Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Біоелементи.

 

Мідь в малих концентраціях зустрічається в природних підземних водах і є істинним біомікроелементов. Потреба в ній (в основному для кровотворення) дорослої людини невелика - 2-3 г на добу. Вона покривається в основному добовим харчовим раціоном. У великих концентраціях (3-5 мг / л) мідь впливає на смак (терпкий). Норматив за цією ознакою не більше 1 мг / л у воді.

Цинк в якості мікроелемента зустрічається в природних поземних водах. У великих концентраціях він зустрічається в водоймах, забруднених промисловими стічними водами. Хронічні отруєння цинком невідомі. Солі цинку у великих концентраціях діють дратівливо на шлунково-кишковий тракт (ШКТ), але значення сполук цинку у воді визначається їх впливом на органолептіче-ські властивості. При 30 мг / л вода набуває молочного кольору, а неприємний металевий смак зникає при 3 мг / л, тому нормують вміст цинку у воді не більше 3 мг / л.

Розвиток медичної науки дозволило розширити уявлення про особливості хімічного (сольового та мікроелементного) складу води, його біологічної ролі та можливого шкідливого впливу на здоров'я населення.

Мінеральні солі (макро-і мікроелементи) беруть участь у мінеральному обміні і життєдіяльності організму, впливають на ріст і розвиток тіла, кровотворення, розмноження, входять до складу ферментів, гормонів і вітамінів. В організмі людини виявлені йод, фтор, мідь, цинк, бром, марганець, алюміній, хром, нікель, кобальт, свинець, ртуть та ін.

Із захворювань, пов'язаних з несприятливим хімічним складом води, насамперед виділяють ендемічний зоб. Причинами захворювання є абсолютна недостатність йоду в зовнішньому середовищі і соціально-гігієнічні умови життя населення. Добова потреба в йоді становить 120-125 мкг.

В місцевостях, для яких не характерно дане захворювання, надходження йоду в організм відбувається з рослинної їжі (70 мкг йоду), з тваринної їжі (40 мкг), з повітря (5 мкг) і з води (5 мкг). Йоду в питній воді належить роль індикатора загального рівня вмісту цього елементу в зовнішньому середовищі. Зоб поширений в сільських районах, де населення харчується виключно харчовими продуктами місцевого походження, і в грунті йоду мало.

Ендемічний флюороз - захворювання, що з'являється у корінного населення певних районів Росії, України та інших країн, раннім симптомом якого є ураження зубів у вигляді плямистості емалі. Загальноприйнято, що плямистість не є наслідком місцевої дії фтору. Фтор, потрапляючи в кров, надає общетоксическое дію, в першу чергу викликає деструкцію дентину.

 




Переглядів: 1248

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Хімічний склад води як причина захворювань неінфекційної природи | Дослідження хімічного складу води

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.