Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Ті роки

У 1970 році у зв’язку зі зміною назви міста Луганськ на Ворошиловград наказом заступника міністра транспортного будівництва СРСР № 52-ОК від 30 січня 1970 року Луганський будівельний технікум транспортного будівництва перейменовано у Ворошиловградський будівельний технікум транспортного будівництва, який знаходився у безпосередньому підпорядкуванні Управління кадрів й навчальних закладів названого Міністерства. На підставі наказу Міністерства транспортного будівництва від 29 серпня 1974 року № 189 Управління кадрів і навчальних закладів було реформовано у Головне управління кадрів і навчальних закладів Мінтрансбуду СРСР. У цей час здійснюється підготовка фахівців зі спеціальностей «Вишуковування та експлуатація залізниць», «Промислове та цивільне будівництво», «Бухгалтерський облік у виробництві», «Товарознавство, матеріально-технічне забезпечення та збут». До навчання на заочному відділенні залучалися студенти з Кавказу. Тому для проведення профорієнтаційної роботи викладачі щоосені направлялися до Махачкали, Тбілісі, Єревана.

1977 року побудовано новий навчальний корпус №2, що забезпечило проведення занять в одну зміну.

З 1972 року розпочалася викладацька робота в технікумі Малюги Валентина Павловича, випускника1964 року, згодом - заступника директора з навчальної роботи.

Заступником директора з навчально-виробничої роботи у цей період (1973-1994 роки) був Блінов Едуард Петрович. Студентська практика проходила у дванадцяти трестах Міністерства транспортного будівництва СРСР. Едуард Петрович вимогливо ставився до розвитку технічної творчості - на той час у нашому технікумі не лише виготовлялися макети, моделі на вищому рівні, але й залучалися до цієї діяльності інші навчальні заклади області.

У 1972 році відзначалася 50-та річниця створення комсомольської організації технікуму, до якої було приурочено відкриття музею історії технікуму, роботу якого очолила викладач технікуму Фоміна Валентина Павлівна. Під час урочистостей зустрілися випускники 1914-1955 років. Кам’янобрідський райком комсомолу вручив комсомольській організації технікуму пам’ятний прапор.

Української Радянської Соціалістичної Республіки торкнулися всі події, що хвилювали Радянський Союз. Однією з найгучніших подій стало будівництво Байкало-Амурської магістралі.

(Фото №29) У березні 1975 року о 16.00 у приміщенні Палацу культури залізничників відбулися урочисті збори, присвячені випуску молодих фахівців Ворошиловградського будівельного технікуму транспортного будівництва. Багато хто з них стануть учасниками «будови століття». Серед них – відмінники навчання Микола й Олександр Ільїни, Світлична С., Шаповалов С., Бондаренко С., Андрущенко А. та інші. Супроводжувала випускників Іванчикова Катерина Гаврилівна – завідувач відділення „Промислове та цивільне будівництво”.

(Фото №30) Мурашко Ігор працював на будівництві залізниці Тюмень-Тобольськ-Юганська Об, нагороджений знаком «золотої ланки», був учасником забивки срібного костиля, випускник 1974 року Гусак Олександр у 1976-1992 роках працював на БАМі майстром, головним інженером. Нагороджений медаллю «За будівництво БАМу».

Усього на це будівництво технікум направив близько 160 своїх випускників.

До закінчення навчання у студентів було чимало можливостей докласти свої руки та вміння до практичної та необхідної роботи. Під час третього трудового семестру студентські загони працювали на будівництві вокзалу, колійному розвитку станцій Ворошиловград та Торез, ремонтних роботах на станції Штерівка. Працювали студенти і в господарстві «Донецькі зорі» Слов’яносербського району, колгоспі імені Артема Станично-Луганського району.

25 жовтня 1980 року технікум урочисто відзначив своє 100-річчя. Святковий концерт з нагоди ювілею відбувся 16 жовтня 1980 року о 17.00 у приміщенні Палацу культури залізничників, а урочисті збори – 25 жовтня об 11.00. Для того, щоб висловити привітання та побажання колективу технікуму на святкові заходи прибули член колегії Міністерства транспортного будівництва СРСР, начальник Головного управління кадрів і навчальних закладів Зубрилов, представник Міністерства вищої та середньої освіти СРСР Чібісова Т.Г. За заслуги в підготовці кваліфікованих спеціалістів для народного господарство й з нагоди 100-річчя з дня заснування Президія Верховної Ради Української РСР наказом від 23 жовтня 1980 року нагородила Ворошиловградський будівельний технікум транспортного будівництва Почесною грамотою. З усіх кінців держави надходили привітальні телеграми та листівки від випускників технікуму, громадських організацій, підприємств. (Фото №31, 32, 33)

Студентське життя не призупиняло свого бурхливого плину. Напружене навчання, участь у спортивних та культурно-масових заходах, гуртки технічної творчості наповнювали його емоціями, спілкуванням, розмаїтою роботою. Щоліта працювали студентські будівельні загони. Багато сил віддав будівельним загонам технікуму викладач Орлов Юрій Миколайович. У 80-х роках студенти працювали на об’єктах Донбасу – будівельних управліннях, будівельно-монтажних поїздах, за їх участі зводилися будинки, інженерні мережі, залізничні колії.

