Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Процедура державної реєстрації юридичних осіб

Процедура державної реєстрації фізичної особи – підприємця

Фізична особа, яка має намір стати підприємцем, щоб зареєструватися, подає державному реєстратуру особисто за наявності паспорта, або надсилає поштовим відправленням з описом вкладення, або подає через уповноважену особу (вона повинна пред’явити свій паспорт і документ, що засвідчує її повноваження) або в електронній формі (у разі подання електронних документів), такі документи.

1.Заповнена реєстраційна картка встановленого зразка на проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця.

2.Копію документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків.

3.Документ, який засвідчує внесення реєстраційного збору за процедуру державної реєстрації (2 неоподаткованих мінімуми доходів громадян).

4.Нотаріально посвідчену письмову згоду батьків (усиновлювачів) або піклувальника, або органу опіки та піклування, якщо заявником є фізична особа, яка досягла шістнадцяти років і має бажання займатися підприємницькою діяльністю.

Державний реєстратор повинен зареєструвати фізичну особу за наявності всіх необхідних документів протягом двох робочих днів.

Свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця повинно бути оформлено державним реєстратором і видано (надіслано поштовим відправленням) заявнику не пізніше наступного робочого дня з дати державної реєстрації фізичної особи - підприємця.

Державний реєстратор не пізніше наступного робочого дня з дати державної реєстрації фізичної особи - підприємця зобов’язаний передати відповідним органам статистики, ДПС, ПФУ повідомлення про проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця та відомості з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця, щоб взяти її на облік.

Щоб зареєструватися, засновник (засновники) подають державному реєстратуру особисто за наявності паспорта або через уповноважену особу за наявності паспорта та документа, що засвідчує її повноваження, або надсилають поштовим відправленням з описом вкладення, або в електронній формі (у разі подання електронних документів), такі документи.

1.Заповнена реєстраційна картка визначеного зразка на проведення державної реєстрації юридичної особи.

2.Примірник оригіналу або нотаріально посвідчену копію рішення засновників чи уповноваженого ними органу про створення такої юридичної особи у випадках передбачених законодавством.

3. Два примірники установчих документів (у разі подання електронних документів – один примірник).

4.Документ, який засвідчує внесення реєстраційного збору за процедуру державної реєстрації (10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян). У разі подання електронних документів для проведення державної реєстрації юридичної особи підтвердженням внесення плати за проведення державної реєстрації юридичної особи є примірник електронного розрахункового документа, засвідченого електронним цифровим підписом.

5.Інформацію з документами, що підтверджують структуру власності засновників - юридичних осіб, яка дає змогу встановити фізичних осіб - власників істотних часток цих юридичних осіб.

6.В окремих випадках, передбачених законодавством (у випадках створення юридичної особи внаслідок злиття чи концентрації), потрібне рішення органів АКУ чи Кабінету Міністрів України про надання дозволу на узгоджені дії чи концентрацію суб’єкта господарювання.

7.У разі державної реєстрації фермерського господарства подають копію Державного акта на право приватної власності засновника на землю або копію Державного акта на право постійного користування землею засновником, або нотаріально засвідчену копію договору про право користування землею засновником, зокрема на умовах оренди.

8.У разі державної реєстрації юридичної особи, засновником (засновниками) якої є іноземна юридична особа, додатково подають документ про підтвердження реєстрації іноземної особи в країні її місцезнаходження, зокрема витяг із торговельного, банківського або судового реєстру.

Державний реєстратор повинен зареєструвати юридичну особу за наявності всіх необхідних документів протягом трьох робочих днів.

Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи державний реєстратор повинен оформити і видати (надіслати поштовим відправленням) заявнику не пізніше наступного робочого дня з дати державної реєстрації. Разом із свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи засновнику або уповноваженій ним особі видають (надсилають поштовим відправленням) один примірник оригіналу установчих документів з поміткою державного реєстратора про проведення державної реєстрації юридичної особи.

Державний реєстратор у день державної реєстрації юридичної особи зобов’язаний передати відповідним органам статистики, ДПС, ПФУ повідомлення про проведення державної реєстрації юридичної особи та відомості з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи для взяття її на облік.

У бланку свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця / юридичної особи зазначають:

- ПІП фізичної особи - підприємця / найменування юридичної особи; - ідентифікаційний номер фізичної особи - платника податків та інших обов’язкових платежів / ідентифікаційний код юридичної особи; - місце проживання фізичної особи - підприємця / місцезнаходження юридичної особи; - місце проведення державної реєстрації; - дата проведення державної реєстрації та номер запису в ЄДР;- прізвище та ініціали державного реєстратора;- підстава, дата та номер запису в ЄДР про заміну свідоцтва про державну реєстрацію (у разі проведення заміни свідоцтва). Окрім загального порядку процедури державної реєстрації суб’єктів господарювання згідно з базовим Законом, до окремих суб’єктів може застосовуватись спеціальний порядок, визначений відповідними законодавчими актами. Наведемо окремі приклади:- банки та банківські об’єднання реєструють відповідно до Закону України від 07.12.2000 р. «Про банки і банківську діяльність», постанов Правління НБУ від 31.08.2001р. № 375 «Про затвердження положення про порядок створення і державної реєстрації банків, відкриття їх філій, представництв, відділень» та від 31.08.2001р. № 377 «Про затвердження Положення про порядок створення і державної реєстрації банківських об’єднань»; - фондові біржі – відповідно до ст. 22 Закону України від 23.02.2006 р. «Про цінні папери та фондовий ринок» та п. 13 ст. 7 Закону України від 30.10.1996 р. «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»;

Читайте також:

  1. III. Процедура встановлення категорій об’єктам туристичної інфраструктури
  2. Автономна Республіка Крим, регіональні та місцеві органи державної влади.
  3. Адміністративно-правове регулювання державної реєстрації актів цивільного стану, державної виконавчої служби, нотаріату та адвокатури.
  4. Адміністративно-правове регулювання проходження державної служби
  5. Акти застосування юридичних норм: поняття, ознаки, види.
  6. Аналіз юридичних складів злочинів, що пов’язані з порушенням чинних на транспорті правил та в пошкоджені магістральних трубопроводів
  7. Арешт коштів на рахунку платника податків здійснюється виключно на підставі рішення суду, шляхом звернення органу державної податкової служби до суду.
  8. Банкрутство підприємства: причини, наслідки, процедура.
  9. Бюджетні права органів державної влади і управління
  10. Взаємовідносини Нацбанку з комерційними банками (послуги) та органами державної влади.
  11. Взаємодія органів ДКСУ та органів Державної податкової служби України
  12. Взяття на облік юридичних осіб – платників податків




Переглядів: 393

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Правові засади державної реєстрації суб’єктів господарювання | Правові засади процедури ліцензування господарської діяльності

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.