Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Механізований (танковий) батальйон в обороні

Механізований (танковий) батальйон може оборонятися в першому або другому ешелоні бригади (полку), в смузі забезпечення або на передовій позиції, складати загальновійськовий резерв або знаходитися в протидесантному резерві. Під час виходу з бою і відходу батальйон може бути призначений в ар'єргард.

Батальйон першого ешелонуготує і займає оборону на першій позиції. Він призначається для відбиття наступу противника, знищення його перед переднім краєм і під час вклинення в оборону на першій позиції, а також для наполегливого утримання важливого району місцевості та створення сприятливих умов для розгрому противника.

Батальйон другого ешелону займає оборону на другій позиції, як правило, на важливому напрямку в готовності до тривалого утримання району, який займає, посилення (заміни) підрозділів першого ешелону у випадку втрати ним боєздатності, проведення контратак, а також до знищення повітряних десантів та аеромобільних підрозділів противника.

Батальйону призначається район оборони, а роті - опорний пункт. Ширина батальйонного району оборони 6-8 км, глибина до 3 км.

Побудова оборони батальйону включає бойовий порядок батальйону, систему опорних пунктів і вогневих позицій, систему вогню, систему інженерних загороджень.

Бойовий порядок батальйону будується в два або один ешелони, як показано на рис.6.1.13 а, б. При одноешелонній побудові бойового порядку, виділяється резерв у складі не менше взводу.

Залежно від завдання, яке виконується, та характеру місцевості, батальйон може мати різне розташування рот. Одна з рот може бути висунута вперед або назад, утворюючи вогневий мішок, а на відкритому фланзі розташовуватися уступом вправо (вліво).

Проміжки між ротними опорними пунктами можуть бути до 1000 м, а між опорними пунктами взводів – 300 м.

Перша траншея першої позиції є переднім краєм оборони перед нею створюються протитанкові і протипіхотні загородження. Передній край призначається старшим командиром.

Друга траншея обладнується на віддаленні 300-600 м від першої з таким розрахунком, щоб підрозділи, які обороняють її, змогли своїм вогнем підтримувати підрозділи, які займають першу траншею.

Третя (четверта) траншея обладнується на віддаленні 600-1000 м від другої(третьої) траншеї з таким розрахунком, щоб підрозділи, які її обороняють могли вести вогонь у смузі між другою і третьою траншеями, а на окремих ділянках і перед переднім краєм оборони.

Район оборони і бойовий порядок батальйону


Рис. 6.1.13а Побудова бойового порядку роти в два ешелони (варіант)

 

Система опорних пунктів і вогневих позицій батальйону включає: позицію бойової охорони (створюється в батальйоні); опорні пункти рот об'єднані в батальйонний район оборони; вогневі позиції танків, бойових машин піхоти (бронетранспортерів), протитанкових керованих ракетних комплексів та інших штатних і приданих вогневих засобів, траншеї і ходи сполучення. Система опорних пунктів і вогневих позицій підготовляється залежно від прийнятого рішення, бойових можливостей батальйону (роти), наявності часу і характеру місцевості.

Позиція бойової охорони створюється з метою не допустити раптового нападу противника і ведення ним наземної розвідки. У бойову охорону висилається, як правило, посилений взвод від батальйону першого ешелону на віддалення до 2 км. Управління бойовою охороною здійснює командир батальйону.