Цікавою була навчальна практика. У 1980-х-90-х роках під час проходження геодезичної практики здійснювали зйомки в південно-східній частині міста, які невдовзі перетворилися на квартали Героїв Сталінграда, Степовий, Зарічний, Мирний. Повінь 1985 року змусила підняти питання про необхідність зміцнення берегів Лугані, для чого було потрібно провести геодезичні виміри. Це відповідальне завдання виконували студенти під керівництвом викладачів Орлова Ю.М. і Бірюкова Г.В.. Як підсумок теоретичного та практичного вивчення геодезії, наприкінці навчального року відбувався конкурс геодезистів, який зазвичай проходив у парку імені Горького.

Роки

Процеси перебудови позначилися на долі нашого міста. Йому повертається його назва – Луганськ. Отже, і технікум знову став Луганським будівельним технікумом транспортного будівництва (Указ Президії Верховної Ради УРСР від 4 травня 1990 року).

Доленосний 1991 рік... Проголошено незалежність нашої держави. Постають проблеми проведення економічних і соціальних реформ. Змінюються запити суспільства. Розширюється коло спеціальностей, які вивчаються в технікумі. Заклад із широким спектром напрямів навчання підпорядковується Міністерству освіти України (Указ Президента України №2 від 12 грудня 1991 року), а в 2000 році – Міністерству освіти і науки України (Указ Президента України №773/2000 від 7 червня 2000 року). Реформується економіка, держава обирає шлях ринкового розвитку та демократичних цінностей. З’являються нові потреби щодо підготовки фахівців. Удосконалюються вже існуючі спеціальності, адаптуючись до специфіки сучасного виробництва та ринку праці. У 1991 році спеціальність «Промислове та цивільне будівництво» була трансформована в «Будівництво будівель на транспорті», з 1996 року розширена - «Будівництво та експлуатація будівель та споруд», а в 2001 році додано спеціалізацію «Технічна експертиза». Реформується й спеціальність «Вишукування та будівництво залізниць». У 1993 році - це «Будівництво залізниць», а в 1998 році – «Будівництво, обслуговування та ремонт залізничних колій». Найбільше перейменувань та змін зазнала спеціальність «Бухгалтерський облік у виробництві». Головною тенденцією було розширення профілю спеціальності: у 1991 році – «Бухгалтерський облік, контроль та аналіз господарської діяльності», у 1994 – «Бухгалтерський облік та аудит», у 1994-1997 – «Банківська справа», у 1998 – «Бухгалтерський облік».

У 1998 році розпочато набір на одну з найновітніших у нашій країні спеціальностей – «Біржова діяльність». У 2007 році відбулося об’єднання двох споріднених відділень – «Бухгалтерський облік» та «Біржова діяльність». З 2008 року на основі останньої утворилися дві спеціальності – «Оціночна діяльність» та «Маркетингова діяльність», засновані відповідно до Переліку спеціальностей, за якими здійснюється підготовка у вищих навчальних закладах за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста (2007 рік).

Правова держава потребує кваліфікованих юристів. У технікумі вже було накопичено значний досвід щодо правової освіти та виховання. Велику роботу в цій галузі здійснював Інститут правових знань. До роботи залучалися юристи для проведення лекцій, налагоджений зв'язок з правоохоронними органами та органами юстиції Луганської області. Отже, була сформована база для відкриття в 1998 році нової спеціальності, що користується великою популярністю серед молоді, – «Правознавство». До 2002 року воно існувало як відділення, що об’єднувало спеціальності «Правознавство» та «Діловодство». Очолив його Ткаченко Валерій Григорович. Задовго до відкриття цього відділення з технікумом співпрацювала підполковник міліції Логачова Раїса Олександрівна, яка проводила роботу з профілактики правопорушень серед студентської молоді.

У 2002 році відкрито одне з наймолодших відділень, яке об’єднало дві спеціальності – «Діловодство» і «Соціальна робота». До цього часу спеціальність «Діловодство» існувала у межах відділення «Правознавство». На спеціальність «Соціальна робота» було здійснено перший набір. Саме ці фахівці можуть забезпечити потреби суспільства в наданні комплексної соціальної допомоги, допомогти населенню адаптуватися в складних умовах перехідного або кризового періоду. Свою людяність, турботу, готовність прийти на допомогу, професійні навички студенти реалізують, працюючи у волонтерському загоні «Милосердя».

