Рішення про евакуацію було прийнято урядовою комісією о 8.00 27.04.86р. Евакуація із 30-ти км зони проводилась у 3 етапи в основному у Поліський та
Для організації та проведення евакозаходів створюються евакуаційні органи.
Евакуаційні органи
А) У районі, місті і на об'єктах промисловості.
Евакуаційні комісії (ЕЮ.які розробляють плани евакуації та розосередження, організують та керують проведенням їх. Збірні евакуаційні пункти (ЗЕІГКякі виконують збір, реєстрування, облік та відправку на приймальний пункт евакуації (ПЕП) евакуйованих. ЗЕП розгортається у громадських спорудах (школах, клубах, тощо) поблизу місць посадки на транспорт або пункту початкового маршруту пішого маршу.
Б) У заміській зоні (в місці розташування).
- Евакоприймальні комісії (ЕПК)- розробляють та своєчасно коректують розділи плана ЦО за прийняттям, обліком та розміщенням населення, забезпечують евакуйованих, подають донесення на вищестоящі приймальні органи, уточнюють у (ЕК) графік руху та чисельність евакуйованих тощо.
- Приймальні евакопункти ШЕШ- безпосередньо здійснюють прийняття, облік, розселення евакуйованих, ПЕП розгортається поблизу станцій, пунктів висадки та кінцевих пунктів пішого маршруту.
- Проміжний пункт евакуації (ПІШрозгортається на піших маршрутах, які перевищують протягом більш Добового переходи (40 - 50 км). Де тимчасово розміщують евакуйованих, годують, надають медичну допомогу та відправляють до кінцевих пунктів.
Забезпечення евакозаходів
Успішне проведення евакуації залежить від транспортного, медичного, матеріального та інших видів забезпечення, від організації протирадіаційного та протихімічного захисту.
Транспортне забезпеченняпотрібне для перевезення людей, матеріальних коштовностей, підвозу робочих змін на підприємство та .ін.
Матеріальне забезпеченняпередбачає забезпечення населення продуктами харчування та предметами першої необхідності (за нормами воєнного часу). Забезпечення протирадіаційного та протихімічного захисту включає: -організацію радіаційного та хімічного контролю;
-забезпечення засобами індивідуального захисту;
- підготовку засобів санітарної обробки (знезаражування).