Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



В чому ж полягає зв'язок методики навчання ІМ з психологією?

Зв’язок методики з іншими науками

Методика навчання ІМ як педагогічна наука пов'язана зі значною кількістю інших наук і використовує виявлені ними факти і встановлені закономірності. У тіснішому, ніж інші науки зв'язку з методикою знаходяться педагогіка, психологія, лінгвістика і психолінгвістика, тому їх називають базовими для методики науками.

Методика, як педагогічна наука, узгоджується з педагогікою, як "часткове з загальним". Навчання ІМ здійснюється на єдиній дидактичній основі яка реалізується в системі дидактичних принципів.

Назвіть, які це принципи? Принцип наочності посильності міцності свідомості, науковості активності виховуючого навчання, індивідуалізації доступності систематичності та послідовності проблемності розвиваючого навчання, тощо. В методиці навчання ІМ загальні принципи дидактики набувають певної специфіки. Якої саме - ми розглянемо на окремому семінарському занятті.

ПСИХОЛОГІЯ навчання вивчає закономірності формування будь-якої діяльності. Основні поняття психології - це знання, навички та вміння. ЗНАННЯ - це система орієнтирів, які дозволяють нам успішно реалізувати діяльність. НАВИЧКИ - це найпростіші компоненти діяльності які мають повністю автоматизований і як правило, несвідомий характер. ВМІННЯ - це повністю сформована дія(мовленнєва дія). Дані психології допомагають зрозуміти процеси оволодіння мовними навичками та процеси засвоєння матеріалу мови. Психологія навчання ІМ досліджує найефективніші шляхи засвоєння мовних знань, формування мовленнєвих навичок і умінь.

ПСИХОЛІНГВІСТИКА-це галузь психології, яка вивчає специфічні для даної мови мовленнєві операції в системі породження та сприймання мовлення (тобто фактори, які зумовлюють процеси породження і сприймання мовлення). Психологія спілкування вивчає проблеми, пов'язані з тим, як людина спілкується.

ЛІНГВІСТИКА- це наука, яка вивчає а)сутність мови та різноманітні форми її існування; б) закономірності опису мови для різних цілей. Лінгвістична теорія визначає розуміння суті мови та мовлення, що впливає на рішення основних питань методики і більше всього на відбір змісту та методів навчання. Загальне мовознавство використовується ж в загальній методиці, так і в часткових методиках. Часткове мовознавство (германістика, романістика) використовується головним чином в методиках викладання тієї чи іншої мови.

Методика навчання ІМ пов'язана і з іншими педагогічними науками, а саме: методикою вивчення російської мови в національній школі, методикою викладання рідної мови. До числа нових наук суміжних з методикою відноситься кібернетика, використання понять якої веде до уточнення цілей навчання та до розподілу процесу навчання на окремі відрізки. Це складає основу для розробки програмованого навчання.

З якими предметами пов’язана методика навчання ІМ?

В чому проявляється цей зв'язок?
3. Роль курсу методики навчання у системі професійної підготовки майбутнього вчителя початкової школи.

 

Чи потребує спеціальної підготовки вчитель для роботи з дітьми в процесі навчання ІМ?

Питання методичної підготовки вчителя ІМ набувають у наш час особливого значення. Пояснюється це необхідністю забезпечити державний стандарт підготовки фахівця відповідно до його кваліфікаційної характеристики.

Як відомо, знання, навички самого вчителя не стануть надбанням учнів, якщо він не володіє теорією навчання ІМ. Для того, щоб навчання ІМ було ефективним і відповідало сучасним вимогам, майбутній вчитель повинен добре оволодіти теоретичним курсом «методики» який повинен посідати провідне місце в системі професійної підготовки фахівця - вчителя ІМ в початкових класах.

Курс методики навчання ІМ має своїм завданням допомогти вчителю в організації і проведенні навчально-виховної роботи з предмету «Іноземна мова», коли формуються навички і вміння з усіх видів мовленнєвої діяльності. Предмет повинен допомогти вчителю побачити основні тенденції в розвитку сучасної методики навчання ІМ, зрозуміти вимоги і систему роботи по діючим навчально-методичним комплексам і дати можливість для творчості на кожному етапі навчально-виховного процесу. Головним в наш час стало не тільки знання предмету, який викладає вчитель, скільки вміння навчити, викликати інтерес до знань, сформувати певні риси особистості і характеру.

Однак володіння педагогом теорією навчання ІМ ще не вирішує проблеми його педагогічної майстерності. Майстерність приходить до вчителя лише в тих випадках, коли методична теорія: буде успішно застосована на практиці, до тих умов, в яких вчителю прийдеться працювати. Педагогічні вміння та навички формуються в результаті подолання труднощів в застосуванні різних прийомів, методів та засобів навчання.

Отже, перед тим, хто вивчає курс методики навчання ІМ стоять завдання;

1. Оволодіти основами теорії методики.

2. Усвідомити вимоги шкільної програми.

З. Зрозуміти структуру шкільних підручників.

4. Ознайомитися з практикою роботи вчителів ІМ в початкових класах

5. Навчитись визначати конкретні методи, прийоми і навчальний
матеріал з кожного аспекту навчання їм.

6. Виробити навички планування навчального процесу з ІМ і уміння реалізувати плани роботи в ході її викладання.





Переглядів: 1357

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Яка ж участь вчителя і учнів у цій діяльності? | Що означає термін «Система»?

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.06 сек.