Звичайно, сучасне суспільство не може існувати без інформаційних технологій. Комп’ютеризація сягнула всіх сфер людського життя – виробництва, науки, освіти, культури, охорони здоров’я, міжособистісного спілкування тощо. Фахівців, що спілкуються на «ти» з комп’ютерною технікою, готують до професійної самореалізації викладачі спеціальності «Обслуговування комп’ютерних та інтелектуальних систем та мереж», відкритої у 2001 році (з 2008 року – «Обслуговування комп’ютерних систем та мереж»).

У 2007 році перелік спеціальностей, за якими готуються спеціалісти в технікумі, поповнився такими, як «Зелене будівництво та садово-паркове господарство» (об’єднане з відділенням «Будівництво та експлуатація будівель та споруд»), «Ремонт та обслуговування електропобутової техніки» як складова відділення «Обслуговування комп’ютерних систем та мереж».

Новою тенденцією стає співпраця технікуму з ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації. Випускники технікуму отримали можливість вступати на пільгових умовах до Харківської академії залізничного транспорту, Дніпропетровського інституту залізничного транспорту. Випускники відділення «Правознавство» продовжують навчання у Національній юридичній академії імені Ярослава Мудрого, Східноукраїнському державному університеті імені Володимира Даля, Луганській академії внутрішніх справ та інших.

За покликом серця колишні випускники технікуму - Блінов Едуард Петрович, Малюга Валентин Павлович, Овчарук Юрій Миколайович, Гонтаренко Аркадій Миколайович, Бугайова Інна Анатоліївна, Бугайов Віктор Олексійович, Опанасенко Лідія Яківна, Самохвал Надія Володимирівна, Андрейченко Володимир Антонович, Ковшарь Олексій Володимирович, Опанасенко Ігор Леонідович, Залозна Ольга Олександрівна, Данілейко Олександр Анатолійович, Пєлєніцина Олена Вікторівна, Колесникова Юлія Володимирівна повернулися до технікуму, але вже в якості викладачів спецдисциплін.

Сьогодні технікум має гарну матеріальну базу для навчання, фізичного та духовного розвитку студентів. У 4 навчальних корпусах розміщено 60 навчальних кабінетів, 12 лабораторій, обладнаних сучасними приладами, комп’ютерами. У технікумі є інформаційно-кодифікаційна служба з виходом в Інтернет. Діють навчальні майстерні.

Технікум має гуртожиток на 450 місць, де проживають студенти з різних міст і сіл України.

1989-2000 роках заступником директора з виховної роботи працює Коломацька Людмила Іванівна, яка будувала свою роботу на засадах творчої співпраці зі студентським та викладацьким колективом. Її наступниками були Бойко Олена Миколаївна (2000-2003 рр.), Колесников Костянтин Валерійович (2003-2006 рр.), а з 2006 р. – Жиленко Ольга Петрівна.

На давніх традиціях ґрунтується діяльність студентського волонтерського загону «Милосердя» та студентських будівельних загонів.

На високому рівні організовано правове виховання. Активні учасники цієї роботи – студенти відділення «Правознавство». Вони працюють у створеному в технікумі консультативному пункті з правових і соціальних питань, надають юридичні послуги студентам та мешканцям Кам’янобрідського району, організують лекторські групи з правових питань.

2006 р. відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми теорії та практики соціальної роботи. Досвід міжнародного співробітництва. Аспекти роботи волонтерів з юзерами» на базі відділення «Соціальна робота».

(Фото №36, 37) У 2006 році урочисто відкрито меморіальну дошку випускникові технікуму, лауреату Державної премії імені Т.Г. Шевченка Іванові Михайловичу Чумаку. На цей захід були запрошені представники місцевої влади, фонду «Благовіст», дружина та донька скульптора.

22-23 листопада 2007 року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція на тему: «Інноваційні підходи до створення взаємовідносин між навчальним закладом та підприємством при підготовці фахівців зі спеціальності «Будівництво, обслуговування та ремонт залізничних колій».

У цьому ж році засновано медаль технікуму «За вагомі досягнення».

З метою відродження духовних цінностей, відновлення історичної пам’яті та справедливості 30 червня 2008 року у затишному сквері біля навчального корпусу № 2 відбулося освячення місця під капличку.

Педагогічний колектив плідно працює, примножує здобутки на освітянській ниві, започатковує нові славні традиції. (Фото №39)

 




Переглядів: 410

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Літопис Луганського будівельного технікуму транспортного будівництва | Керівники навчального закладу

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.