Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Застава.

Застава полягає у внесеннi на депозит органу досудового розслiдування або суду пiдозрюваним, обвинуваченим, пiдсудним, iншими фiзичними чи юридичними особами грошей чи передачi їм iнших матерiальних цiнностей з метою забезпечення належної поведiнки, виконання зобов'язання не вiдлучатися з мiсця постiйного проживання або з мiсця тимчасового знаходження без дозволу слiдчого чи суду, явки за викликом до органу розслiдування i суду особи, щодо якої застосовано запобiжний захiд (ч. 1 ст. 154-1 кпк України).

Таким чином, цiлi застосування запобiжного заходу чiтко обкресленi в законi: по-перше, забезпечити явку обвинувачуваного (пiдозрюваного) за викликами слідчого, прокурора, суду; по-друге, виконання зобов'язання не відлучатися з мiсця постiйного проживання або з мiсця тимчасового знаходження без дозволу слiдчого чи суду; по-третє забезпечення належної поведiнки. Не зрозумiло ,що законодавець розумiє пiд належною поведiнкою особи. Виникає питання, чи варто вважати порушенням запобiжного заходу, якщо обвинувачуваний (пiдозрюваний) буде загрожувати свiдкам, чи потерпiлому, iншим учасникам кримiнального провадження, знищувати доказу або iншим шляхом перешкоджати провадженню в справi? Формально - порушення запобiжного заходу не буде, i немає пiдстав для обiгу застави в дохiд держави. Єдине рiшення в такiй ситуацiї - змiна застави на iнший запобiжний захiд, швидше за все, взяття пiд варту.

В якостi заставника можуть виступати: 1) пiдозрюваний або обвинувачений;

2) фiзична особа; 3) юридична особа.

Пiдозрюваний i обвинувачений можуть вносити застава в забезпечення вимог перерахованих в СТ. 154-1 КПК України.

Заставниками можуть виступати будь-якi фiзичнi особи: рідні, родичі обвинувачуваного (пiдозрюваного), його друзi, знайомi, інші особи. Яких­-небудь обмежень щодо фiзичних осiб закон не мiстить.

Що стосується юридичних осiб, то в їхньому вiдношеннi є обмеження.

Державнi й мунiципальнi органiзацiї, пiдприємства не можуть бути заставниками навiть вiдносно члена свого колективу, оскiльки фiнансуються з бюджету по цiльовому призначенню. Заставником можуть бути комерцiйнi органiзацiї, релiгiйнi, спортивнi, професiйнi союзи, фонди й ін.

Предмет застави. Як застава можуть бути внесені: а) грошi; б) цiннi папери; в)цінності

Розмiр застави встановлюється з урахуванням обставин справи органом, ЯКИЙ застосував запобiжний зaxiд. Він не може бути меншим: щодо особи, обвинуваченої у вчиненнi тяжкого, або особливо тяжкого злочину, - однiєї тисячi неоподаткованих мінімувів доходiв громадян; щодо особи, обвинуваченої у вчиненнi iншого тяжкого, або особливо тяжкого злочину чи ранiше судимої особи, - п'ятисот неоподаткованих мінімувів доходiв громадян; щодо iнших осiб - п'ятдесяти неоподаткованих мінімувів доходiв громадян. У Bcix випадках розмiр застави не може бути меншим розмiру цивiльного позову, обrpунтованого достатнiми доказами.

При цьому, ураховуються характер вчиненого злочину, данi про особу обвинувачуваного (пiдозрюваного), а також майнове положення заставника. Вид i розмiр застави повиннi бути такими, щоб втрата грошей, цiнних паперiв або цiнностей шляхом обiгу їх у дохiд держави була для заставника iстотною.

При внесені застави підозрюваному, обвинуваченому, підсудному роз'яснюються його обов'язки i наслiдки ух невиконання, а заставодавцю - у вчиненнi якого злочину пiдозрюється чи обвинувачуеться особа, щодо якої застосовуеться запобiжний захiд, i що в разi невиконання нею своїх обов' язкiв застава буде звернена в доход держави.

Порядок обрання запобiжного заходумiстить у собi наступнi процесуальнi дiї: 1) винесення постанови про обрання запобiжного заходу; 2) одержання слiдчим, дiзнавачем згоди прокурора (щодо особи, яка знаходиться пiд вартою, до направлення справи до суду; 3) вручення копiї постанови про обрання запобiжного заходу обвинуваченому (пiдозрюваному); 4) внесення застави на депозитний рахунок органа, що обрав запобiжний захiд; 5) складання протоколу про прийняття застави; 6) роз'яснення заставникові, суті підозри або обвинувачення, а також пов'язаних iз заставою зобов'язань i наслiдку ух невиконання або порушення.




Переглядів: 434

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Порука громадськоїї органiзацйї або трудового колектuву. | Нагляд командування вiйськової частини.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.