Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



High-Speed Token Ring (HSTR).

Multistation Access Unit (MAU).

Стандарт Token Ring фірми ІВМ передбачає побудову зв’язків у мережі з допомогою концентраторів, які називають MAU (Multistation Access Unit)або MSAU (Multi-Station Access Unit), тобто пристрої багатостанційного доступу. Мережа Token Ring може включати до 260 вузлів.

Концентратори Token Ring можуть бути активними або пасивними.

Пасивний концентратор просто з’єднує порти внутрішніми зв’язками таким чином, щоб станції, під’єднані до цих портів, утворювали кільце. Ані підсилення сигналів, ані їх ресинхронізацію пасивний концентратор не виконує, але для забезпечення зв’язності кільця незалежно від стану під’єднаних комп’ютерів він забезпечує обхід порта, коли вузол, під’єднаний до цього порта, вимкнено.

Активний концентратор виконує функції регенерації сигналів, тому іноді називається повторювачем, як в стандарті Ethernet.

У загальному випадку мережа Token Ring має комбіновану зірково-кільцеву структуру. Кінцеві вузли під’єднуються до MSAU по топології зірки, а самі MSAU об’єднуються через спеціальні порти Ring In та Ring Out для утворення магістрального фізичного кільця. Кабелі, які з’єднують станцію з концентратором, називаються абонентськими (lobe cable), а кабелі, які з’єднують концентратори – магістральними (trunk cable).

Технологія Token Ring дозволяє використовувати для з’єднання кінцевих станцій і концентраторів різні типи кабелів – STP type 1, UTP cat.3, UTP cat.6 та оптоволоконний кабель.

При використанні екранованої витої пари у кільце дозволяється об’єднувати до 260 станцій при довжині абонентських кабелів до 100 м, а при використанні неекранованої витої пари – до 72 станцій при довжині абонентських кабелів до 45 м. Відстань між пасивними MSAU може досягати до 100 м при використанні кабеля STP і до 45 м при використанні UTP. Між активними MSAU відстань збільшується до 730 м або 365 м відповідно. Максимальна довжина кільця Token Ring становить 4000 м.

 

Не так давно компанією ІВМ було запропоновано новий варіант технології Token Ring, який названо High-Speed Token Ring (HSTR). Ця технологія підтримує бітові швидкості у 100 і 155 Мб/с, зберігаючи при цьому основні особливості технології Token Ring 16 Мб/с.

Кожна станція у мережі Token Ring безпосередньо обмінюється даними лише із двома сусідами. Дані станція завжди отримує лише від однієї станції – тієї, яка є попередньою у кільці. Така станція називається найближчим активним сусідом, розташованим вище за потоком (даних) – Nearest Active Upstream Neighbor, NAUN. Передачу даних станція завжди здійснює своєму найближчому сусіду вниз за потоком даних.

 

4. Формати кадрів Token Ring.

Отримавши маркер, станція аналізує його, і при відсутності даних для передачі, забезпечує його просування до наступної станції. Станція, яка має дані для передачі, при отриманні маркера вилучає його з кільця, що дає їй право доступу до середовища і передачі своїх даних. Потім ця станція видає у кільце кадр даних встановленого формату послідовно по бітах. Передані дані проходять по кільцю завжди у одному напрямку.

Всі станції кільця ретранслюють кадр побітно, як повторювачі. Якщо кадр проходить через станцію призначення, то, розпізнавши свою адресу, ця станція копіює кадр у свій внутрішній буфер і вставляє у кадр ознаку підтвердження прийому. Станція, яка видала кадр у кільце, при його отриманні з підтвердженням прийому вилучає цей кадр з кільця і передає у мережу новий маркер для забезпечення можливості передачі даних іншим.

Час володіння розділюваним середовищем у мережі Token Ring обмежується часом утримання маркера (token holding time), після завершення якого станція мусить перервати передачу власних даних (поточний кадр можна завершити) і передати маркер далі по кільцю. За замовчуванням, цей час становить 10 мс.

У мережах Token Ring 16 Мб/с використовується дещо інший алгоритм доступу до кільця, який називається алгоритмом раннього звільнення маркера (Early Token Release). У відповідності з ним станція передає маркер доступу іншій станції зразу ж після закінчення передачі останнього біта кадру, не очікуючи повернення по кільцю цього кадру з бітом підтвердження прийому. У цьому випадку продуктивність кільця значно збільшується, оскільки по кільцю одночасно рухаються кадри кількох станцій.

