1. Короткий опис вагового методу визначення запиленості повітря в робочій зоні.
2. Схема установки для визначення запиленості повітря (рис. 1.2).
3. Розрахунок концентрації пилу у досліджуваному повітрі.
4. Результати вимірювань і розрахунків, зведених до таблиці 1.2.
5. Порівняння отриманої концентрації пилу з гранично допустимою концентрацією і висновок щодо якості досліджуваного повітря.
Таблиця 1.2 – Результати вимірювань і розрахунків
Маса затриманого пилу, мг
Швидкість просмокту-вання, л/хв
Тривалість досліду, хв
Кількість протягнутого повітря, л
ГДК, мг/м3
Концентрація пилу, мг/м3
Лабораторна робота 4
КІЛЬКІСНЕ ВИЗНАЧЕННЯ ШКІДЛИВИХ ДОМІШОК,
ЯКІ МІСТЯТЬСЯ У ПОВІТРІ ВИРОБНИЧИХ ПРИМІЩЕНЬ,
ЗА ДОПОМОГОЮ УНІВЕРСАЛЬНОГО ПЕРЕНОСНОГО ГАЗОАНАЛІЗАТОРА УГ-2
Мета роботи – проаналізувати стан повітряного середовища у робочій зоні за допомогою універсального переносного газоаналізатора УГ-2.
Теоретична частина
Професійні отруєння і захворювання звичайно спостерігаються тільки при певній концентрації токсичної речовини в повітрі.
Концентрації, які при щоденній (крім вихідних днів) роботі на протязі 8 год чи при іншій тривалості, але не більше 41 год за тиждень, на протязі всього робочого стажу не можуть викликати захворювання чи відхилення у стані здоров’я, які виявляються сучасними методами досліджень в процесі роботи або у віддаленні строки життя теперішнього і наступних поколінь, називаються гранично допустимими (ГДК).
За діючим законодавством в робочій зоні необхідно систематично контролювати повітряне середовище щодо вмісту в ньому шкідливих домішок пари і газів. Для контролю повітряного середовища застосовують різноманітні методи. Зручним і швидким являється експрес–метод за допомогою газоаналізатора УГ-2.