Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Вимоги до організації та нормативи зберігання лікарських засобів у приміщеннях лікувально-профілактичного закладу, призначених для цих цілей

Приміщення для зберігання лікарських засобів забезпечуються охоронними та про­типожежними засобами, мають бути обладнані витяжною вентиляцією; якщо це немож­ливо - кватирками, фрамугами. У них повинні підтримуватися температура і вологість повітря, які відповідають вимогам інструкції про застосування лікарських засобів. Для спостереження за цими параметрами приміщення мають бути забезпечені термометрами

і гігрометрами. Отримані дані щоденно заносять у журнал або картку обліку темпера­тури та відносної вологості.

Приміщення ЛПЗ, де зберігаються лікарські засоби, прибирають вологим способом не рідше одного разу на день із використанням дозволених до застосування миючих та дезінфікуючих засобів.

Лікарські засоби слід зберігати окремо за фармакологічними групами залежно від способу їх введення, з урахуванням фізико-хімічних властивостей лікарських засобів і впливу різних факторів довкілля (див. підтему 3.2), відповідно до вимог інструкції про застосування лікарських засобів.

Наркотичні і психотропні зберігають у зачинених вогнетривких сейфах, прекурсори списку 1 - в зачинених металевих шафах, надійно прикріплених до стіни чи підлоги, або у вогнетривких зачинених сейфах.

Нормативи зберігання наркотичних, психотропних ліків та прекурсорів списку № 1 не повинні перевищувати граничних розмірів, зазначених на рис. 7.4

 

 

 

Рис.7.4 Граничні норми зберігання наркотичних, психотропних ліків та прекурсорів списку №1 у структурних підрозділах лікуваоьно-профілактичного закладу

Отруйні лікарські засоби зберігають у зачинених металевих шафах, надійно прикріп­лених до стіни чи підлоги. Запаси їх у відділеннях і кабінетах лікувально-профілактич­них закладах не повинні перевищувати п'ятидобової потреби.

Інші лікарські засоби слід розташовувати на стелажах, у шафах або холодильниках, а за необхідності - на піддонах, підтоварниках. їх запаси не повинні перевищувати деся- тидобової потреби.

Забороняється зберігати лікарські засоби на підлозі.

У місцях, де зберігають отруйні, наркотичні, психотропні речовини, прекурсори списку № 1, сильнодіючі засоби, повинні бути таблиці вищих разових і добових доз, а також таблиця протиотрут при отруєнні ними.

Лікарські засоби одного найменування та дози при зберіганні розташовують з ураху­ванням залишкового терміну придатності таким чином, щоб забезпечити першочергове використання лікарських засобів з меншим терміном придатності.

Усі готові лікарські засоби мають зберігатися в упаковці виробника, етикеткою назовні з урахуванням характеру лікарських форм (див. підтему 3.2).

У процесі зберігання не рідше одного разу на місяць проводять суцільний візуаль­ний контроль стану тари, зовнішнього вигляду лікарських засобів. При пошкодженні тари негайно усувають дефекти. Перекладання, переливання в іншу тару, розфасовка або розважування лікарських засобів, заміна їх етикеток в ЛПЗ забороняється.

У разі зміни зовнішнього вигляду лікарських засобів ЛПЗ звертається в територі­альну інспекцію за місцем його розташування для встановлення їх придатності до засто­сування.

Лікарські засоби, термін придатності яких минув, або відносно яких виникли сум­ніви щодо їх якості, мають бути вилучені та поміщені у карантин - чітко відокремлену зону, для запобігання помилковому їх застосуванню, з позначкою "Застосування заборо­нене до окремого розпорядження" і зазначенням їх назви та кількості.

До медичного застосування лікарські засоби, які знаходились у карантині, можуть бути повернені тільки після отримання позитивного висновку щодо їх якості від Дер­жавної інспекції чи територіальної інспекції, крім лікарських засобів, термін придатності яких минув. При отриманні негативного висновку лікарський засіб знищується згідно з чинними Правилами проведення утилізації та знищення неякісних лікарських засобів.

Лікарські засоби для їх подальшого медичного застосування отримує головна (старша) медична сестра відділення ЛПЗ у головної (старшої) медичної сестри (прові­зора) ЛПЗ за відповідно оформленими документами. Зберігання лікарських засобів у відділеннях ЛПЗ (маніпуляційний кабінет, медичний пост тощо) проводиться з ураху­ванням способу введення та з дотриманням вимог зберігання лікарських засобів.

Забороняється виготовлення, розфасовка, заміна етикеток, перекладання лікарських засобів. За необхідності допускається порушення упаковки виробника головною (стар­шою) медичною сестрою (провізором) ЛПЗ з обов'язковою вказівкою на новоствореній упаковці назви, серії, терміну придатності, виробника лікарського засобу та власного підпису головної (старшої) медичної сестри (провізора).

Перевірка дотримання умов зберігання лікарських засобів у відділеннях прово­диться уповноваженою особою ЛПЗ не менше одного разу на місяць, про що роблять запис у відповідному журналі.


Читайте також:

  1. CMM. Модель технологічної зрілості. Зрілі і незрілі організації.
  2. Cтруктура апаратних засобів ІВС
  3. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  4. II. Вимоги безпеки під час проведення практичних занять у кабінеті (лабораторії) біології загальноосвітнього навчального закладу
  5. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  6. II. Вимоги до складання паспорта бюджетної програми
  7. II. Права та обов'язки адміністрації організації, що проводить туристську подорож
  8. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  9. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  10. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  11. III. Вимоги до учасників, складу груп і керівників туристських подорожей
  12. III. Вимоги до учасників, складу груп і керівників туристських подорожей




Переглядів: 2044

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема: Організація приймання, зберігання та виготовлення лікарських засобів в аптеках та інших структурних підрозділах для лікувально-профілактичних закладів. | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.