Для різних видів повідомлень, які передаються кадрам, можуть призначатися різні пріоритети: від 0 (найнижчий) до 7 (найвищий). Рішення про пріоритет конкретного кадру приймає передаюча станція. Маркер також завжди має певний рівень поточного пріоритету. Станція має право захопити переданий їй маркер лише в тому випадку, якщо пріоритет кадру, який вона хоче передати, вищий або рівний пріоритету маркера.

За наявність у мережі маркера, при чому єдиної його копії, відповідає активний монітор. Якщо активний монітор не отримує маркер протягом певного часу, то він породжує новий маркер.

У Token Ring існують три різних формати кадрів:

- маркер

- кадр даних

 
 

- перериваюча послідовність

 

Рисунок 8.2 Формати кадрів Token Ring.

Кадр маркера складається із трьох полів, кожне довжиною 1 байт.

Початковий обмежувач (Start Delimiter, SD) з’являється на початку маркера, а також на початку будь-якого кадру, що проходить по мережі.

Керування доступом (Access Control, AC) складається із 4-х підполів: РРР – біти пріоритету, Т – біт маркера, М – біт монітора, RRR – резервні біти пріоритету. Біт Т, встановлений в 1, вказує, що даний кадр є маркером доступу. Біт монітору встановлюється в 1 активним монітором і в 0 – будь-якою іншою станцією, яка передає маркер або кадр. Якщо активний монітор бачить маркер або кадр, який містить біт монітора із значенням 1, то він знає, що цей кадр або маркер вже один раз обійшов кільце і не був оброблений станціями. Якщо це кадр, то він видаляється з кільця. Якщо маркер – передається далі по кільцю.

Кінцевий обмежувач (End Delimiter, ED) – останнє поле маркера. Містить унікальну послідовність манчестерських кодів, а також дві однобітові ознаки: І і Е. Ознака І (Intermediate) показує, чи є кадр останнім в серії кадрів (0) чи проміжним (1). Ознака Е (Error) – це ознака помилки; вона встановлюється в 0 станцією-відправником і будь-яка станція кільця, через яку проходить кадр, повинна встановити цю ознаку в 1, якщо вона виявить помилку по контрольній сумі або іншу некоректність кадру.

Кадр даних включає ті ж поля, що і маркер, і крім них має ще кілька додаткових полів, а саме:

- Початковий обмежувач (Start Delimiter, SD)

- Управління доступом (Access Control, AC)

- Управління кадром (Frame Control, FC)

- Адреса отримувача (Destination Address, DA)

- Адреса відправника (Source Address, SA)

- Дані (Data)

- Контрольна сума (Frame Check Sequence, FCS)

- Кінцевий обмежувач (End Delimiter, ED)

- Статус кадру (Frame Status, FS)

Кадр даних може переносити або службові дані для управління кільцем (дані МАС-рівня) або дані користувача.

Перериваюча послідовність складається із двох байт, які містять початковий і кінцевий обмежувачі. Вона може з’явитися у будь-якому місці потоку бітів і сигналізує про те, що поточна передача кадру або маркера відміняється.

Контрольні запитання

1. Чим характеризуються мережі Token Ring.

2. Як називається кадр спеціального формату.

3. З якими бітовими швидкостями працюють мережі Token Ring.

4. Визначте роль активного монітора.

5. Поясніть призначення пасивного концентратора.

6. Поясніть призначення активного концентратора.

7. Перелічіть формати кадрів Token Ring.

8. Поясніть призначення поля початковий обмежувач (Start Delimiter, SD) кадру Token Ring.

9. Поясніть призначення поля керування доступом (Access Control, AC) кадру Token Ring.

10. Поясніть призначення поля кінцевий обмежувач (End Delimiter, ED) кадру Token Ring.


Схеми фізичної конфігурації мережі Token Ring; схематичне зображення форматів кадрів Token Ring

Рисунок 8.1 Фізична конфігурація мережі Token Ring.

 

Рисунок 8.2 Формати кадрів Token Ring.




Переглядів: 1158

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тенденції та проблеми розвитку вищої освіти в Україні. | Поняття режиму охорони

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.069 сек.