ТЕМА 9. МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ ПРОПОЗИЦІЇ ГРОШЕЙ ТА ГРОШОВО-КРЕДИТНА ПОЛІТИКА
Механізм формування пропозиції грошей в обороті. Емісійна діяльність центрального банку. Емісія депозитних грошей комерційними банками. Грошово-кредитний мультиплікатор: поняття, механізм дії, визначення та чинники впливу на його рівень.
Соціально-економічна сутність грошово-кредитної політики. Завдання та цілі грошово-кредитної політики. Основні типи грошово-кредитної політики: рестикційна, експансіоністська, селективна. Інструменти реалізації грошово-кредитної політики, їх класифікація.
Реалізація грошово-кредитної політики України. Інструменти впливу грошово-кредитної політики Національного банку України на параметри грошового обігу.
МОДУЛЬ ІІІ. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ФУНКЦІОНУВАННЯ КРЕДИТУ
ТЕМА 10. СУТНІСТЬ І ФУНКЦІЇ КРЕДИТУ
Економічна природа і необхідність кредиту. Взаємозв’язок кредиту з грошима і фінансами. Кредит як форма виробничих відносин. Позичковий капітал та кредит. Зв’язок кредиту з іншими економічними категоріями. Еволюція кредиту в міру розвитку суспільного виробництва. Функції кредиту. Кредит як форма суспільних відносин. Особливості і переваги кредитного розподілу та перерозподілу коштів в процесі розширеного відтворення. Створення кредитних засобів обігу. Теоретичні концепції кредиту. Об’єкти та суб’єкти кредиту.
Економічні межі кредиту. Поняття меж кредиту, причини і наслідки їх порушення.
Стадії та закономірності руху кредиту.
Проблеми розвитку кредитних відносин в Україні.
ТЕМА 11. ФОРМИ, ВИДИ І РОЛЬ КРЕДИТУ
Види та форми кредиту. Критерії класифікації кредиту. Форми кредиту, переваги і недоліки кожної форми.
Види кредиту та ї класифікація. Характеристика окремих видів кредиту: банківський, державний, комерційний, споживчий, міжнародний. Класифікація банківських кредитів.
Економічні межи кредиту. Поняття меж кредиту, причини та наслідки їх порушення.
Роль кредиту в ринковій економіці: основні напрямки прояву.
Розвиток кредитних відносин в Україні. Перспективи розвитку кредиту в Україні.