Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Принцип локалізації. Глобальні і локальні параметри.

 

У випадку складної задачі її розділяють на простіші підзадачі, які доручають виготовляти різним програмістам, щоб пришвидчити виготовлення великої програми. Таку паралельну розробку програм дають змогу робити метод покрокової деталізації та процедури. Але у процесі розробки часткових алгоритмів інколи треба вводити додаткові типи значень, програмних об’єктів. Тоді можуть виникнути труднощі, пов’язані з тим ,що однакові імена можуть мати лише одне призначення і кожне з них може бути використане для позначення лише однієї змінної. Ці труднощі в мові Паскаль усунуті завдяки блоковій структурі і принципу локалізації.

Суть принципа локалізації : імена, введені в конкретній процедурі , чинні лише в межах цієї процедури.

 

Приклад.

Program local;

Const n=1;

Var t:real;

X:char;

Procedure r(x,y:real);

Begin

N:=x+t;

T;=y;

Writeln(n,t,x);

End;

Begin

T:=n/2;

X:=’+’;

R(n,0.8);

Writeln(n,t,x);

End.

Опис процедури може містити три типи ідентифікаторів : формальні параметри, локальні і глобальні ідентифікатори. Формальні параметри можуть бути параметрами – значеннями і параметрами – змінними. Змініі, що відповідають параметрам – значенням, діють лише протягом виконання процедури , параметри – змінні тільки вказують на відповідні змінні програми, яка викликає. В прикладі параметрами – значеннями є x і y, їм будуть присвоєні значення : x=1, y=0.8, а після виходу з процедури вони стануть недоступними.

 

Глобальні ідентифікатори не є формальними параметрами і не описані в тілі процедури, вони можуть мати той самий сенс, що і до моменту входження в процедуру. В процедурі глобальним ідентифікатором є змінна t , у тілі процедури ця змінна має значеня t=0,5.

Локальні ідентифікатори також неє формальними параметрами, але на відміну від глобальних, описані в процедурі. Принцип локалізації полягає в такому : якщо якийсь ідентифікатор описаний в тілі процедури, то всередині процедури він набуває змісту згідно з описом. Якщо цей ідентифікатор був описаний поза тілом процедури, то дія попереднього опису тимчасово (до виходу з процедури) припиняється.

У прикладі n описана в головній програмі як стала. Після входження в процедуру вона втрачає сенс сталої і набуває сенсу дійсної змінної. Програма працює так : t=0.5; x =’+’. Під час входження в процедуру змінним x і y, що є формальними параметрами, присвоюються значення х=1; y=0.8, n=1+0.5=1.5, t=0.8.Отже оператор виведення дає : 1.5, 0.8, 1.0 Після виходу з процедури будуть виведені інші значення –1, 0.8, +, оскільки перший і третій ідентифікатори набувають сенсу, описаного в головній програмі, і виводяться значення, які вони мали до входження в процедуру ; тільки глобальна змінна t має значення одержане в процедурі.

 


Читайте також:

 1. III. ТРАЕКТОРИЯ БАЛЛИСТИЧЕСКОЙ РАКЕТЫ И ПРИНЦИПЫ ВЫБОРА ПРОЕКТНЫХ ПАРАМЕТРОВ
 2. III.5.5. Принцип материального
 3. YIII.2.2.Принцип рассмотрения во взаимосвязи.
 4. YIII.2.3.Принцип детерминизма. Динамические и статистические закономерности.
 5. YIII.2.4.Принцип изучения в развитии.
 6. Аграрна політика як складова економічної політики держави. Сут­ність і принципи аграрної політики
 7. Адекватна реалізація принципів міжнародної економіки можлива лише в стабільному політичному середовищі.
 8. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
 9. Аналогія права - вирішення справи або окремого юридичного питання на основі принципів права, загальних засад і значення законодавства.
 10. Антикорупційні принципи
 11. Антикорупційні принципи
 12. Антикорупційні принципи
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Параметри – змінні. | Тема. Побічні ефекти. Рекурсії. Параметри - процедури і параметри – функції.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.