцію витрат MC(k) представляємо як функцію від k;
v визначаємо функцію розподілу попиту F(x). Для дискретного розподілу функцію розподілу визначаємо у вигляді Для нормального розподілу F(x) визначається за оператором Mathcad де параметри розподілу. Для рівномірного – за оператором , де a і b – границі інтервалу рівномірного розподілу;
v записуємо рівняння і знаходимо оптимальне значення обсягу поповнення запасу Розв’язання рівняння одержуємо за допомогою функції Mathcad .
Для нормального розподілу попиту можна застосувати також і наступний алгоритм визначення Для заданого значення ймовірності визначаємо квантиль t зворотного нормованого нормального розподілу з параметрами за оператором Mathcad Потім визначаємо значення .
Для дискретного розподілу оптимальне значення знаходиться безпосередньо за формулою (3.19), використовуючи функцію Mathcad . При виконання умови (3.19) результатом функції є значення у всіх інших випадках – значення 0.