Порівняємо середню денну виручку для випадку, коли у день закуповується батонів, із середньою виручкою, коли у день закуповується батонів, тобто таку кількість, яка дорівнює середньому попиту .
При одержуємо
Абсолютна і відносна зміна прибутку
Коментар. Оптимальна політика управління запасами хліба полягає у закупівлі щоденно батонів по ціні 0,9 грош. од. При продажу батонів по ціні грош. од. у день і реалізації їх на наступний день по ціні 0,72 грош. од. при середній кількості непроданих батонів, математичне сподівання прибутку дорівнюватиме грош. од.
Якщо закуповувати не а , то математичне сподівання прибутку дорівнюватиме грош. од.
Таким чином, використовуючи оптимальне значення одержимо у порівнянні з щоденний виграш у 0,47 грош. од., тобто біля 0,6 % від усієї виручки. ▲
Приклад 3.12. В умовах попередньої задачі розглянемо тепер випадок, коли при неспроможності задовольнити попит покупців магазин несе збитки, пов’язані із втратою очікуваного прибутку. Ці збитки оцінюються у розмірі грош. од за одиницю товару.
Як і в попередній задачі визначимо оптимальний обсяг замовлення батонів і максимальний очікуваний прибуток , який може одержати магазин, замовляючи батони у кількості штук. Визначимо також величину виручки , якщо замовляти батонів.
Для розв’язання цієї задачі застосуємо попередній алгоритм.