Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ПРИНЦИПИ ПОБУДОВИ, КРАЙОВИХ СТАНЦІЙ ПРИ БЕЗПОСЕРЕДНЬОМУ КОДУВАННІ

Формування лінійного сигналу в ЦСП з ІКМ може здійснюватися або безпосереднім (індивідуальним) кодуванням, або об'єднанням декількох цифрових потоків нижчого ступеня ієрархії (груповий).

Спосіб організації двостороннього зв'язку у всіх ЦСП — чети-рехпроводний односмуговий.

На рис. 3.53 приведена спрощена структурна схема крайової станції на 30 каналів. Тут АЧ — електронний ключ; ГО — генераторне устаткування; СС — синхросигнал; СУВ — сигнал управління і взаємодії; ПК — перетворювач коду; КОД/ДКОД — кодек; PC — регенератор станційний.

Рис. 3.53. Структурна схема ІКМ-30

Повідомлення від 30 абонентів через ФНЧ, необхідні для обмеження смуги частот зверху, поступають на канальні перетворювачі — електронні ключі АЧ. Роботою АЧ управляють канальні імпульси, що поступають від генераторного устаткування. Частота замикання кожного АЧ відповідно до теореми Котельникова рівна /я=8 кГц; 7>=1//г=125 мкс (рис. 3.54). АЧ замикається по черзі (перший, другий і т.д.), що забезпечує правильне формування АІМ сигналу за принципом ВРК. Час замикання між двома сусідніми АЧ визначається кількістю каналів з системі і називається канальним інтервалом часу (рис. 3.54) — КІ:

Рис. 3.54. Діаграма тимчасових циклів системи передачі ІКМ-30

Груповий АІМ сигнал поступає на кодуючий пристрій — кодер, який одночасно здійснює операцію квантування по рівню і кодування. Тривалість часу між двома сусідніми символами ІКМ- сигналу називається тактовим інтервалом, а частота їх появи — тактовою частотою системи

СУВ діськретізіруєтся імпульсними послідовностями, наступними від ГОпер. СУВпер. Формується груповий сигнал управління. У УО кодові групи каналів з виходу КОД, кодовані сигнали СУВ і кодові групи синхросигнала від перСС об'єднуються, утворюючи цикл передачі Ц. Длітельность циклу Тц співпадає з тривалістю інтервалу дискретизації Ті = Тп - 125 мкс. Для забезпечення необхідного числа каналів передачі СУВ цикли Ц ІКМ-СИСТЕМ об'єднуються в сверхцикли СЦ. Тривалість сверхцикла рівна

(3.39)

де п — число циклів в сверхцикле.

Тимчасова діаграма (часовий спектр) системи передачі ІКМ-30 має вигляд, представлений на рис. 3-54. Кожен канальний інтервал КІ в циклі є кодову групу, в розрядах якої Q, Q ...,Q передаються двійкові символи "О" или"1". Залежно від загального числа каналів N в циклі і числа розрядів в кодовій комбінації (групі) тактова частота, що визначає швидкість передачі ІКМ сигналу, рівна

(3.40)

Сформований ІКМ-СИГНАЛ є набір однополярних двійкових символів. При передачі по лінії такий сигнал зазнаватиме значні спотворення. Тому перед передачею в лінію однополярний ІКМ перетвориться в ПКпер в біполярний сигнал, зручний для передачі по лінійному тракту.

ЛТр погоджує вихідні опори апаратури з кабелем і дозволяє ввести дистанційне живлення ДП для не обслуговуючих пунктів регенерацій НРП.

На приймальній станції відбувається зворотне перетворення. РС-регенератор станційний відновлює спотворений цифровий сигнал, що прийшов з лінії, формою і тимчасовому положенню. У ПКпр, сигнал з біполярного знов перетвориться в однополярний цифровий сигнал. Пристрій ВТЧ (-восстановления тактової частоти) виділяє з відкоректованого в PC сигналу тактову частоту, яка використовується для роботи ГОпр. Цим забезпечується синхронність роботи АЧ передачі і прийому. У свою чергу синфазность роботи АЧ (правильний розподіл імпульсів по своїх телефонних каналах) забезпечується прСС. ФНЧ відновлює з послідовності відліків канальних АІМ сигналів початковий аналоговий сигнал. ПРСУВ розподіляє сигнали управління по відповідних телефонних каналах.

Розглянемо цикл передачі (часовий спектр) системи ІКМ-30.

Первинна цифрова система передачі ІКМ-30 призначена для ущільнення абонентських і сполучних ліній ГТС і дозволяє організовувати до тридцяти каналів ТЧ. Цикл передачі приведений на рис. 3.54.

Сверхцикл складається з шістнадцяти циклів передачі

Протягом циклу, тривалість якого рівна інтервалу дискретизації

передаються сигнали 32 каналів, з яких JVOCH=30 І Nann=2. Тривалість КІ

Канальні інтервали КІО і КИ16 призначені для передачі сигналів циклової синхронізації і СУВ каналів ТЧ. Оскільки при кодуванні використовується нелінійний метод, то в кожному КІ розміщується восьмирозрядна кодова група /п=8. Причому Q1 — старший (знаковий) розряд, а Q2...Q8 — молодші розряди.

Частота проходження сигналів ( розрядів) в циклі або тактова частота рівна

У кожному розряді передається 1 біт інформації з тривалістю імпульсу

При цьому швидкість передачі інформації в потоці лінійного сигналу рівна

У КІО парних циклів на позиціях Q2...Q8 передається синхросигнал 0011011, а на позиціях Q1 передається сигнал дискретної інформації із швидкістю В=200 бод. У непарних циклах передається сигнал збою циклової синхронізації (Q3), сигнал перевірки залишкового загасання каналу (Q6) і сигнал дискретної інформації (Q1). Решта позицій є вільними.

