Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Прилад радіаційної та хімічної розвідки ПРХР

 

Прилад радіаційної та хімічної розвідки ПРХР (ГО-27) (мал. 67) призначений для безперервного контролю за наявністю гамма-випромінювання і ОР типу зарин поза бронеоб’єктом; видачі сигналів (світлових і звукових) і команд на включення виконуючих механізмів системи захисту екіпажу при досягненні визначних (граничних) значень. Прилад видає сигнали і команди: при потужному гамма-випромінюванні ядерного вибуху (сигнали і команда «А») для здійснення захисту екіпажу від надмірного тиску ударної хвилі, у випадку появі радіоактивного зараження місцевості (сигнали і команда «Р») для захисту екіпажу від радіоактивного пилу і аерозолів, у разі появи в повітрі поза об’єктом парів ОР типу зарин (сигнал і команда «О») для захисту екіпажу від цих ОР.

Мал. 67 Прилад радіаційної та хімічної розвідки ПРХР:
1 – пульт вимірювальний; 2 – датчик; 3 – блок живлення; 4 – циклон з трубками

Принцип роботи. Робота за схемою «О» (схеми сигналізації та видачі команди) заснована на реєстрації зміни іонізаційного струму іонізаційної камери, викликаного зміною рухливості та швидкості рекомбінації іонів, а також величини об'ємного заряду при попаданні ОР усередину камери. Іонізацію повітря створює альфа-джерело. Живлення іонізаційної камери здійснюється перемінним струмом.

Повітря з домішкою ОР при проходженні через камеру викликає збільшення її опору при позитивній напівхвилі напруги, а при негативній опір залишається практично постійним. У зв'язку з цим на інтегруючому контурі накопичується негативний заряд. Збільшення негативного заряду викликає спрацьовування схеми «О».

Принцип роботи радіаційної частини виробу, до якої входять рентгенметр схеми сигналізації і видачі команд «Р», «А», заснований на вимірюванні іонізаційного струму, що виникає при впливі гамма-випромінювання на детектори.

За інтенсивністю іонізації, тобто за величиною іонізаційного струму детектора, оцінюється ПЕД гамма-випромінювання.

До складу приладу входять: пульт вимірювальний, датчик, блок живлення, комплект ЗИП-01-А (в упаковці), циклон з трубкою обігріву та трубкою, прокладки – 5 шт., комплект кабелів (3 шт. – № 1, № 2, № 3), стрічка ПВХ – 1 шт. (15´0,2), дріт, комплект документації.

Вимірювальний пульт (мал. 68), складається з литої передньої кришки і корпусу. Шкала мікроамперметра проградуйована в рентген-годинах (Р/год). На початку шкали є жовтий сектор допустимих відхилень стрілки мікроамперметра. Зачорнена частина шкали визначає допустиму величину відхилення стрілки мікроамперметра від нульової оцінки в неробочому стані приладу, а також у разі відсутності радіації.

 

Мал. 68 Вимірювальний пульт
1 – перемикач «РОД РАБОТЫ»; 2 – ручка «УСТ. НУЛЯ»; 3 – скоба; 4 – мікроамперметр; 5 – патрон; 6 – сигнальна лампа «О»; 7 – тумблер «ОБОГРЕВ ВКЛ.-КОНТРОЛЬ ОБОГРЕВА»; 8 – сигнальна лампа «Р»; 9 – сигнальна лампа «А»; 10 – сигнальна лампа «КОМАНДЫ ОТКЛ.»; 11 – перемикач «КОМАНДЫ»; 12 – заглушка кнопки «КОНТРОЛЬ ОБОГРЕВА»; 13 – амортизаційна скоба; 14 – вилка штепсельного роз'єму; 15 – заглушка; 16 – тримачі запобіжників; 17 – шина; 18 – гвинт; 19 – сигнальна лампа «ОБОГРЕВ».

Датчик (мал. 69) має відсіки фільтра; електрометричний відсік; відсік альфа-джерела; відсік мікронагнітача. Усі відсіки герметично закриваються кришками. У відсіку фільтра встановлений стрічкопротяжний механізм із заправленим ПДФ і нагрівач ПДФ. Ліворуч від відсіку фільтра розташована ручка зміни кадрів ПДФ. Кожному повороту ручки відповідає переміщення шкали лічильника кадрів за годинниковою стрілкою. Переміщення стрічки ПДФ здійснюється тільки в один бік. Стрічка розміщена в касеті стрічкопротягувального механізму і має 40 кадрів. При зміні кадрів притиск відходить від корпуса нагрівача ПЛФ, забезпечуючи вільний рух ПДФ. При замиканні ручки зміни кадрів ПДФ притиск відходить від корпуса нагрівача ПДФ, забезпечуючи вільний рух ПДФ. Рух ПДФ здійснюється за рахунок зачеплення його зубцями штовхальника, а запобігання зворотного ходу – за рахунок скоби.

