Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Порядок захисту дипломного проекту

 

Для захисту дипломних проектів щороку створюється Державна екзаменаційна комісія (ДЕК), єдина для всіх форм навчання, у складі голови та членів ДЕК з кожної спеціальності та певних освітньо-кваліфікаційних рівнів.

 

Голова комісії призначається Міністерством освіти і науки України за пропозицією ректора університету не пізніше ніж за два місяці до початку роботи державної екзаменаційної комісії.

 

Головою ДЕК призначається фахівець у відповідній галузі, провідний науковець відповідного напряму наукової діяльності або науково-педагогічний працівник зі спеціальності, який не є працівником НТУ.

 

До складу ДЕК входять професори, доценти випускової та профілюючих кафедр, провідні спеціалісти виробництва та працівники науково-дослідних інститутів.

Персональний склад членів державної комісії затверджується наказом ректора НТУ не пізніше ніж за місяць до початку роботи ДЕК.

 

Секретар ДЕК призначається наказом ректора НТУ з числа працівників факультету і забезпечує правильне і своєчасне оформлення документів.

 

Державні екзаменаційні комісії працюють у строки, визначені графіком навчального процесу на поточний навчальний рік, що затверджується ректором НТУ і доводиться до випускових кафедр до початку навчального року.

 

Розклад роботи кожної державної екзаменаційної комісії, узгоджений з головою державної комісії, готується відповідним деканатом, подається до навчального відділу, де складається загальний розклад роботи державних екзаменаційних комісій, який затверджується ректором НТУ не пізніше ніж за місяць до захисту дипломних проектів.

 

Захист дипломних проектів проводиться на відкритому засіданні ДЕК за участю не менше половини її складу за обов’язкової присутності голови ДЕК. Захист може проводитися як в університеті, так і на підприємствах, в установах і організаціях, для яких тематика робіт, що захищаються, представляє науково-теоретичний або практичний інтерес.

 

Студент зобов'язаний вчасно з'явитися на засідання ДЕК, маючи при собі дипломний проект у повному обсязі. Для демонстрації ілюстративної частини дипломних проектів студенти також повинні мати відповідний електронний носій, сумісний з наявним мультимедійним обладнанням.

 

Пояснювальну записку, примірник паперового варіанту ілюстративного матеріалу з оригіналом титульного листа студент передає секретарю ДЕК. Інші примірники паперового варіанту ілюстративного матеріалу студент роздає голові і членам ДЕК безпосередньо перед захистом.

 

Секретар ДЕК оголошує прізвище, ім'я та по-батькові студента, тему його дипломного проекту, здобутки студента (наукові, творчі, рекомендації випускової кафедри); передає голові ДЕК пояснювальну записку та оригінальний примірник паперового варіанту ілюстративного матеріалу і надає слово студенту.

 

Тривалість доповіді студента повинна бути не більше 7 хв.

 

Члени ДЕК, присутні на захисті, можуть ставити студенту запитання щодо змісту проекту з метою визначення рівня його спеціальної підготовки та ерудиції.

 

Відповіді студента на питання повинні бути стислими, конкретними і аргументованими.

 

Після відповіді студента на запитання, секретар ДЕК ознайомлює присутніх з показниками успішності студента протягом навчання, відгуком керівника дипломного проекту та змістом рецензії на дипломний проект.

 

На зауваження керівника та рецензента студент повинен дати аргументовану відповідь.

 

Результати захисту дипломних проектів визначаються оцінками «відмінно», «добре», «задовільно» і «незадовільно» та відповідною кількістю балів за шкалою оцінювання ЕСТS (таблиця 3.1).


Таблиця 3.1 – Оцінювання дипломного проекту

 

