Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Порядок проведення спеціального розслідування нещасного випадку

Спеціальне розслідування проводиться в разі групового нещасного випадку, нещасного випадку із тяжким чи смертельним наслідком, випадку смерті на підприємстві, а також зникнення працівника під час виконання ним трудових обов'язків.

Розслідування проводиться комісією із спеціального розслідуван-ня(спеціальною комісією), яка призначається наказом керівника тери­торіального органу Держпромгірнагляду за погодженням з органами,


представники яких входять до складу цієї комісії. Роботодавець (якщо постраждав сам роботодавець, - орган, до сфери управління якого належить підприємство, а у разі його відсутності - відповідна місцева держадміністрація) зобов'язаний забезпечити належні умови і сприяти роботі спеціальної комісії.

До складу спеціальної комісії включаються: посадова особа (інспектор) Держиромгірнагляду - голова комісії, представник ФССНВ, представник органу, до сфери управління якого належить підприємство, а у разі його відсутності - відповідної місцевої дер­жадміністрації або виконавчого органу місцевого самоврядування, керівник (спеціаліст) служби охорони праці підприємства, пред­ставник профспілкової організації, членом якої є потерпілий, пред­ставник вищестоящого профспілкового органу або уповноважений трудового колективу з питань охорони праці, якщо потерпілий не є членом профспілки, а у разі розслідуваннявипадків виявлення гос­трих професійних захворювань (отруєнь)також спеціаліст відповід­ної СЕС.

Залежно від конкретних умов (кількості загиблих, характеру і можливих наслідків аварії тощо) до складу спеціальної комісії можуть бути включені спеціалісти відповідного органу зпитань захисту насе­лення і територій від надзвичайних ситуацій, представники органів охорони здоров'я та інших органів. В особливих випадках спеціальну комісію з рослідування нещасного випадку створює Кабінет Міністрів Ураїни.

Спеціальне розслідування проводиться протягом 10 робочих днів. У разі необхідності строк спеціального розслідування може бути про­довжений органом, який призначив спеціальну комісію.

За результатами розслідування складається акт спеціального роз­слідування за формою Н-5, а також оформляються інші матеріали, передбачені Порядком розслідування, у тому числі карта обліку про­фесійного захворювання (отруєння) на кожного потерпілого за фор­мою П-5, якщо нещасний випадок пов'язаний з гострим професійним захворюванням (отруєнням).

Акт спеціального розслідування підписується головою і всіма чле­нами комісії із спеціального розслідування. У разі незгоди із змістом акта член комісії у письмовій формі викладає свою окрему думку.

Акт за формою Н-1 або НПВ складається відповідно до акта спе­ціального розслідування на кожного потерпілого.

Для встановлення причин нещасних випадків і розроблення заходів щодо запобігання подібним випадкам комісія із спеціального розсліду-


ваннямає право вимагати відроботодавця утворення експертної комісії ІЗ залученнямдо її роботи за рахунок підприємства експертів - спеціалі­стів науково-дослідних, проектно-конструкторських та інших організа­цій, органів виконавчої влади та державного нагляду за охороною праці.

Медичні заклади, судово-медична експертиза, органи прокуратури і внутрішніх справ та іншіоргани зобов'язані згідно із законодавством безоплатно надавати на запит посадових осіб Держпромгірнагляду (Держнаглядохоронпраці) або ФССНВ, які є членами комісії із спе­ціального розслідування, відповідні матеріали та висновки щодо нещасного випадку.

Під час розслідування роботодавець зобов'язаний:

♦ зробити у разі необхідності фотознімки місця нещасного випад­
ку, пошкодженого об'єкта, устаткування, інструменту, а також надати
технічну документацію та інші необхідні матеріали;

♦ створити належні умови для роботи спеціальної комісії, надати
їй транспортні засоби, засоби зв'язку, службові приміщення;

♦ організувати у разі розслідування випадків виявлення гострого
професійногозахворювання (отруення) проведення медичного обсте­
ження працівників відповідної дільниці підприємства;

♦ забезпечити проведення необхідних лабораторних досліджень і
випробувань, технічних розрахунків та інших робіт;

♦ організувати друкування, розмноження і оформлення в необхід­
ній кількості матеріалів спеціального розслідування.

Роботодавець, працівником якого є потерпілий, компенсує витра­ти, пов'язані здіяльністю комісії із спеціального розслідування та залучених до її роботи спеціалістів. Роботодавець у п'ятиденний тер­мін з моментупідписання акта спеціального розслідування нещасно­го випадку чи одержання приписупосадової особи Держпромгірна­гляду(Держнаглядохороппраці) щодо взяття на облік нещасного випадку зобов'язаний розглянути ці матеріалиі видати наказ про здійснення запропонованих заходів щодо запобігання виникненню подібних випадків, а також притягнути до відповідальності працівни­ків, які допустили порушення законодавства про охорону праці.

Перший примірник матеріалів розслідування залишається на під­приємстві. Потерпілому або членам його сім'ї (довіреній особі) надси­лається затверджений акт за формою Н-1 або НПВ разом з копією акта спеціального розслідування нещасного випадку.


Читайте також:

  1. I.1. Порядок збільшення розміру статутного капіталу АТ за рахунок додаткових внесків у разі закритого (приватного) розміщення акцій
  2. II. Організація і проведення спортивних походів
  3. The peace – порядок
  4. VI. Оформлення маршрутної документації на проведення туристичних походів та експедицій
  5. А середній коефіцієнт росту в такому випадку визначається як
  6. А.1. Порядок Magnoliales - магнолієцвіті
  7. Автоматичний розрахунок суми проведення.
  8. Акта спеціального розслідування нещасного випадку.
  9. Алгоритм проведення внутрішнього аудиту.
  10. Антидоти і порядок їхнього використання. Само і взаємодопомога при ураженні ОР.
  11. Апаратура і методика проведення густинного гамма-гамма-каротажу
  12. Апаратура і методика проведення густинного гамма-гамма-каротажу




Переглядів: 411

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Організація охорони праці на виробництві | Звітність та інформація про нещасні випадки, аналіз їх причин

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.