У КИ16 в циклі Ц0 передаються сигнали надциклової синхронізації (Q1...Q4) і відсутності надциклової синхронізації (Q6). У п'ятнадцяти циклах Ц1, що залишилися...Ц15 передаються СУВ по черзі для кожної пари каналів 1 і 16, 2 і 17 і т.д.

Цифрові системи передачі на місцевих мережах використовуються для організації сполучних ліній (CJI) між АТС, між АТС і АМТС. По СЛ передаються не тільки мовні сигнали в спектрі 0,3...3,4 кГц, але і сигнали управління і взаємодії: заняття, набір номера, відбій абонента, що викликається, блокування приладів АТС та інші. У системах з ІКМ для кожного телефонного каналу організовуються спеціальні сигнальні канали для передачі СУВ, число яких залежить від типу АТС і може бути від одного трьох. Для узгодження сигнальних каналів ЦСП з приладами АТС, а також для передачі СУВ між ними використовуються СУ, що погоджують пристрої.

Сигнали управління і взаємодії передаються імпульсами постійного струму певного рівня. Оскільки для їх передачі використовується тільки одне дискретне значення, CVB не піддається квантуванню по рівню і кодуванню, а минувши АІМ тракт, через пристрій об'єднання вводиться в ІКМ-СИГНАЛИ безпосередньо на імпульсні позиції циклу, призначені для їх передачі. Дискретизація СУВ за часом здійснюється імпульсними послідовностями, що поступають від ГО. Дискретний метод передачі викликає спотворення тривалості СУВ, при цьому вона може бути зменшена на величину до 2 ту (де Tsc — період дискретизації), оскільки існує різниця в часі між початком і кінцем СУВ і першим і останнім імпульсами в передаваній пачці, відповідній цьому сигналу. Для зменшення впливу цих спотворень на прийомі тривалість всіх прийнятих імпульсів збільшується на Тес.

Період дискретизації СУВ звичайно знаходиться в межах 0,5...2,0 мс і набагато перевищує період дискретизації сигналів телефонних каналів (125 мкс). Це дозволяє на одній імпульсній позиції циклу організувати передачу по черзі декількох сигналів з меншою швидкістю, тобто в першому циклі передати СУВ першого сигнального каналу СК, в наступному циклі — СУВ другого СК і т.д. Звичайно для передачі СУВ і іншої службової інформації в циклі відводиться цілий канальний інтервал, де СУВ займають певні розрядні позиції.

Для правильного розподілу імпульсів СУВ по сигнальних каналах на прийомі цикли об'єднуються в сверхцикли, один з циклів Ц0 відводиться для передачі сигналу надциклової синхронізації, а на прийомі використовується приймач надциклової синхронізації. Принцип роботи цього приймача аналогічний роботі приймача циклової синхронізації. Таким чином, за один сверхцикл виробляється випробування всіх сигнальних каналів по 1 разу.

В деяких випадках в одному канальному інтервалі розміщують СУВ декількох СК, що дозволяє скоротити число циклів в сверхцикле. Загальне число циклів в сверхцикле визначається загальним числом СК і числом СК, організовуваних в одному циклі.

У деяких системах АТС для передачі СУВ використовується багатоканальна сигналізація, тоді СУВ передається комбінацією тональних частот. Ці сигнали, що лежали в спектрі 0,3...3,4 кГц, поступають на вхід каналу ТЧ, де і передаються аналогічно телефонному сигналу. Для сільських мереж зв'язку в даний час застосовується система з безпосереднім кодуванням на основі АЦО-15, ІКМ-15. Структурна схема крайової станції аналогічна схемі ІКМ-30, тільки використовується 16 канальних інтервалів в циклі — один службовий і 15 основних. Тактова частота, отже, буде рівна

Часовий спектр системи ІКМ-15 приведений на рис. 3.55.

Рис. 3.55. Діаграма тимчасових циклів системи ІКМ-15

У системі ІКМ-15 передбачена можливість одержати систему ІКМ-30 (первинний цифровий потік) шляхом об'єднання двох цифрових потоків ІКМ-15.


Читайте також:

  1. А. Розрахунки з використанням дистанційного банкінгу.
  2. Автоматизація гідроелектростанцій
  3. Автоматизація насосних станцій водопостачання
  4. Автоматизація помпових станцій підкачування і перекачування. Охорона праці під час експлуатації систем автоматизації.
  5. Автоматичне регулювання витрати помпових станцій
  6. Аграрна політика як складова економічної політики держави. Сут­ність і принципи аграрної політики
  7. Антикорупційні принципи
  8. Антикорупційні принципи
  9. АРХІВНЕ ОПИСУВАННЯ: ПОНЯТТЯ, ВИДИ, ПРИНЦИПИ І МЕТОДИ
  10. АРХІВНЕ ОПИСУВАННЯ: ПОНЯТТЯ, ВИДИ, ПРИНЦИПИ І МЕТОДИ
  11. Б/. Принципи виборчого права.
  12. БАГАТОСТАНЦІЙНИЙ ДОСТУП І МЕТОДИ РОЗДІЛЕННЯ СИГНАЛІВ ЗЕМНИХ СТАНЦІЙ




Переглядів: 698

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
СТРУКТУРА І ІЄРАРХІЯ ДСП | ПОБУДОВА КРАЙОВИХ СТАНЦІЙ ЦСП З ІКМ З ГРУППООБРАЗОВАНІЕМ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.048 сек.