1 мр без 1 мв, 2 мр, 3 мр складають перший ешелон батальйону
Рис. 6.1.13б. Побудова бойового порядку батальйону в один ешелон (варіант)
 
 

 
 

Для управління підрозділами в обороні командир батальйону розробляє схему району оборони батальйону, як показано на рис. 6.1.14

 

Рис. 6.1.14. Схема району оборони батальйону (варіант)

На фортифікаційне обладнання району оборони механізованого батальйону потрібно 18600 люд./год., 216 маш./год. ПЗМ-2; 82 маш./год. танка з бульдозерним обладнанням; 435 м3 круглого лісу і 1260 кг. дроту. При улаштуванні падежі крутостей для 30 % окопів, траншей і ходів сполучення додатково потрібно: 3950 люд./год., 240 м3 круглого лісу і 1200 кг. дроту

6.1.5. Підготовка і ведення оборони мвід (танком) взводом, ротою, батальйоном

Після одержання завдання особовий склад відділення приступає до розчищення смуги обзору та обстрілу, а також відривання і маскування окопів. Розміри та терміни облаштування окопів для особового складу, БМП (БТР), танків показано на рис.6.1.16, 6.1.17, 6.1.18, 6.1.19, 6.1.20, 6.1.21, 6.1.22.

Вогнева позиція бойової машини піхоти (бронетранспортера) ви­бирається в такому місці, щоб забезпечувалось потайне її розташування, прикриття вогнем особового складу відділення під час виконання ним робіт щодо інженерного обладнання позиції.

Після організації інженерних робіт командир відділення складає картку вогню відділення, на яку наносить: орієнтири, їх номери, найменування та відстань до них, положення противника, позицію відділення, смугу вогню та додатковий сектор обстрілу; основні і запасні вогневі позиції бойової машини піхоти (бронетранспортера), гранатометів і протитанкових керованих комплексів, основні та додаткові сектори обстрілу з кожної позиції (крім сектора обстрілу ручного протитанкового гранатомета); позиції сусідів та межі їхніх смуг вогню на флангах відділення; ділянки зосередженого, а для гранатометного відділення і рубежі загороджувального вогню взводу та місця в них, по яких вести вогонь відділенням; загородження, розташовані поблизу позиції відділення та ті, що прикриваються його

Рис.6.1.17 Окоп для стрільби лежачи. На влаштування окопу за допомогою лопати потрібно 0.5 люд/год
Рис.6.1.16.Порядок обладнання одиночного окопу

       
 
Рис. 6.1.18. Окоп для стрільби з коліна На влаштування окопу за допомогою лопати потрібно 2,5 люд/год.
 
Рис. 6.1.19. Окоп для стрільби стоячи На влаштування окопу за допомогою лопати потрібно 8,5 люд/год. Матеріали: круглий ліс - 0,4 м куб. дріт – 1,5 кг
 

 


Рис. 6.1.22. Окоп для танка з круговим обстрілом  
На влаштування окопу (без бліндажа) за допомогою танка з бульдозерним обладнанням потрібно 0,6 маш/год. та 5 люд/год.
Водозбірний колодязь
Рис. 6.1.21. Окоп для бронетранспортера На влаштування окопу потрібно 65 люд/год. Із застосуванням землерийної машини ПЗМ-2 – 0,6 люд/год. та 12 люд/год. без щілини (бліндажа). Для БТР-60П у секторі стрільби бруствер не влаштовується.
Рис. 6.1.20. Окоп для БМП з круговим обстрілом При необхідності веденя вогню зі стрілецьких бійниць машин, бруствер у секторі обстрілу має бути +40 см. На влаштування окопу потрібно 32 люд/год., із застосуванням землерийної машини ПЗМ-2 – 0,3 люд/год. та 8 люд/год. без щілини (бліндажа)


Читайте також:

  1. Завдання, які вирішують бойові групи в обороні.
  2. Механізована (танкова) рота в обороні
  3. Механізоване відділення (танк) в обороні
  4. Механізований (танковий) батальйон у наступі
  5. Механізований (танковий) взвод в обороні
  6. Механізований (танковий) взвод у наступі
  7. Мотопіхотна рота в обороні
  8. Мотопіхотна рота в обороні
  9. Мотопіхотне відділення в обороні
  10. Мотопіхотне відділення в обороні
  11. Мотопіхотний батальйон в наступі




Переглядів: 8960

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Механізована (танкова) рота в обороні | Підготовка оборони взводу

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.142 сек.