Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



СТРУКТУРА І ІЄРАРХІЯ ДСП

Цифровою системою передачі (ЦСП) називають багатоканальну систему, в якій передача багатоканального сигналу по лінійному тракту здійснюється в цифровій (близької до двійкової) формі.

Отже, в ЦСП на передачі аналогові сигнали перетворяться за допомогою АЦП в цифрову послідовність імпульсів двійкового коду, а на прийомі для відновлення початкового сигналу виробляють зворотне цифро-аналогове перетворення (ЦАП). Передача сигналів в цифровому вигляді визначає високу перешкодостійкість ЦСП.

ЦСП (рис. 3.51) складається з крайових станцій ОС, проміжних ПС і середовища розповсюдження.

Рис. 3.51. Структурна схема ЦСП

АЦО-N — аналого-цифрове устаткування на N каналах ТЧ. У ньому відбувається на передачі об'єднання канальних сигналів в груповому сигналі і кодування цього сигналу в цифрову двійкову форму. На прийомі виробляється зворотне перетворення групового цифрового сигналу і розділення його на канальні аналогові сигнали. Конструктивно АЦО-N містить АЦП/ЦАП і кодер/декодер (кодек). Цей блок аналогічний АІП — апаратурі індивідуального перетворення в аналогових системах передачі АСП і відрізняється тим, що тут найчастіше застосовують об'єднання і роз'єднання каналів ТЧ за допомогою ВРК-АІМ.

При розробці апаратури ЦСП в колишньому СРСР було створене устаткування АЦО-12, АЦО-15, АЦО-30 відповідно на 12, 15, 30 каналів тональної частоти.

АВГ — апаратура тимчасового группообразованія. Тут на передачі з цифрових потоків, сформованих в декількох АЦО шляхом об'єднання, утворюється загальний цифровий потік, а на прийомі виробляється зворотне перетворення.

ОЛТ — устаткування лінійного тракту. У ньому двійковий цифровий сигнал перетвориться в лінійний, зручний для передачі по даній лінії зв'язку, а також відбувається узгодження виходу апаратури з лінією за допомогою лінійних трансформаторів.

Лінійний сигнал визначається відповідним видом лінійного коду. У ЦСП найчастіше застосовуються коди ЧПІ і його модифікації. На прийомі в ОЛТ виробляється регенерація (відновлення) передаваних імпульсів.

ПС — проміжні станції. У ЦСП ними є регенера-ционниє пункти, які діляться на ті, що не обслуговують НРП і обслуговувані ОРП. У регенераторах виробляється:

посилення сигналу, ослабленого лінією;

корекція форми імпульсів, що приймаються;

винесення ухвали про передавані символи і формування імпульсів на передачу.

Слід зазначити, що в ЦСП встановлюють в пунктах, регенерацій, два регенератори: один — в одному, а інший — в іншому напрямах передачі. Це обумовлено тим, що схема організації зв'язку всіх ЦСП — четирехпроводная односмугова.

Так само як і АСП, ЦСП будуються за груповим принципом. Різним групам відповідають різні ступені ієрархії ЦСП (табл.3.1).

Таблиця 3.1 Ієрархія ЦСП (Європейський стандарт)

Важливою характеристикою ЦСП є швидкість передачі В, яка визначається числом двійкових імпульсів, передаваних в 1с часі:

для ПЦСП В = 2,048 Мбіт/с;

для ВЦСП В=8,448 Мбіт/с;

для ТЦСП В=34,368 Мбіт/с;

для ЧЦСП В=139,264 Мбіт/с.

У ЦСП швидкість передачі В сумарного цифрового потоку збільшується за рахунок введення додаткових імпульсів, що характеризують передачу сигналів СУВ, ДІ — дискретної інформації, СІ — синхроімпульсів, а також для узгодження швидкостей об'єднаних потоків.

У АСП результуюча смуга частот групового сигналу також збільшується за рахунок введення смуги расфільтровки між каналами і групами.

Структурна схема ОС залежить від ступеня ієрархії ЦСП. Якщо в апаратурі не застосовується группообразованіє, то таку крайову станцію називають крайовою станцією з безпосереднім кодуванням.

Структурна схема крайової станції з безпосереднім кодуванням приведена на рис. 3.52, а, а крайова станція ЦСП вищих ступенів перетворення є ОС з группообразованієм (рис. 3.52,6). Остання схема ОС заснована на використанні АЦО-30.

ВВГ — вторинне тимчасове группообразованіє. Тут відбувається об'єднання чотирьох первинних цифрових потоків (ПЦП) по 2 Мбіт/с у вторинний цифровий потік (ВЦТП) із швидкістю 8 Мбіт/с на передачі і зворотне перетворення на прийомі.

ТВГ — третинне тимчасове группообразованіє, відповідно, формує на передачі з чотирьох ВЦП по 8 Мбіт/с один третинний цифровий потік (ТЦП) із швидкістю 34 Мбіт/с і виробляє зворотне перетворення на прийомі.

ЧВГ —и т.д.

Рис. 3.52. Структурна схема ОС ЦСП


Читайте також:

  1. III. Географічна структура світового ринку позичкового капіталу
  2. VІ. План та організаційна структура заняття
  3. А) Структура економічних відносин.
  4. Адміністративно – територіальний устрій і соціальна структура Слобожанщини у половині XVII – кінці XVIII століття
  5. Акти з охорони праці, що діють в організації, їх склад і структура.
  6. Алфавіт мови і структура програми
  7. АРХІВНІ ДОВІДНИКИ В СИСТЕМІ НДА: ФУНКЦІЇ ТА СТРУКТУРА
  8. АРХІВНІ ДОВІДНИКИ В СИСТЕМІ НДА: ФУНКЦІЇ ТА СТРУКТУРА
  9. Атомно-кристалічна структура металів
  10. Б) Суспільний поділ праці та структура продуктивних сил.
  11. Базова алгоритмічна структура
  12. Базова структура




Переглядів: 381

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | ПРИНЦИПИ ПОБУДОВИ, КРАЙОВИХ СТАНЦІЙ ПРИ БЕЗПОСЕРЕДНЬОМУ КОДУВАННІ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.57 сек.