Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Штучна вентиляція, її види та характеристика.

Штучна (механічна) – це примусове видалення з приміщень забрудненого повітря і заміна його свіжим за допомогою вентиляційних агрегатів. Вентиляційна система складається з вентиляційного агрегату, повітроводів, регульованих, пускових та інших пристроїв. Вентиляційні системи бувають витяжними, припливними, припливно-витяжними (комбінованими).

Загально-обмінна – створює мікроклімат та чистоту повітря у всьому об¢ємі робочої зони.

Видаляє надлишок тепла при відсутності токсичних виділень.

Схеми повітрообміну: зверху-вниз, зверху-вверх, знизу-вверх, знизу-вниз. Якщо виділяються гази та пари з густиною, що перевищує густину повітря (пари кислот), то видалення повітря з нижньої зони повинно становити 60%, а з верхньої – 40%. При малій густині газів – видалення забрудненого повітря здійснюється у верхній зоні.

Припливна вентиляціяскладаєтьсяз повітря - забірного пристрою, фільтра, повітронагрівача (калорифер), вентилятора, повітропроводу, припливні патрубки з насадками. Повітря - забірні пристрої знаходяться на висоті 2 м від викидних каналів витяжної вентиляції по вертикалі – нижче 6 м, а по горизонталі – не ближче 25 м.. Повітря подається розсіяним потоком.

Витяжна загальна обмінна вентиляція застосовується у виробничих приміщеннях в яких відсутні шкідливі речовини і невисока кратність повітрообміну. Складається з очисного пристрою, вентилятора, центрального та відсмоктувальних трубопроводів. Повітря після очищення викидається на висоті не менше 1 м над гребенем даху.

Припливно-витяжна вентиляція складається із очисного пристрою, вентилятора, центрального та відсмоктувального повітропроводів. Застосовують у виробничих приміщеннях, де виділяється значна кількість шкідливих газів, парів, пилу. Витяжка повинна бути на 10% більшою ніж приплив. Після очищення повітря приміщень можна використовувати його повторно (рециркуляція).

Місцева вентиляція:

Місцева припливна вентиляція – при якій здійснюється подання припливного повітря заданих параметрів (температура, вологість, швидкість повітря) виконується у вигляді повітряних душів, повітряних та повітряно-теплових завісів.

Повітряні душі – це утворення так званих оазисів (ділянок) виробничої зони, які рідко відрізняються своїми фізико-хімічними характеристиками. Застосовуються з метою запобігання перегрівання робітників.

Повітряні та повітряно-теплові завіси: для запобігання надходження в приміщення холодного при необхідності частого відкривання дверей чи воріт. Повітряна завіса створюється струменем повітря, що подається із вузької довгої щілини, під деяким кутом на зустріч потоку холодного повітря. Канал розміщують з боку чи зверху дверей.

Місцева витяжна вентиляція: за допомогою місцевих витяжних зонтів, всмоктувальних панелей, витяжних шаф, бортових відсмоктувачів.

Забезпечує максимальне всмоктування шкідливих речовин при мінімальній кількості витраченого повітря. Вибір місцевої витяжки залежить від температури, густини парів, токсичності шкідливих речовин, положення робітника, технологічного процесу та устаткування.


Читайте також:

  1. Автобіографія. Резюме. Характеристика. Рекомендаційний лист
  2. Аплікація як вид образотворчої діяльності дошкільнят, його характеристика.
  3. Безстатеве розмноження, його визначення та загальна характеристика. Спори — клітини безстатевого розмноження, способи утворення і типи спор.
  4. Валюта: види та характеристика.
  5. Вентиляція, види вентиляції.
  6. Види безробіття та їх характеристика.
  7. Види депозитів та їх характеристика.
  8. Види засобів КЗІ залежно від способу їхньої реалізації, їх характеристика. Типова загальна схема шифратору
  9. Види злочинів проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина та їх загальна характеристика.
  10. Види управлінських рішень і їх характеристика.
  11. Види цінних паперів, їх характеристика.
  12. Витрати підприємства та їх характеристика.




Переглядів: 3219

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Природна вентиляція. | Методи розрахунку та вимоги до системи штучної вентиляції.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.