Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Аміак, нітрити та нітрати у воді

При оцінці якості води враховуються значення хімічних показників забруднення води органічними речовинами, якими є вміст аміаку, нітритів і нітратів.

Аміак є початковим продуктом розкладання органічних азотовмісних (у тому числі білкових) речовин. Тому при централізованому водопостачанні його вміст у воді категорично неприпустимо. Наявність аміаку в воді в кількостях, що перевищують 0,1 мг / л при місцевому водопостачанні, в багатьох випадках розцінюється як показник небезпечного в епідеміологічному відношенні свіжого забруднення води органічними речовинами тваринного походження. Іноді, особливо в глибоких підземних водах, можливо присутність аміаку, що утворився за рахунок відновлення нітратів при відсутності кисню. В цьому випадку аміак не вказує на недоброякісність води. Не є показником органічного забруднення підвищений вміст аміаку в болотистих і торф'яних водах (аміак рослинного походження).

Показником давнішого забруднення є солі азотистої кислоти - нітрити, які представляють собою продукти окислення аміаку під впливом мікроорганізмів в процесі нітрифікації. При централізованому водопостачанні нітрити не допускаються у воді. При місцевому водопостачанні наявність нітритів в кількостях, що перевищують 0,002 мг / л, свідчить про можливе забруднення води органічними азотовмісними речовинами біологічного походження.

Солі азотної кислоти - нітрати - кінцеві продукти мінералізації органічних азотовмісних речовин. Наявність у воді нітратів без аміаку і солей азотистої кислоти вказує на завершення процесу мінералізації і при високому їх вмісті у воді свідчать про давнє забрудненні її. Одночасне вміст у воді всіх трьох компонентів - аміаку, нітритів і нітратів - свідчить про незавершеність процесу мінералізації і небезпечному в епідеміологічному відношенні забрудненні води. Підвищений вміст нітратів у воді може бути також мінерального походження за рахунок розчинення грунтових солей, наприклад, селітри. Необхідно пам'ятати, що високий вміст нітратів у питній воді незалежно від їх походження може викликати в організмі захворювання (водно-нітратну метгемоглобінемію), яке вражає переважно ранній дитячий вік. Допустимий вміст нітратів у воді при централізованому водопостачанні - 10 мг / л, при місцевому - 20 мг / л.

Показником органічного забруднення води є також біохімічне споживання кисню - БПК. БПКполн. - Кількість кисню, який витрачається на повне біохімічне (за участю мікроорганізмів) окислення органічних речовин в 1 л води при температурі + 200С.


Читайте також:

  1. Нітрати, їx негативний вплив і шляхи його запобігання
  2. Пестициди, нітрати та нітрити




Переглядів: 9613

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Дослідження хімічного складу води | Фториди у воді. Гігієнічне значення фтору в питній воді.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.