Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Плечовий м’яз

Підосний м’яз

Великий круглий м’яз

Великий ромбоподібний м’яз

Найширший м’яз спини

Зовнішній косий м’яз живота

Сухожилля довгого розгинача пальців

Довгий малогомілковий м’яз

Камбало подібний м’яз

Литковий м’яз

Двоголовий м’яз стегна

Великий сідничний м’яз

Розгинач пальців

Променевий згинач зап’ястка

Плечо - променевий м’яз

Двоголовий м’яз плеча

Триголовий м’яз плеча

Дельтоподібний м’яз

Трапецієподібний м’яз

Груднинно – ключично – соскоподібний м’яз

Жувальний

Груднинно-ключично-

Великогомілковий Передній

Медіальний широкий м 'яз

Передній зубчас­тий м 'яз

9 — зовнішній косий м 'яз живота;

10 — Клубово-поперековий м 'яз;

11 — чотириголовий м 'яз стегна;

12 — кравецький м 'яз;

стегна;

м 'яз;

15 — п 'ят­кове сухожилля;

16 - тонкий м яз;

17 - верхній удержувач м 'язів-

розгиначів;

18 малого­мілковий м'яз;

19 про­меневий згинач зап 'ясткас; 2

20 – плечо - променевийм 'яз;

21 — двоголовий лі 'яз плеча;

22 — дельто­подібний м 'яз;

23 — вели­кий грудний м 'яз;

соскоподібний м 'яз;

26 — коловий м 'яз ока;

27 - підвищення великого пальця;

Б вид ззаду:

М'язи шиї можна розділити на дві групи: м'язи, що лежать над гортанню і великими судинами (груднинно-ключично-соскоподібний, який починається двома головками: однією на рукоятці груднини, а другою — на ключиці і прикріплюється до соскоподібного відростка скроневої кістки) і глибокі м'язи шиї, які безпосередньо прилягають до хребта і беруть участь в рухах голови (закидають голову, нахиля­ють і повертають її).

М'язи тулуба можна поділити на три великі групи: м'язи спини, грудей і живота. Найбільш поверхнево лежить трапецієподібний і широкий м’яз спини. Найглибше розміщені м 'язи - розгиначі хребта. Воші беруть участь у розгинанні хребетного стовпа назад і вбік. По­мерхнеш м'язи беруть участь у рухах верхніх кінцівок і грудної клітки.

У ділянці грудей розміщені м'язи: великий грудний, який рухає плечову кістку піднімає і повертає всередину плече, підняту руку опускає і тягне назад. Малий грудний м'яз, який відтягує плечовий пояс униз і вперед; передній зубчастий відтягує лопатку вперед і вбік; міжреберні м'язи, які відіграють. роль, у дихальних рухах: зовнішні міжреберні м'язи піднімають ребра, сприяючи актові вдиху, а внутрішні міжреберні — опускають ребра, сприяючи і глибокому видиху.

Дом'язів черевного преса належать: прямий м’яз живота, який стримує внутрішньочеревний ТИСК, сприяє зміцненню черевного преса, згинає хребет, опускає ребра; зовнішній косий м’яз - при одночасно­му скороченні обох зовнішніх косих м'язів живота тулуб згинається впе­ред, при почерговому скороченні правого і лівого м’язів тулуб обер­тається навколо поздовжньої осі. Внутрішній косий м’яз живота бере участь у здійсненні рухів тулуба. Скорочуючись, м'я ш живота діють на внутрішні органи — черевний прес, що сприяє виді нені по сечі, калу, а також пологовому актові. Скорочення м'язів черевною преса сприяє рухові крові у венозній системі, здійсненню дихальних рухів. При сла­бості м'язів живота може статися не тільки опущення органів черевної порожнини, а й утворення гриж. При утворенні гриж відбувається вихід внутрішніх органів — кишок, шлунка, великого сальника ті черевної по­рожнини під шкіру живота.

До м'язівплечового пояса належать: дельтоподібний, надостьовий, підостьовий, підлопатковий, великий і малий круглі м'язи.

Дельтоподібний м 'яз складається з трьох окремих м'язових пуч­ин переднього, середнього і заднього. Одночасне скорочення всіх трьох м'язів відводить руку вбік до горизонтальної лінії. Ізольоване ско­рочення передніх пучків м'яза тягне руку вперед, а задніх назад (рис. 39).

Рис. 39. Участь кісток плечового поясу у здійсненні рухів рук

Надостьовий м'яз відводить плече, а підостний плечову кістку назовні. Великий круглий м'яз відтягує руку назад і повертає всередину.

М'язи плеча поділяють на дві групи: передню (згиначі) і задню (розгиначі). Передню групу становлять три м'язи — двоголовий, пле­човий і дзьобо - плечовий, при скороченні яких згинається плече в пле­човому суглобі, згинається передпліччя в ліктьовому суглобі. Задня гру­пи м'язів представлена триголовим м'язом плеча та ліктьовим м'язом. Триголовий м'яз плеча розгинає передпліччя в ліктьовому суглобі, бере участь у приведенні плеча до тулуба.

М'язи передпліччя за анатомічною ознакою ділять па передню ( згиначі) і задню (розгиначі) групи. М'язи передньої групи згинають передпліччя, кисть, зап'ясток, фаланги пальців кисті, повертають пе­редпліччя і кисть до середини. М 'язи, що розміщені на задній поверхні передпліччя, розгинають кисть або пальці, обертають кисть і перед­пліччя назовні.

Середм'язів кисті розрізняють: м 'язи великого пальця, черво­подібні, міжкісточкові і м 'язи мізинця, які здійснюють різноманітні рухи.

До м'язів таза належать клубово-поперековий м'яз, який при скороченні згинає ногу в кульшовому суглобі і повертає стегно назовні; грушоподібний, який повертає стегно назовні; великий сідничний м'яз, яким розгинає і відводить стегно, а під час стояння фіксує таз і весь тулуб; середній і малий сідничний м'язи, які відводять стегно.

М'язи нижньої кінцівки. На передній поверхні стегна лежать: чотириголовий м’яз найсильніший м'яз людського тіла, який, ско­рочуючись згинає ногу в кульшовому суглобі і розгинає в колінному; кравецький мяз найдовший м'яз тіла, який, скорочуючись, згинає ногу у в кульшовому і колінному суглобах на задній поверхні стегна ле­жать пів сухожильний, напівперетинчастий і двоголовий м'язи, які, скорочуючись, згинають ногу в колінному суглобі і розгинають у куль­шовому.

М'язи гомілки розміщуються спереду (триголовий, який розги­нає стопу і пальці), збоку (піднімають бічний і опускають середній край стопи) і ззаду гомілки (литковий м’яз який згинає ногу в колінно­му і надп'ятково-гомілковому суглобах і повертає стопу назовні; камбалоподібний, який згинає ногу в п’яткогомілковому суглобах і повертає стопу назовні, задній великогомілковий, який згинає стопу, зводить її ї повертає назовні).




Переглядів: 3154

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Будова, форма скелетних м'язів | Робота м'язів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.