Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Виконання дій з комірками (діапазонами комірок)

У Microsoft Excel 2002 здійснюють виділення, копі­ювання, вилучення, переміщення, редагування, форма­тування, автозаповнення, авторозрахунок значень ко­мірок, рядків і стовпців.

Виділення, копіювання, вилучення, переміщення значень комірок, рядків і стовпців

Для виділення всього робочого листка слід натисну­ти на клавіші Ctrl+ Аабо активізувати кнопку, що зна­ходиться у лівому верхньому кутку робочого вікна.

Якщо необхідно виділити тільки один або кілька ря­дків, потрібно клацнути мишею на номері (номерах) ря­дка, наприклад 10, а для виділення одного чи кількох стовпців — на назві стовпця (стовпців), наприклад А. Щоб виділити кілька стовпців або рядків, розташова­них у різних місцях таблиці, слід виділити перший, а всі інші виділяти, утримуючи натиснутою клавішу Ctrl.Для виділення блоку комірок необхідно встановити по­кажчик миші на початок блоку, натиснути на її клаві­шу і, не відпускаючи її, «тягнути» покажчик у потріб­ному напрямку.

Щоб вилучити інформацію з окремої комірки, її слід активізувати, після чого натиснути на клавішу Back­spaceабо Del.

Вилучити виділений блок інформації можна за допо­могою:

• команд головного меню (Правка, Очистить, Все);

• клавіші Del;

• контекстного меню правої клавіші миші (її покажчик має бути розташований у виділеному блоці), використовуючи команду Удалить.

Для переміщення, копіювання та вставлення знань комірки (комірку або блок комірок спочатку виділяють) застосовують команди:

ПравкаВырезать (Копировать), Вставитьголо­вного меню;

Вырезать (Копировать), Вставитьіз переліку, що з'являється на екрані дисплея після натиснення на пра­ву клавішу миші;

• аналогічні кнопки панелі інструментів.

Якщо необхідно скопіювати значення комірки в діа­пазон комірок, сусідній із виділеною коміркою, то по­кажчик миші підводять до хрестика, розташованого у правому нижньому кутку комірки (покажчик миші змі­нюється на « + »), натискають на клавішу миші й «тяг­нуть» блок у потрібному напрямку. Після цього у право­му нижньому кутку виділеного діапазону комірок з'яв­ляється список Параметры автозаполнения(рис. 5.6), в якому можна визначити об'єкт копіювання.

 

Щоб перемістити виділений блок, покажчик миші встановлюють на його рамку (покажчик набуває форми чотиринаправленої стрілки) і «тягнуть» його у потрібному напрямку.

Редагування значень комірок. Маркери поділу вікна

Щоб вставити значення в комірку, її активізують, вносять потрібну інформацію и натискають на клавішу Enterчи переходять в іншу комірку.

Для вирівнювання текстової інформації у діапазоц; комірок (наприклад, назви таблиці або однієї з її Код0, нок) необхідно вставити текст у комірку, а потім виді, лити весь блок комірок, яких стосується інформація далі — використати кнопку Щ (Объединить и поместить в центре)(див. позицію 9на рис. 5.1).

Якщо є потреба відредагувати вже введену інформа­цію, то в комірку встановлюють курсор і здійснюють од­ну з операцій:

• натискають на клавішу F2;

• двічі клацають мишею на комірці;

• клацають мишею на панелі формул (див. позицію 2нарис. 5.1).

У випадку, коли створена таблиця не вміщується у вікні, можна зафіксувати тільки її частину (як правило, заголовки). Цю функцію виконують маркери вікна, що знаходяться над вертикальною лінійкою прокручування і праворуч на горизонтальній лінійці (див. позицію 7 на рис. 5.1). Для виконання цієї операції покажчик миші підводять до маркера (покажчик набуває форми подвій­ної стрілки), натискають на клавішу миші й, не відпус­каючи, «тягнуть» маркер у потрібному напрямку. Після цього в кожній частині вікна з'являються власні лінійки прокручування. Щоб скасувати поділ вікна, використо­вують маркери вікна або команду Окно — Снять разде­лениеголовного меню.

Форматування комірок (діапазонів комірок)

За замовчуванням уся інформація в таблицях пода­ється у форматі Общий,що дає змогу працювати як з те­кстом, так і з числами. Формат комірок (їх діапазонів) можна змінити. Для цього активізують команди Фор­мат, Ячейки...або використовують команду контекс­тного меню Формат ячеек.

Вкладка Числомістить перелік таких форматів з відповідними функціями:

Общий— використовується за замовчуванням як для чисел, так і для тексту;

Числовой— застосовується для роботи з числами, па­раметр Число десятичныхзнаков дає змогу встановити по­трібну кількість десяткових знаків, наприклад 2,3 тощо;

Финансовый— використовується для роботи з чи­слами, що стосуються грошових одиниць — 11,25 грн.; 24 грн.;

• Денежный — за допомогою цього формату працю­ють із грошовими одиницями, від'ємні значення можна виводити в таблиці червоним кольором;

Дата— відображає числа у вигляді дати, наприклад 12.01.2001 або 12 Січ 01; . Время — відображає числа у вигляді часу, наприк­лад 15.02.2001 чи 12:45:33;

Процентный— застосовується для відображення чисел у вигляді відсотків. Якщо на такий формат пере­творюють числовий тип існуючих значень, то вони збі­льшуються у 100 разів;

Дробный— з його допомогою числа подають у ви­гляді дробу (наприклад, число 0,5 у цьому форматі ма­тиме вигляд 1/2; 5/10).

Вкладка Выравниваниедає змогу встановити різні види вирівнювання значень, які можна розташовувати по вертикалі та горизонталі (група Ориентация),а та­кож параметр для об'єднання кількох комірок в єдине ціле (наприклад, при створенні об'єднаних назв тощо).

У вкладці Шрифтустановлюють вид і розмір шрифту, верхній і нижній індекси, вибирають тип ліній рамки.

За допомогою вкладки Границыможна встановити рамки для комірки чи діапазонів комірок.

У вкладці Видможна виконати заливання комірки кольором.

Автозаповнення значень комірок

Функція автозаповнення дає змогу ввести значення, які автоматично змінюються для виділеного діапазону. Один із прикладів автозаповнення (копіювання значень У суміжні комірки, див. рис. 5.6) також можна застосу­вати для введення значень дати, часу.

Наприклад, необхідно створити послідовність дат, яка змінюється за роками. Для виконання цієї дії в ко­мірку вводять значення першої дати (наприклад, 01.01.2001), потім підводять покажчик миші до маркера автозаповнення (хрестик, розташований у правому нижньому кутку комірки), при цьому форма покажчи­ка миші має змінитися на « + », натискають на клавішу Миші й «тягнуть» маркер у потрібному напрямку (для зменшення значень — вгору або ліворуч, для збільшен­ая — вниз або праворуч). Після цього у правому ниж­ньому кутку виділеного діапазону комірок з'являється список Параметры автозаполнения(див. рис. 5.7), в якому активізують параметр Заполнить по годам.

Функцію автозаповнення можна застосувати і для створення елементів геометричної або арифметичної прог­ресії. Для цього у комірку вводять початкове значення, да­лі активізують команди Правка, Заполнить, Прогрес­сия... . У вікні, що з'являється на екрані дисплея (рис. 5.8), визначають потрібні параметри (розташування ряду зна­чень, наприклад за рядками чи стовпцями, крок для роз­рахунку наступного значення, граничне значення, якого треба досягти) і натискають на кнопку ОК.

Для наведеного прикладу в стовпці автоматично з'являються значення 5, 10, 20.

 

 

Авторозрахунок

Ця функція використовується для швидкого і зручного розрахунку таких функцій, як середнє, кількість значень, мінімум, максимум, сума. Для цього необхідно виділити діапазон комірок і здійснити одну з операцій:

· відкрити функції кнопки Автосумма (рис. 5.9) і вибрати потрібну;

· клацнути правою клавішею миші у рядку статусу значенні функції, яка з'являється автоматично дав. позицію 6на рис. 5.1), з переліку функцій вибрати потрібну.

 

Використовувати цей метод можна, розраховуючи значення як рядків, так і стовпців. Для стовпців активі­зують вільну комірку під стовпцем, а для рядків — віль­ну комірку праворуч від рядка.

 


Читайте також:

  1. III. Виконання бюджету
  2. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  3. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  4. V. Виконання вправ на застосування узагальнювальних правил.
  5. Аудит витрат на виробництво продукції, виконання робіт, надання послуг
  6. БАЖАННЯ і НАМІРИ - це миттєво виникаючі і досить часто змінюють один одного мотиваційні суб'єктивні стани, що відповідають змінюваних умов виконання дії.
  7. Безпека виконання робіт.
  8. Будівельний генеральний план на стадії виконання окремих видів будівельно-монтажних робіт.
  9. Будівельні роботи. Поняття. Підготовчі роботи. Поняття, особливості виконання.
  10. В залежності від того, хто може вимагати виконання договору,останні поділяються на договори, що укладаються на користь їх учасників, та договори на користь третьої особи.
  11. В результаті виконання операцій форматування уся інформація, яка була на диску безповоротно знищується.
  12. В «Листах про віротерпимість» він твердить, що держава не повинна втручатися в релігійні переконання своїх громадян, вимагаючи від них лише виконання громадянських обов'язків.




Переглядів: 2219

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Робота з файлами Excel | Формули і функції Excel

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.