Критерії оцінювання проекту Рейтинговий бал Оцінка за шкалою
ECTS національною
• Робота виконана самостійно, зміст повністю відповідає назві, поставленій меті і завданню. • Робота оформлена з дотриманням усіх вимог і написана грамотно. • Робота захищена на «відмінно». 90 – 100 А відмінно
• Робота виконана самостійно, зміст загалом відповідає назві, задачі виконані, мета досягнута. • Робота оформлена з дотриманням усіх вимог і написана грамотно. • Робота захищена на «добре». 82 – 89 В добре
• Робота виконана самостійно, зміст загалом відповідає назві, задачі у цілому виконані, мета досягнута. • В оформленні роботи є незначні недоліки, зокрема мовні. • Робота захищена на «добре». 75 – 81 С добре
• Робота виконана самостійно, але зміст розкрито недостатньо, задачі виконано частково, що позначилося на повноті досягнення мети. 64 – 74 D задовільно
• Недостатня кількість бібліографічних джерел; • В оформленні роботи є недоліки, мовні помилки. • Робота захищена на «задовільно». 64 – 74 D задовільно
• Робота виконана, в основному, самостійно, але зміст розкрито недостатньо, задачі виконано не повністю, мета досягнута лише частково. • Недостатня кількість і застарілість бібліографічних джерел. • В оформленні роботи є недоліки, мовні помилки, істотні порушення вимог до наукового стилю. • Робота захищена на «задовільно». 60 – 63 Е
• Робота списана або зміст не розкрито, студент не вміє користуватися науковим апаратом. • Недостатня кількість і застарілість бібліографічних джерел. • Робота виконана без дотримання формальних вимог, велика кількість мовних помилок. • Робота захищена на «незадовільно». 0 – 59 F незадовільно

При оцінюванні дипломного проекту ДЕК бере до уваги наступні фактори:

 

– якість дипломного проекту в цілому (його творчий характер, вміння автора аналізувати теоретичний матеріал, обґрунтованість сформульованих практичних рекомендацій);

 

– самостійність у вирішенні задач, поставлених у дипломному проекті;

 

– якість оформлення дипломного проекту (стиль викладу, грамотність, бібліографія, ілюстративний матеріал);

– ступінь відповідності проекту вимогам даних рекомендацій;

 

– повнота доповіді студента для розкриття сутності теми дипломного проекту та відповідей на запитання;

 

– висновки членів ДЕК про загальну ерудицію і професійну компетентність випускника;

 

– відгук керівника та оцінка рецензента;

 

– висновки комісії з попередніх переглядів, проведених кафедрою. Рішення державної екзаменаційної комісії про оцінку знань, виявлених

 

при захисті дипломного проекту, а також про присвоєння студенту-випускнику відповідної кваліфікації та видання йому державного документа про освіту та кваліфікацію ухвалюється ДЕК на закритому засіданні відкритим голосуванням звичайною більшістю голосів членів комісії, які брали участь у засіданні. При однаковій кількості голосів голос голови є вирішальним.

 

Засідання державної екзаменаційної комісії оформляються протоколами.

 

У протоколи вносяться оцінки, одержані під час захисту дипломного проекту; записуються питання, що ставились; особливі думки членів ДЕК, вказується здобутий освітній рівень та кваліфікація, а також, який державний документ про освіту та кваліфікацію (з відзнакою чи без відзнаки) видається студенту-випускнику, який закінчив університет.

 

У той же день, після оформлення протоколів засідання ДЕК, Голова ДЕК оголошує про закінчення захисту дипломних проектів із зазначенням його результатів.

 

Для отримання диплому студенту потрібно підписати обхідний лист та здати його до деканату.

 

Студент, який при захисті дипломного проекту отримав незадовільну оцінку, відраховується з університету, і йому видається академічна довідка. У випадках, коли захист дипломного проекту визнається незадовільним, ДЕК встановлює, чи може студент подати на повторний захист ту саму роботу з доопрацюванням, чи він зобов'язаний опрацювати нову тему, визначену випусковою кафедрою.

 

Студент, який не захистив дипломний проект, допускається до повторного захисту роботи протягом трьох років після закінчення університету.

 

Студентам, які не захистили дипломний проект з поважної причини (документально підтвердженої), ректором університету може бути подовжений строк навчання до наступного терміну роботи ДЕК із захисту дипломних проектів, але не більше ніж на один рік.



Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. I.1. Порядок збільшення розміру статутного капіталу АТ за рахунок додаткових внесків у разі закритого (приватного) розміщення акцій
  3. The peace – порядок
  4. V. Порядок подання роботи на рецензiю i захист роботи
  5. V. Порядок прийому заяв та документів для участі у конкурсному відборі до НАУ
  6. V. Робоче проектування та авторський нагляд.
  7. VII. Етап проектування
  8. VII. Етап проектування
  9. А.1. Порядок Magnoliales - магнолієцвіті
  10. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  11. Авілум – “син чоловіка” – повноправна людина, охороні його життя, здоров’я, захисту його майнових інтересів присвячена значна частина законника.
  12. Автоматизація проектування напівзамовлених ВІС.




Переглядів: 585

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Написання тез доповіді | ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ ДИПЛОМНОГО ПРОЕКТУ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.