1. Накреслити схему розгалуженого кола (рис. 2.2) з параметрами відповідно до варіанта (табл. 2.1).
Рис. 2.2. Схема розгалуженого кола
Таблиця 2.1
Вели-чина
Варіант
, В
, В
, В
, Ом
, Ом
, Ом
, Ом
, Ом
, Ом
2. Розрахувати струми у гілках електричного кола (рис. 2.2) методом рівнянь Кірхгофа та методом контурних струмів (на
вибір). Результати обчислень записати в табл. 2.2.
Таблиця 2.2
Струми на гілках кола
Напруга на резисторах
, А
,А
,А
,А
,А
,А
, В
, В
, В
, В
, В
, В
Роз-раху-нок
Мо-де-лю-вання
По-хибки
3. Здійснити математичне моделювання розгалуженого електричного кола (рис. 2.3), вимірюючи струми у всіх гілках і напругу на резисторах. Результати вимірювання занести до табл. 2.2.
Рис. 2.3. Математичне моделювання розгалуженого електричного кола
4. Порівняти результати розрахунку та математичного моделювання, визначити відносні похибки.
5. Здійснити математичне моделювання заданого електричного кола при дії тільки однієї ЕРС Е1, визначити розподіл струмів і напруг у колі. Результати вимірювань записати у табл. 2.3.
6. Визначити розподіл струмів і напруг у колі при математичному моделюванні при дії тільки однієї ЕРС Е2. Результати вимірювань занести у табл. 2.3.
7. Здійснити математичне моделювання у колі при дії тільки однієї ЕРС Е3, визначити розподіл струмів і напруг у колі. Результати вимірювань записати у табл. 2.3.
8. Обчислити дійсні струми і напруги кожної гілки кола як алгебраїчну суму часткових струмів при роздільній дії джерел ЕРС. Результати обчислень занести до табл. 2.3.
9. Визначити розходження у гілках електричного кола і напруг на них, які отримали шляхом безпосереднього математичного моделювання (табл. 2.2) і визначені з методом накладання, користуючись формулами: