Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Загальні вимоги до обладнання свердловин і облаштування родовища

Вимоги до обладнання видобувних свердловин. Експлуатація видобувних свердловин повинна здійснюватись при відповідному обладнанні їх наземним і внутрішньосвердловинним (підземним) обладнанням, яке забезпечує відбирання продукції в заданому режимі, проведення необхідних технологічних операцій при експлуатації та дослідженні свердловин і запобігання відкритих фонтанів.

До наземного обладнання свердловин у залежності від способу їх експлуатації відноситься:

– при фонтанній та газліфтній (неперервний і періодичний газліфтний спосіб) експлуатації свердловин: обладнання обв’язки обсадних колон (колонна головка), фонтанна арматура, обладнання для попередження відкритих фонтанів, індивідуальні дебітоміри продукції та витратоміри газліфтного газу;

– при експлуатації свердловин штанговими свердловинними насосами: гирлова арматура, гирловий сальник, пристрій для герметизації при обриві штанг (полірованого штока), верстат-гойдалка, підвіска гирлового штока, індивідуальні дебітоміри;

– при експлуатації свердловин безштанговими свердловинними насосами: гирлова арматура, автотрансформатор, станція управління насосним устаткуванням, індивідуальні дебітоміри.

Вибране обладнання для експлуатації видобувної свердловини повинно забезпечувати:

– відбирання рідини, газу із пласта у відповідності з проектними показниками, результатами дослідження свердловини та встановленим технологічним режимом;

– високий ККД устатковання;

– надійну і безаварійну роботу свердловини.

Відповідальність за правильний підбір свердловинного обладнання покладається на службу розробки та виробничо-технічну службу нафтогазовидобувного підприємства, а за належне його використання – на технічні служби підприємства.

Вимоги до облаштування родовища. Під терміном облаштування родовища нафти розуміють комплекс проектних, вишукувальних, будівельних і будівельно-монтажних робіт, які необхідно провести для введення нового родовища в промислову (дослідно-промислову) розробку, або виконати нове будівництво, розширення, реконструкцію і технічне переоснащення на діючих (облаштованих) родовищах.

Цей комплекс включає види і об’єкти будівництва, які визначені чинним галузевим стандартом ГСТУ 320.00013741017–2002.

До об’єктів облаштування родовищ нафти відносяться:

– облаштування гирла свердловин;

– об’єкти внутрішньопромислового збирання і транспортування продукції свердловин;

– споруди із технологічної підготовки нафти, газу і конденсату;

– об’єкти для застосування методів підвищення
нафтогазоконденсатовилучення із покладів;

– устатковання підготовки і запомповування робочих витіснювальних агентів у пласти, в т. ч. для заводнення нафтових пластів;

– електропостачання і зв’язок;

– комплексна автоматизація виробничих процесів;

– промводопостачання;

– бази виробничого обслуговування для нафтогазовидобувних підприємств (організацій);

– автомобільні дороги (внутрішньопромислові і під’їзні до свердловин);

– зовнішнє транспортування нафти, газу і конденсату;

– очисні споруди.

Облаштування видобувних свердловин – це комплекс робіт, який необхідно виконати з метою їх експлуатації, проведення ремонтів і обслуговування.

Комплекс включає облаштування гирла свердловини, будівництво викидних ліній (шлейфів) від свердловини до вимірного устатковання, газопроводів для подавання газліфтного газу на свердловини, обладнання для розподілу газліфтного газу між свердловинами (газорозподільчі пункти), обладнання для підготовки газліфтного газу і стискування газу при компресорному газліфті (компресорні станції), будівництво групових (індивідуальних) вимірних устатковань для вимірювання продукції свердловини.

Облаштування гирла свердловини передбачає монтаж і обв’язування наземного обладнання свердловини в залежності від способу її експлуатації, спорудження майданчика для обслуговування наземного обладнання та проведення підземних і капітальних ремонтів свердловини.

Гирлове обладнання свердловин, режим роботи яких регулюється гирловими штуцерами (фонтанних, газліфтних), обв’язується із шлейфами двома маніфольдами (робочим і запасним) для проведення заміни штуцера без зупинки свердловини.

Шлейф від свердловини до вимірного устатковання повинен розраховуватись на проектний дебіт свердловини по рідині (газу) і статичний тиск на гирлі свердловини.

При одночасно-роздільній експлуатації одною свердловиною двох пластів (об’єктів) для роздільного вимірювання продукції свердловини по кожному пласту на гирлі свердловини повинні встановлюватись індивідуальні дебітоміри або прокладатись окремі шлейфи від свердловини до групового вимірного устатковання.

Для попередження і боротьби з можливими ускладненнями при експлуатації видобувних свердловин і викидних ліній, вони повинні бути обладнані відповідними пристроями для очищення від парафіну, відкладів газогідратів, підключення промивальних і нагрівальних агрегатів.

На кущі свердловин викидні трубопроводи, газопроводи газліфта, верстати-гойдалки, трансформаторні підстанції, кабельні естакади повинні розташовуватися по один бік від осі куща свердловин.

Групове вимірне устатковання повинно забезпечити відділення (сепарацію) розчиненого газу від нафти, конденсату від вільного газу і індивідуальне вимірювання продукції кожної свердловини окремо.

Кількість видобувних свердловин, які підключаються до одного групового вимірного устатковання, повинна визначатись у залежності від розміру площі родовища (покладу), числа свердловин та їх розташування.

Система збирання та вимірювання продукції свердловин повинна бути герметизованою, забезпечити раціональне використання енергії пласта та охорону навколишнього природного середовища, а також оснащена автоматичними пристроями для дистанційного контролю технологічних параметрів і автоматичного відключення об’єктів при аварійних відхиленнях цих параметрів від допустимої значини.

Устатковання попередньої і комплексної підготовки продукції свердловин (УППН, УКПН, УКПВ) повинні забезпечити підготовку нафти, води і газу до кондицій (норм), встановлених нормативними документами (ДСТУ, ГСТУ) на нафту і газ, що подаються споживачам, та на воду для її утилізації чи використання з метою ППТ.

При наявності в продукції свердловин агресивних компонентів (H2S, CO2 та ін.) повинно бути передбачено застосування обладнання в антикорозійному виконанні або заходи по захисту від корозії (інгібітори, спеціальні покриття і ін.). На об’єкти родовищ, у продукції яких міститься сірководень Н2S, встановлюються додаткові вимоги щодо безпечного виконання усіх видів робіт та експлуатації їх, щоб гарантувати безпеку персоналу і населення, запобігти виникнення аварійних ситуацій. Такі об’єкти повинні бути ідентифіковані за класами небезпеки можливих викидів і витікань в атмосферу.


Читайте також:

  1. D) оснащення виробництва обладнанням, пристроями, інструментом, засобами контролю.
  2. I. Загальні збори АТ
  3. I. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  4. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  5. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  6. II. Вимоги до складання паспорта бюджетної програми
  7. II. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
  8. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  9. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  10. III. Вимоги до учасників, складу груп і керівників туристських подорожей
  11. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  12. IV. ВИМОГИ ПРОФЕСIЇ ДО IНДИВIДУАЛЬНО-ПСИХОЛОГIЧНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ ФАХIВЦЯ




Переглядів: 2228

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Баланс енергій у видобувній свердловині і класифікація видобувних свердловин за способом їх експлуатації | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.