Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Правові основи охорони навколишнього природного середовища

Природокористування - процес взаємодії людини з природним середовищем, здійснюваний за допомогою тих або інших способів включення природних об'єктів в сферу життєдіяльності людини з метою задоволення багатообразних людських потреб.

Відповідно до типу або рівня економічного і демографічного розвитку виділяють наступні типи природокористування: що привласнює, продуктивне, інноваційне, інформаційно-конструктивістське (ноосферное).

Форми взаємодії людини і природи: споживання при рідних об'єктів людиною для задоволення тілесних потреб організму (економічна); споживання і зміна тих, що існують і створення нових об'єктів і комплексів для задоволення естетичних потреб людини (этико-культурна); духовне співіснування і проникнення в суть тієї, що оточує природ ний середовища, її перетворення духом (духовна); охорона навколишнього природного середовища, головна мета якого - збереження людини як вигляду і його природного середовища незаселеного (эколого-охоронна).

Термін «Екологія»введений німецьким біологом Эрнстом Геккелем в 1866 році в монографії «Загальна морфологія організму». («Ач логия - наука, що вивчає взаємодію біологічних організмів з навколишнім природним середовищем»). У перекладі з грецького екологія «oikos» - будинок, житло, місцеперебування і «logos» - слово, сенс (у сучасному значенні - наука, знання), тобто наука про будинок.

Серед функцій держави можна виділити природоохоронну (або средозаoитную). Це діяльність, направлена на розподіл природних ресурсів, що знаходяться у власності держави. А також діяльність, направлена на забезпечення раціонального використання природних ресурсів з метою попередження погіршення їх якості і виснаження, охорону навколишнього середовища від деградації, охорону екологічних прав і інтересів фізичних і юридичних осіб, а також забезпечення сучасною (соціальним) державою соціально орієнтованого напряму використання природних ресурсів всіх видів власності, зокрема, шляхом владного встановлення єдиних екологічних обмежень і обтяженні природокористування.

Екологічнеправо - самостійна (або комплексна) галузь права, об'єднуюча сукупність еколого-правових норм, регулюючих суспільні екологічні відносини з метою ох рани життя і здоров'я громадян, захисту їх екологічних прав і свобод, раціонального природокористування і забезпечення якості окружающей- природного середовища на користь сьогодення і майбутнього поколінь людей.

Функції екологічного права- це основні напрями дії еколого-правових норм на волю і поведінку суб'єктів екологічних відносин. Вони підТемаяються на загальноправові і спеціальні.

До загальноправових функцій відносяться: регулятивна; виховна; превентивна; охоронна.

До спеціальних (або галузевим) можна віднести природоохоронну і антропоохранную.

Предмет екологічного права- суспільні екологічні відносини у області природокористування, охорону оточую щів природного середовища і забезпечення екологічної безпеки громадян і держави, що складаються на основі множинності форм і соціального характеру природокористування, державного регулювання якості навколишнього природного середовища і природних екологічних прав і свобод громадян.

Метод екологічного права- сукупність прийомів, способів і засобів дії на суспільні відносини у області природокористування, охорони навколишнього середовища, екологічної безпеки, екологічних прав і свобод громадян. Загальноправові методи імперативний і диспозитивний, дозволу, санкціонування, узгодження, обмеження, стимулювання, попередження, профілактики, рекомендації, заборони і т.д. Спеціальні методи екологічного права: ініціативи, эколого-експертні оцінки, эколого-соціальні обтяження і т.д.


Читайте також:

  1. R – розрахунковий опір грунту основи, це такий тиск, при якому глибина зон пластичних деформацій (t) рівна 1/4b.
  2. А. Заходи, які направлені на охорону навколишнього середовища та здоров’я населення.
  3. Адаптація до абіотичних факторів середовища.
  4. Адаптація організму до змін чинників зовнішнього середовища
  5. Адаптація організму до зовнішніх факторів середовища.
  6. Адміністративні правовідносини
  7. Адміністративні правовідносини: поняття, ознаки,
  8. Адміністративні правопорушення в галузі охорони здоров'я. Адміністративна відповідальність медичних працівників.
  9. Адміністративно-правові (організаційно-адміністративні) методи мотивації
  10. Адміністративно-правові відносини
  11. Адміністративно-правові відносини
  12. Адміністративно-правові методи забезпечення економічного механізму управління охороною довкілля




Переглядів: 501

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Правові основи охорони навколишнього природного середовища | Екологічні права і обов'язки громадян

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.045 сек.