Конфігурування створює продукт для його супроводу; збереження цілісності після внесення деяких змін; створення резервних копій продукту; контроль вихідного коду й документації і т.п.[23, 30].
Змінювання компонентів базується на розробленої в проекті моделі варіабельності [17] стосовно декількох типів КПВ: обов’язкових, що присутні у всіх ПС даної СПС, необов’язкових, що присутні лише в деяких ПС або існують в декількох точках можливих варіантів; індивідуальних, які створюються на замовлення. В продовж ЖЦ проектування тип КПВ може змінюватися за потребами замовника.
Точки варіантності виділяють позиції в опису КПВ або ПС, в яких можуть виконані зміни деяких функцій ПС або прогнозована можливість заміни деяких функцій. Варіант – це відокремлена функціональність, якої відповідає точка варіантності. Конкретна точки варіантності завдається ідентифікатором можливої альтернативи варіанту.
В ІТК наведено технологію побудови програми рішення квадратного рівняння з трьома точками варіабельності засобом Work Flow MS.Net. На її прикладі будується відповідний конфігураційний файл, який забезпечує виконання цієї програми і у майбутньому буде реалізовано операція змінювання програм по точкам варіантності.
На рис.11 зображено модель загального конфігурування у середовищі VS.Net, де міститься дві фабрики:
А з бібліотеками *.dll, *.exe, *, *.jre та Web Interfase;
В з готовими ПС, *.doc, *.cs., *.xml, *.dll, *.jre та середовище Eclipce /TFS, в якому функціонує репозиторій КПВ.
Репозитарій забезпечує збереження розроблених компонентів та готових КПВ, які і є вхідними даними конфігуратора.
Рис. 11. Структура конфігуратора
В рамках проекту створено програму конфігуратор, метою якого є підтримка процесу розроблення окремих програмних компонентів та КПВ багаторазового використання для збору СПС.
Створений конфігураційний файл забезпечує розгортання програмних елементів СПС і їх виконання. У випадку, коли деякі елементи СПС необхідно змінити іншими по точкам варіабельності або додати нових можливостей в систему, виконується повторне конфігурування СПС. Наведені функції виконуються сервером за допомогою його сервісів та деяких програм і КПВ з репозиторію.