Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Принцип роботи служби доменних імен

У багатьох людей викликає подив той факт, що при реєстрації доменів і перенесення їх з одного хостингу на інший сайти починають працювати не відразу. Щоб зрозуміти, чому так відбувається, необхідно знати основні принципи роботи DNS, які ми і розглянемо в цій главі.

Комп'ютери в мережі спілкуються між собою, використовуючи IP-адреси – числові імена, що мають такий вигляд: 217.107.217.21. IP-адресу можна порівняти з номером телефону – щоб один комп'ютер міг звернутися до іншого, йому необхідно знати його IP-адресу. Однак у IP-адрес є два недоліки: по-перше, їх існує лише обмежена кількість (що нам зараз не дуже важливо), а по-друге, що важливіше, IP-адресу дуже важко запам'ятати людині. Продовжуючи аналогію з телефонними номерами, чи пам'ятаєте ви номери телефонів всіх своїх друзів і знайомих? Ймовірно, ні. Але ви завжди можете скористатися записником.

В Інтернеті роль записника грає DNS – Domain Name System, система доменних імен. Кожен сайт в мережі має своє доменне ім'я (наприклад, www.jino.ru), яке система DNS пов'язує з IP-адресою сервера – комп'ютера, на якому розташований цей сайт. І коли в адресному рядку браузера ви вводите-якої домен, він автоматично перетворюється в IP-адресу, і вже використовуючи його, ваш комп'ютер зв'язується з сервером. Сама схема визначення IP-адреси по імені домену (див. рисунок 8.2) досить складна і багатоступенева, і саме через це виникає більшість проблем при реєстрації і перенесенні доменів.

Після набору імені домену в браузері ваш комп'ютер зв'язується з DNS-серверами провайдера доступу в Інтернет, запитуючи IP-адресу, до якого прив'язаний цей домен (крок 1 на схемі). DNS-сервери провайдера шукають у своєму кеші необхідну пару домен – IP-адресу і, якщо знаходять її, видають вам цей IP (відразу переходимо до кроку 6). Якщо в кеші нічого не знайшлося, DNS-сервер провайдера робить запит до одного з кореневих DNS-серверів, яких всього кілька по всьому світу (крок 2). Кореневий сервер, у свою чергу, шукає в своїй базі даних адреси DNS-серверів хостера, до якого прив'язаний домен (NS-сервери домену), і повідомляє їх DNS-сервера провайдера (крок 3). (Насправді, тут все трохи складніше, але для простоти ми опустимо деякі подробиці).

 

Рисунок 8.2 – Схема визначення IP-адреси по імені домену

 

Отримавши адреси NS-серверів, провайдер робить запит до одного з них, отримує у відповідь шуканий IP-адресу (кроки 4-5), запам'ятовує його в кеші (щоб згодом не звертатися щоразу до кореневого DNS-сервера) і передає вашому браузеру. Браузер, нарешті, запитує сайт у хостера і показує його вам (кроки 7-8).

Очевидно, що в цій схемі є два вузьких місця, які призводять до проблем при перенесенні доменів.

По-перше, інформація про NS-серверах доменів оновлюється не миттєво, а з затримкою в кілька годин. Протягом цього часу кореневі DNS-сервери видають застарілі відомості про хостинг, на якому розташований домен.

А по-друге, якщо ви чи хтось інший з клієнтів вашого провайдера нещодавно заходив на потрібний вам сайт, його IP запам'ятовується в DNS-кеші провайдера і зберігається там деякий час. Якщо за цей час IP сайту зміниться (при перенесенні на інший хостинг), DNS-система провайдера про це не дізнається, поки не оновиться кеш, і видаватиме вам невірний IP-адресу. При цьому у більшості інших користувачів Інтернету – тих, хто останнім часом не заходив на ваш сайт, він буде працювати нормально і відкриватися з нового сервера.

Зазвичай, ці проблеми вирішуються самі собою в перебігу декількох годин – після оновлення бази даних DNS і кеша провайдера. Тому, якщо після реєстрації або переносу домену (зміни NS-серверів), сайт відразу не став працювати, не хвилюйтеся – просто зачекайте деякий час.

 


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  2. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  3. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  4. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  5. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
  6. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  7. VII. Прибирання робочих місць учнями (по завершенню роботи) і приміщення майстерні черговими.
  8. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  9. Аварійно-рятувальні служби
  10. Аграрна політика як складова економічної політики держави. Сут­ність і принципи аграрної політики
  11. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  12. Адміністративно-правове регулювання державної реєстрації актів цивільного стану, державної виконавчої служби, нотаріату та адвокатури.




Переглядів: 960

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття доменного імені | Поняття доменних зон

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.