Для підготовки до вимірювання необхідно встановити вимірювач люксметру у горизонтальне положення, перевірити, чи знаходиться стрілка приладу на нульовій поділці шкали, для чого фотоелемент відокремлюють від вимірювача люксметра.
У випадку необхідності за допомогою коректору встановити стрілку приладу на нульову поділку шкали.
Вимірювання освітленості необхідно починати з встановлення на фотоелемент насадок К, Т. якщо при натисканні правої кнопки стрілка відхилилась менше ніж на 17 поділок, а при натисканні лівої кнопки – менш ніж на 5 поділок необхідно встановити насадки К, Р. Якщо і в цьому випадку стрілка відхиляється менш ніж на 17 поділок за верхньою шкалою та менш ніж на 5 поділок за нижньою, необхідно замінити насадки на К, М. Якщо при насадках К, М і натиснутій лівій кнопці стрілка не доходить до п’яти поділок за нижньою шкалою, вимірювання необхідно проводити без насадок, тобто з відкритим фотоелементом.
Розрахунок освітленості показань приладу по відповідній шкалі множать на коефіцієнт перерахунку шкали, вказаний у таблиці 10.1, залежно від насадок, що застосовуються. Наприклад, на фотоелементі встановлені насадки К, Р, натиснута ліва кнопка, стрілка приладу показує 10 поділок за шкалою 0–30. Виміряна освітленість буде складати 10·100=1000 лк.