— Підключити діод до вимірювального приладу в прямому напрямку, зняти пряму гілку ВАХ; повторити роботу для зворотного підключення; побудувати з отриманих результатів графіки, апроксимувати експериментальні точки аналітичною кривою.
— Змонтувати схему однопівперіодного випрямляння, підключити до напруги (12В!), спостерігати на осцилографі форми сигналу в різних точках схеми; дослідити вплив згладжувального конденсатора на форму вихідної напруги для різних величин вихідного струму.
— Дослідити форму вихідної напруги для двох інших схем випрямляння, накреслити криві з екрана осцилографа.
— Скласти схему найпростішого стабілізатора напруги, під'єднати до мостової схеми випрямляння, спостерігати на осцилографі форму напруги на вході та виході стабілізатора при зміні вихідного струму.
Зміст звіту
В звіті привести принципіальні схеми випрямлячів, стабілізатора, ВАХ діода, графіки напруг, що спостерігалися.
ЛАБОРАТОРНА РОБОТА №8
Тема: Дослідження перехідних характеристик біполярного транзистора
Мета роботи: ознайомитися з методикою і приладами для зняття характеристик транзистора; дослідити характеристики транзистора в схемі із загальним емітером; опанувати методику розрахунку елементів схеми транзисторного ключа.
Обладнання: універсальний прилад для визначення характеристик біполярних транзисторів; комплект транзисторів, резисторів, блоки живлення.