Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Конкурентні способи укладання господарських договорів

Конкурентні способи передбачають конкуренцію сторін (покупців, продавців, виконавців), що мають намір укласти господарський договір. Такої конкуренції можна досягти шляхом проведення ряду заходів, зокрема, торгів, конкурсів, аукціонів, тендерів тощо.

У чинному законодавстві немає єдиного погляду щодо поняття вищеназваних механізмів конкурентного укладання господарських договорів.

Так, згідно з п. 31 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про здійснення державних закупівель»[109] торги (конкурсні торги) – здійснення конкурентного відбору учасників з метою визначення переможця торгів (конкурсних торгів) згідно з процедурами, встановленими цим Законом (крім процедури закупівлі в одного учасника). Згідно зі ст. 12 цього закону закупівля за державні кошти може здійснюватися шляхом застосування однієї з таких конкурентних процедур:

● відкриті торги;

● двоступеневі торги;

● запит цінових пропозицій;

● попередня кваліфікація учасників;

● електронний реверсивний аукціон.

У свою чергу в Законі України «Про заставу»[110] ототожнюються поняття аукціонів та торгів, про що свідчить назва ст. 21 Закону «Реалізація заставленого майна через аукціони (публічні торги)». Також про цю тотожність свідчить і назва Постанови КМУ «Про затвердження Положення про порядок проведення аукціонів (публічних торгів) з реалізації заставленого майна[111]».

Приватизаційне законодавство, а саме Закони України «Про приватизацію державного майна»[112] та «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)»[113] виділяють аукціони та конкурси як конкурентні способи укладання господарських договорів. Про це свідчить зміст абз 3 ч. 1 ст. 15 Закону України «Про приватизацію державного майна» згідно з якою – приватизація державного майна здійснюється шляхом продажу об’єктів приватизації на аукціоні, за конкурсом та зміст ст. 3 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» який свідчить, що приватизація об’єктів малої приватизації здійснюється також шляхом викупу, продажу на аукціоні, за конкурсом.

Зміст ст. 13 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» передбачає: продаж об’єктів малої приватизації на аукціоні полягає у передачі права власності покупцю, який запропонував у ході торгів найвищу ціну, а згідно зі ст. 14 цього ж закону продаж об’єктів малої приватизації за конкурсом полягає у передачі права власності покупцю, який запропонував найкращі умови для подальшої експлуатації об’єкта або за рівних умов – найвищу ціну.

Про конкурс як окремий конкурентний спосіб укладання господарських договорів свідчать норми багатьох нормативно-правових актів. Наприклад, розд. 2 «Проведення концесійного конкурсу» Закону України «Про концесії»[114]. Згідно з ч. 7 ст. 7 цього закону переможцем концесійного конкурсу визнається претендент, який запропонував кращі умови для здійснення концесії, відповідно до умов конкурсу.

Згідно з п. 4 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції»[115] антиконкурентними узгодженими діями, зокрема, визнаються узгоджені дії, які стосуються: спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів.

Отже, на наш погляд, основними конкурентними способами укладання господарських договорів є:

· проведення торгів, що у свою чергу, поділяються на аукціони і тендери;

· проведення конкурсів;

· двоступеневі торги;

· запит цінових пропозицій.


Читайте також:

  1. II. Укладання господарських договорів способом оферти та її акцепту
  2. II.3. Основні способи і прийоми досягнення адекватності
  3. Антиконкурентні дії органів влади, управління і контролю
  4. Антиконкурентні узгоджені дії
  5. Базові конкурентні стратегії Портера
  6. Безстатеве розмноження, його визначення та загальна характеристика. Спори — клітини безстатевого розмноження, способи утворення і типи спор.
  7. Біологічні способи лікування ран.
  8. Блок підсобних і господарських приміщень
  9. Брокер — торговий посередник, який забезпечує укладання угод за бажанням клієнтів та за їхній рахунок. Винагорода за послугу брокера — брокеридж.
  10. Будь_яких господарських органів, суб’єктів підприємництва,
  11. Валютний курс і способи його визначення
  12. Варіанти і способи вимірювань характеристик телефонних каналів




Переглядів: 2123

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
II. Укладання господарських договорів способом оферти та її акцепту | Умови для проведення торгів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.