Мал. 69 Датчик:
1 – патрон з силікагелем; 2 – ручка крана; 3 – ротаметр; 4 – „собачка”;
5 - штуцер; 6 – ручка зміни кадрів ПДФ; 7 – шкала лічильника кадрів;
8 – „барашек”; 9 – амортизаційна скоба; 10 – кришка; 12 – штуцер;
13 – регулятор витрати повітря; 14 – пружина; 17 – кришка; 18 – заглушка;
19 – вилка штепсельного роз’єму; 20 – шина; 21 – гвинт; 22 – кришка;
23 – заглушка; 24 – фільтр; 25 – трубка; 26 - кран

 

Фільтр служить для очищення повітря, що забирається мікронагнітачем, від пилу. Фільтр являє собою литий корпус, у якому міститься фільтруючий елемент із пінополіуретану і фільтруючий елемент із фільтруючої тканини. Фільтр з'єднується з датчиком трубкою. У верхній частині фільтра змонтований регулятор витрати повітря. Під регулятором на кришці фільтра є стрілка, позначена буквами «М» (менше) і «Б» (більше). При обертанні регулятора витрати повітря за напрямком стрілки, позначеним буквою «Б», витрата повітря, що прокачується через датчик, збільшується (поплавець ротаметра піднімається нагору); при обертанні за напрямком стрілки, позначеним буквою «М», витрата повітря зменшується (поплавець ротаметра опускається вниз).

У відсіку альфа-джерела під кришкою розташоване альфа-джерело.

У відсіку мікронагнітача встановлений мікронагнітач для прокачування повітря через повітряний тракт виробу.

Ручка служить для переключення крана на забір повітря через патрон із силікагелем (горизонтальне положення ручки – «УСТ. НУЛЯ») або на забір повітря через циклон (вертикальне положення ручки – «РАБОТА»).

Циклон із трубкою обігріву і трубкою призначений для забору і викиду аналізованого повітря. Корпус циклона виготовлено із пресматеріалу у вигляді циліндра з зовнішньою різьбою для встановлення в бронеоб’єкті.

Вхідний отвір служить для забору повітря з атмосфери, вихідний – для викиду його після проходження через датчик. У циклоні в газовому тракті розміщена склянка з нержавіючої сталі, на якій намотана спіраль, що нагріває повітря до необхідної температури. У нижній частині циклону розташовані два штуцери і вилка штепсельного роз’єму.

Трубка обігріву являє собою фторопластову трубку, зверху якої намотана обігрівальна спіраль. Спіраль зовні теплоізольована. З метою запобігання механічним ушкодженням на трубку одягнений металевий рукав. За допомогою ніпелів і накидних гайок трубка обігріву приєднується до датчика і циклона.

Інша трубка служить для викиду через циклон повітря після його проходження в датчику. Вона являє собою гумову трубку, зверху якої одягнена спіральна пружина з монтажними хомутами.

Час спрацьовування і видачі команд виконавчим механізмам під час дії гамма-випромінювання ядерного вибуху становить не більше 0,1 сек, а під час гамма-випромінювання радіоактивно-зараженої місцевості – 10 сек, під час дії парів ОР типу зарин не більше 40 сек. Діапазон вимірювання рівня радіації на місці розміщення ПРХР – від 0,2 до 150 Р/год. Живлення приладу здійснюється від бортової мережі машини напругою 27 В.


Читайте також:

  1. Iсторiя розвитку геодезичного приладознавства
  2. Аварійне та довгострокове прогнозування хімічної обстановки
  3. Аналітичні стереофотограмметричні прилади.
  4. Аналогові вимірювальні прилади
  5. Арматура та вимірювальні прилади, якими обладнуються відцентрові насоси
  6. Будова рухомої частини приладу.
  7. Вибір вимірювальних приладів
  8. Вимірювальні прилади безпосередньої оцінки та автоматизованого зрівноваження
  9. Вимірювальні прилади для проведення випробувань будівельних конструкцій
  10. Вимоги норм радіаційної НРБУ - 97
  11. Вимоги, що ставляться до ваговимірювальних приладів.
  12. Військовий прилад хімічної розвідки ВПХР




Переглядів: 2075

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вимірювач потужності дози ИМД-21Б | Заходи безпеки під час роботи з приладом

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.