Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Заходи безпеки під час проведення стрільб

Перед стрільбою учнів поділяють на зміни з урахуванням наявності зброї та кількості мішеней. У кожній зміні призначають старшого з числа стріляючих.

Чергова зміна стріляючих за командою шикується на вихідному положенні. Керівник стрільби приймає рапорт старшого зміни. Потім керівник перевіряє екіпірування учнів, знання ними умов вправи і заходів безпеки під час стрільби і ставить кожному стріляючому завдання.

Після сигналу (команди) «Слухайте всі!» керівник стрільби вручає кожному стріляючому на вихідному положенні зброю. Одержавши зброю, учні самостійно оглядають її.

Після сигналу (команди) «Вогонь!» стріляючі за командою керівника стрільби, наприклад: «Зміна, на вогневий рубіж (рубіж відкриття вогню) кроком-руш!», виходять на зазначене місце стрільби відповідно до поставлених завдань і самостійно зупиняються.

Під час виконання початкової вправи бойовим патроном з автомата (карабіна) стріляючий за командою керівника стрільби, наприклад: «Автоматнику такому-то місце для стрільби там-то - до бою!», висувається на зазначене місце для стрільби,

214


відповідно до поставлених завдань готує зброю, одержує патрони, готується до стрільби і заряджає зброю.

Під час виконання вправ і проведення змагань з малокаліберної (пневматичної) гвинтівки після виходу зміни на вогневий рубіж керівник стрільби видає патрони, а кожний стріляючий доповідає.

Учні оглядають одержані патрони, а потім за командою керівника стрільби, наприклад: «Зміна, лежачи — заряджай!», готуються до стрільби, заряджають зброю і доповідають, наприклад: «Учень такий-то до стрільби готовий!». Керівник, перевіривши положення для стрільби кожного стріляючого, подає команду на відкриття вогню.

Якщо стріляючі допускають помилки, керівник указує на них, потім знову подає команду і стежить за правильністю її виконання.

Закінчивши стрільбу, кожний учень доповідає.

Після того як стріляючі закінчать виконання вправи, керівник стрільб подає команди: «Стій, розряджай!», «Зброю - на огляд!».

Кожний стріляючий розряджає зброю і доповідає: «Зброя розряджена» - і відкриває затвор.

Потім керівник стрільби оглядає зброю за правилами, викладеними в настанові зі стрілкової справи, і перевіряє кількість невикористаних патронів.

Оглянувши зброю, керівник стрільби подає команду «Встати!» і після сигналу «Відбій!» дає вказівку стріляючим зібрати гільзи і здати їх, а потім веде стріляючих зі зброєю для огляду мішеней. Підходячи до мішеней, кожний стріляючий зупиняється на відстані одного метра від своєї мішені, оглядає її, а при підході керівника доповідає. Після цього зміна за командою повертається на вихідне положення і передає зброю наступній зміні стріляючих.

2.8.5. Заходи безпеки під час проведення занять з військово-технічної підготовки

У більшості шкіл, як правило, військово-технічна підготовка здійснюється на базі трудового політехнічного практикуму відповідного профілю.

Військовий керівник школи зобов'язаний: • вивчити і твердо знати заходи безпеки під час проведення занять за профілем військово-технічної підготовки, встановленим для школи;

215


• особисто перевірити здійснення заходів безпеки:

- при обладнанні класу військово-технічної підготовки (або при суміщенні його з кабінетами трудового навчання, фізики, електротехніки), особливо під час прокладання кабелів і проводів, монтажу електроустановок у приміщенні класу, обладнання вентиляційних пристроїв, установлення засобів захисту, протипожежного обладнання;

- під час проведення практичних робіт, а також при користуванні навчальною технікою на заняттях;

відповідно до Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів і Правил техніки безпеки при експлуатації електроустановок споживачів під час проведення практичних робіт з профілів «електрик», «радіотелефоніст», «електромонтажник», «оператор радіолінійних мереж» і «оператор телеапаратури» військовий керівник (викладач) повинен бути атестований із зазначених Правил і мати на руках посвідчення про перевірку знань ПТЕ електроустановок споживачів і ПТБ при експлуатації електроустановок споживачів установленої форми; забороняти виконувати практичні роботи з профілів «електрик», «радіотелефоніст», «електрорадіомонтажник», «оператор радіолінійних мереж» і «оператор телеапаратури» з учнями, які заздалегідь не здали викладачеві залік з правил електробезпеки; під час роботи з технічного обслуговування в автотракторних парках точно додержуватись установлених для парків правил техніки безпеки;

вимагати від учнів особливої обережності під час користування бензином і антифризом, враховуючи, що пара, яка залишилася в тарі з-під бензину (каністрі, бочці), легкозаймиста, і це може призвести до вибуху. Крім того, в етилованих бензинах є сильнодіюча отрута - тетраетилсвинець. Не допускати миття рук, деталей та одягу етилованим бензином.

2.9. ІНСТРУКЦІЇ З ОХОРОНИ ПРАЦІ

У всіх кабінетах мають бути інструкції з охорони праці. Тому подаємо «Положення про розробку інструкцій з схорони праці*, яке затверджене наказом Комітету з нагляду за охороною праці від 29.01.98 р. № 9 і зареєстроване в Міністерстві юстиції України 07.04.98 р. за № 226/2666, а також примірні інструкції, затверджені наказом міністра освіти і науки України.

216



Читайте також:

  1. Cистеми безпеки торговельних підприємств
  2. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  3. II. Вимоги безпеки під час проведення практичних занять у кабінеті (лабораторії) біології загальноосвітнього навчального закладу
  4. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  5. II. Загально-шкільні заходи
  6. II. Організація і проведення спортивних походів
  7. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  8. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  9. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  10. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  11. IV. Вимоги безпеки після закінчення роботи
  12. IV. Вимоги безпеки після закінчення роботи




Переглядів: 2637

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Заходи безпеки під час організації стрільб | Положення про розробку інструкцій з охорони праці

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.