Бойовий порядок в наступі мпб може будувати в колону, лінію (в один або два ешелони), кутом вперед (назад), або уступом вправо (вліво).
Бойовий порядок в колону застосовується, коли об’єкт атаки знаходиться на значній відстані від переднього краю оборони противника або захват об’єкта забезпечується силами однієї роти, та при наступі на вузькому фронті, при цьому роти другого і третього ешелону можуть рухатись за ротою першого ешелону в похідному або перед бойовому порядках.
Бойовий порядок в один ешелон застосовується:
- при наступі на підготовлену оборону противника з метою заволодіти об’єктом неподалік від переднього краю оборони (смуга забезпечення);
- при наступі на широкому фронті;
- при наявності достатньої кількості вогневих засобів, що забезпечують наступ всіх рот;
- при діях в пішому порядку;
- при глибокоешелонованому бойовому порядку бригади.
Бойовий порядок кутом вперед (назад) та уступом вправо (вліво) розглядається як комбінація бойового порядку в один ешелон з бойовим порядком в колону і використовується залежно від обстановки.
Найбільш типовим бойовим порядком вважається бойовий порядок у два ешелони – дві роти в першому ешелоні, одна рота в другому ешелоні, показано на рис. 4.1.10.
Глибина побудови бойового порядку мпб 3-4 км.
Мпб в наступі може знищити до 100 чол., 10-12 БТР (БМП), до 10 танків противника.
Рис.4.1.10Бойовий порядок батальйону в наступі у два ешелони (варіант)
На основі мотопіхотного (танкового) батальйону створюється батальйонна тактична група (БТГ). Склад групи може бути 2-3 мпр, 1-2 тр., саперний взвод та інші засоби посилення та забезпечення.