Дослідження кишечника у коня. При дослідженні кишечника ' у коня застосовують ті ж методи дослідження, що й у жуйних, але з урахуванням анатомо-топографічних особливостей цього виду тварин. У коней тонкий кишечник переважно розміщений у лівій половині (рис. 57), а товстий — в правій і частково в нижній лівій половині черевної порожнини (рис. 58).
Зовнішнім оглядом у коня можна виявити збільшення об'єму черева з випинанням у правій здухвині при метеоризмі товстого кишечника. Нагромадження газів у тонкому кишечнику не супроводжується значним збільшенням об'єму черева. Зовнішня пальпація кишечника можлива тільки у лошат раннього віку.
Перкусію петель порожньої кишки проводять зліва в середній третині черева в ділянці здухвини (рис. 59). При цьому прослухо-вують притуплено-тимпанічний або притуплений звук.
Поле перкусії сліпої кишки знаходиться у ділянці правої здухвини та голодної ямки (рис. 60). Перкусійний звук чіткий, наближається до тимпанічного. Поле перкусії інших кишок показано на рисунку.
При перкусії кишок, які прилягають до черевної стінки і переповнені газами, чути чіткий тимпанічний або атимпанічний звук, а при застої калових мас (копростаз) — стійкий глухий звук.
59. Попе перкусії черевних органів у коня (вигляд зліва):