Враховуючи те, що родовище залягає горизонтально, має 2 уступа і розробляється за допомогою автотранспорту, для будівельної промисловості. Для даних умов можливі такі способи розкриття:
1)Загальними зовнішніми траншеями – це коли одночасно розкривають однією зовнішньою траншеєю від 3 до 5 уступів.
Перевагами є малий об’єм робіт по проведенню траншей.
Недоліком – ускладнена організація транспорту.
2)Груповими зовнішніми траншеями, передбачає ведення відокремлених зовнішніх траншей по розкривним і видобувним уступам.
Переваги: розосереджені вантажопотоки пустої породи і корисної копалини і мають незалежний вихід на поверхню.
Недоліки: великий об’єм робіт по проведенню траншей.
3)Комбінований спосіб розкриття загальними внутрішніми траншеями з простою формою траси. Всі уступи розкривають однією загальною траншеєю з простою формою траси.
В порівнянні з груповими траншеями мають менший об’єм будівництва, але весь вантажопотік зосереджений в одній траншеї що ускладнює організацію транспорту. Широко використовується на кар’єрах будівельних матеріалів.
Для розкриття даного родовища приймається комбінована схема розкриття. Розкривний уступ розкривають зовнішньою траншеєю, корисну копалину загальними внутрішніми траншеями з простою формою траси.
Зм.
.
№ докум.
Підпис
Дата
КП.ГС.04.14.ПЗ
Лист
Лист
Корисна копалина розробляється 2-ма уступами висотою один -16м,а другий -15м, розкривні породи 2-ма уступами висотою 5м, тип транспорту КрАЗ-6510 та BELL B25D, робоче обладнання екскаватор 330 DLCAT та KOMATSU PC6000-8.
Кути укосів уступів приймаємо згідно Л-7 табол.12.:
для розкривних порід: стійкий кут укосу – 40º;
робочий кут укосу – 50º;
для корисних копалин: стійкий кут укосу – 70º
робочий кут укосу – 80º.
Система розробки родовища.
Вибір раціональної системи розробки.
Система розробки – це певний порядок виконання в часі і просторі підготовчих, розкривних і видобувних робіт в межах кар’єру. Правильний вибір системи розробки забезпечує високу економічність і безпеку ведення гірничих робіт при використані раціональних запасів корисних копалин.
Розкривні породи представлені рослинним шаром потужністю 0,35 м та глина потужністю 5 м. Корисна копалина – граніт, потужність пласта становить 30 м, міцність f=10.
Враховуюче те, що розкривні породи транспортуються у відвал автосамоскидами марки КрАз-6510 використовуємо транспортну систему розробки (ст. 226-231 Л-18).