Як бачимо, і2 < і2*, (7% < 12,52%), а це означає, що умови другого контракту краще за умов першого. Також, це означає, що при застосуванні в другому контракті ставки і2*=12,52% рівність приведених вартостей в обох контрактах буде дотримана. Перевіримо цю тезу за допомогою формули (20.12):
Отже, це ще раз доводить, що умови другого контракту кращі, ніж умови першого.
А якщо до формули (20.14) підставити ставку і2*=12,52%, то одержимо:
тобто, Р2 = Р2*.
Таким чином, якщо в умовах другого контракту замість ставки 7% встановити процентну ставку 12,52%, не змінюючи інші умови, то обидва контракти будуть рівноцінними.
Якщо брати до уваги параметр ─ ціна товару, то:
Відповідь. Щоб другий контракт залишався кращім у порівнянні з першим, ставка другого контракту повинна бути меншою 12,52% за незмінності інших умов в обох контрактах та при ставці порівняння 10%.
Або, щоб другий контракт залишався кращім у порівнянні з першим, ціна другого контракту повинна бути більшою 9,813 млн грн за незмінності інших умов в обох контрактах та при ставці порівняння 10%.
Величини показників і2* та Р2* суттєво залежать від прийнятого розміру ставки порівнювання і строку кредитування. У випадку, коли для розрахунку граничних значень параметрів угоди можна обійтись без ставки порівняння, а саме: