— в Володарсько-Волинському р-ні Житомир. обл. УРСР. Пром. запаси становлять 64 864 м3 (1978). Розвідане в середньому на глибину до 55 м. Граніт рожево-червоний, рівномірно-середньозернистий. З поверхні він перекритий пісками і суглинками, середня потужність яких до 2,8 м. Родовище детально розвідане 1950. Граніт використовувався як високоякісний облицьовувальний матеріал (ним облицьовано Мавзолей В. І. Леніна, деякі пам'ятники в Ялті, Кишиневі та ін. містах СРСР). Використовують для одержання буту й щебеню.
Червоний граніт. Місце добування Житомирська область, Володарсько-Волинський район, село Лезнікі. Фізико-механічні властивості: Питома вага: 2650 kg/cm3. Водопоглинання: 0,18%. Міцність на стиск: 135-260 MPa. Міцність при згині: 31 MPa. Стираність: 0,24 g / cm. Мінеральний склад (у відсотках): Мікроклін: 80. Біотит: 5. Кварц: 15. Товщина плитки в мм: 20,30,40,50,60,70,80
«Лезниківський кар'єр» - одне з найбільших підприємств України, що спеціалізуються на видобутку і переробці будівельного каменю.
Лезниківський кар'єр розташований в 160-ти кілометрах від Києва - неподалік від села Лезники Володарсько-Волинського району Житомирської області.
Основний вид діяльності підприємства - видобуток будівельного каменю з власного родовища і його подальша переробк
Граніт Лезниківський
Граніт є одним з найміцніших природних матеріалів. Маючи дуже високу щільність, гранітний камінь практично не вбирає воду (ступінь абсорбції у граніту менше, ніж у деяких видів твердого пластика) і має високу морозостійкість.