Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Хід роботи

1. Фарбування ретикулоцитів блискучим крезиловим синім безпосередньо на предметному склі.

Краплю фарби блискучого крезилового синього наносять скляною паличкою на добре вимите, знежирене і підігріте на полум’ї пальника предметне скло. За допомогою шліфованого скла готують з неї тонкий мазок і висушують. Такі мазки можна виготовити заздалегідь і зберігати в темному місці.

Перед взяттям крові готують вологу камеру. Для цього можна використати чашку Петрі: змочений водою ватний валик кладуть по її периметру, або вирізають фільтрувальний папір, змочують водою і кладуть на дно чашки.

Поверх мазка фарби на предметному склі роблять мазок крові. Не даючи йому висохнути, відразу ж поміщають у вологу камеру на 810 хв. За цей час відбувається забарвлення нитчасто-сітчастої субстанції ретикулоцитів. Еритроцити при цьому зафарбовуються у жовто-зеленуватий колір, а зернисто-сітчаста субстанція ретикулоцитів – у синюватий. Мазки висушують на повітрі.

Підрахунок ретикулоцитів проводять з імерсійною системою в обмеженому полі зору, де виявляють, скільки незрілих клітин зустрічається серед 1 000 еритроцитів. Ретикулоцити входять в число порахованих еритроцитів.

2. Фарбування ретикулоцитів у пробірках.

Метод 1. Робочий розчин барвника (готують перед використанням з розрахунку: одна крапля 1 % розчину калій оксалату і чотири краплі 1 % розчину блискучого крезилового синього на 0,9 % розчині натрій хлориду) у кількості 20 мкл поміщають у пробірку, додають до нього 20 мкл крові і старанно, але обережно, все перемішують. Не раніше ніж через 30 хв із цієї суміші готують мазки. Унаслідок фарбування цим методом, еритроцити мають зеленкуватий колір, а субстанція ретикулоцитів – синій. Мазок можна зафіксувати етиловим спиртом і дофарбувати за методом Романовського-Гімза.

Метод 2. (Методика Гейльмейєра Л. у модифікації Сибірної Н.). У пробірку набирають 0,08 мл 1 % розчину блискучого крезилового синього, приготовленого на 0,9 % розчині натрій хлориду. До барвника додають 0,02 мл цільної крові. Пробірку закривають гумовим корком. Через 1 год роблять тонкий мазок цієї суміші на предметному склі. Після висихання мазок фіксують етиловим спиртом протягом 510 хв, а потім дофарбовують за Романовським-Гімза протягом 4560 хв.

Метод 3. У серологічну пробірку вносять 50 мкл розчину фарби азур II і 20 мкл крові. Кров з барвником старанно перемішують, залишають на 30 хв для забарвлення, повторно перемішують і виготовляють тонкі мазки. Еритроцити при цьому зафарбовуються у жовтувато-зелений колір, а зернисто-сітчаста субстанція – в синій колір.

Метод 4.У серологічну пробірку вносять 0,30,5 мл розчину барвника азур І. Кров набирають в капіляр Панченкова і вносять в цю ж пробірку (56 крапель). Пробірку закривають гумовим корком і старанно, але обережно, перемішують її вміст. Через 1,01,5 год кров з барвником повторно перемішують і виготовляють тонкі мазки. Еритроцити набувають унаслідок цього жовтувато-зеленого кольору, а зернисто-сітчаста субстанція – фіолетово-синього.

 

Після фарбування будь-яким методом підраховують ретикулоцити на 1 000 еритроцитів, результати виражають у відсотках. Точніші результати отримують, якщо підраховувати кількість ретикулоцитів на 2 0003 000 еритроцитів.

Нормальні значення. Ретикеулоцити крові виражають у процентах і проміле. Коефіцієнт перерахунку процентів у промілє: % х 10 = ‰. В нормі кількість ретикулоцитів у крові становить від 0,2 до 1 % (210 промілє, ‰) від загального вмісту еритроцитів. Нормальні величини кількості ретикулоцитів у крові людей різного віку:

чоловіки 2,417 ‰
жінки 1,220,5 ‰
новонароджені 1,515 ‰
діти одного-двох місяців 4,521 ‰
діти двох-шести місяців 2,59 ‰
діти до двох років 210 ‰
діти двох-шести років 27 ‰
діти шести-дванадцяти років 213 ‰

 

Клініко-діагностичне значення. Ретикулоцитарна реакція – ретикулоцитоз – важливий показник регенерації еритроцитів. Збільшення кількості ретикулоцитів у периферичній крові до 40–60 % і більше спостерігається при гемолітичній, гострій постгемогарічній анеміях, особливо при гемолітичних кризах, а також під час кровотеч, поліцитемії, малярії, залізодефіцитних анеміях. Наявність ретикулоцитозу вказує на ймовірність прихованої кровотечі у хворих на виразку шлунка або дванадцятипалої кишки. У хворих на В12-дефіцитну анемію у випадку ефективного лікування буває ретикулоцитарний криз, причому збільшення кількості ретикулоцитів відзначається на 35 день лікування і досягає максимуму на 10 день.

Збільшення кількості ретикулоцитів у периферичній крові і відсутність такого збільшення у кістковому мозку свідчить про посилене їх вимивання з кісткового мозку (несправжній ретикулоцитоз), що спостерігається у випадку подразнення його метастазами або запальним процесом.

Зменшення кількості ретикулоцитів – ретикулоцитопенія – або їх відсутність спостерігається при апластичних анеміях, нелікованій В12-дефіцитній анемії, променевій хворобі.

 


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  2. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  3. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  4. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  5. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
  6. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  7. S Визначення оптимального темпу роботи з урахуванням динаміки наростання втоми.
  8. VII. Прибирання робочих місць учнями (по завершенню роботи) і приміщення майстерні черговими.
  9. Аконність залишення засуджених у слідчому ізоляторі для роботи з господарського обслуговування.
  10. Актуальні методи соціальної роботи
  11. Актуальність проблеми професійної етики соціальної роботи
  12. Алгоритм роботи прозорого моста




Переглядів: 3169

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Реактиви | Визначення швидкості дозрівання та добової продукції ретикулоцитів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.